Galerie

Vüjekväsyl / Warszawa, Cocodeoro / 09.01.2015
2015-01-10

Autor: Grzegorz Szklarek

Vüjekväsyl czyli solowy projekt lidera warszawskiej, nowofalowej grupy Cytadela, zagrał w warszawskim klubie Cocodeoro. Podczas występu zaprezentowane zostały między innymi utwory z drugiej płyty Vüjkaväsyla, która ukaże się w połowie tego roku. 

Vüjekväsyl działa na warszawskiej scenie muzycznej od 1987 roku. Najbardziej znany był jako założyciel zespołu Cytadela. Popularna na przełomie lat 80/90-tych ubiegłego stulecia jako legenda rodzimego undergroundu, Cytadela przeżywała drugie wcielenie od 2004 roku, po wydaniu płyty „Gdy idę przez most". Płyta ta, jak i dwie następne („Królowa Śniegu” 2006, „RED SQL” 2009), były próbami przeniesienia estetyki nowej fali w wiek dwudziesty pierwszy. 

Po ostatniej płycie Cytadeli („Bękart” wydany w 2011 roku) Vüjekväsyl zaczął myśleć o karierze solowej. Efektem współpracy z ostatnim perkusistą Cytadeli – Darkiem Dynowskim (znanym też z TZN Xenna) oraz gitarzystą Irkiem Knyziakiem (Nachtwachen, DeDajmonDoks) była pierwsza płyta Vüjkaväsyla o wymownym tytule „665” wydana w 2013 roku. Obecnie zespół gra w składzie: Vüjekväsyl - śpiew, bas; Irek Knyziak - gitara; Kazul - perkusja. 

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania