Newsy muzyczne

Festiwal Piano Day w Krakowie już wkrótce

27 i 29 marca w Krakowie odbędzie się kolejna edycja imprezy Piano Day.

Oto dokładny rozkład jazdy koncertów w ramach Piano Day 2018:

27.03. StrefaJazz / Kuba Płużek - klub Strefa, ul. Św.Tomasza 31

Kuba Płużek - pianista i kompozytor uhonorowany nominacją Fryderyk 2015 to barwne oblicze współczesnego jazzu.

Jego koncerty to silne doświadczenie nieskrępowanej ekspresji zbudowanej na solidnych fundamentach doskonałej znajomości historycznej spuścizny. Jego debiut porównywalny z osiągnięciami jego wybitnych kolegów po fachu zza Wielkiej Wody. Kuba dorobił się bogatego muzycznego CV mimo bardzo młodego wieku.
Niepokorna postać muzycznego światka i jednocześnie śmiały wirtuoz, który w porywających kompozycjach łamie i rozrywa frazy, z wyczuciem balansuje na cienkiej linii zachowania harmonii oraz otwiera przed słuchaczem świat prawdziwego jazzu z najwyższej półki.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Strefie. 

27.03. Oskar Cenkier - Scena Supernova, ul. Gazowa 21

Oskar Cenkier to zamieszkały w Krakowie pianista, muzyk łączący klasyczne brzmienia fortepianowe i klawiszowe z efektami i elektroniką. Swe główne inspiracje czerpie z nurtów od postklasycznego minimalizmu Nilsa Frahma przez emocjonalne rejony muzyki filmowej i progresywnego rocka, po gęstą atmosferę i dzikie kawalkady Godspeed You! Black Emperor. Koncerty opiera na różnorodności emocji i potężnej dawce improwizacji, dzięki czemu każdy z nich pisze swoją własną, nieprzewidywalną historię. 

Wstęp na koncert odbywa się w formule "pay what you want" - po koncercie zapłacisz tyle ile uważasz. 

29.03. Piano Day w Studio Infra Sound, Sarego 7

Dokładnie w 88. dzień, 29 marca w Studio Infra Sound (ul.Sarego 7) debiut Michała Gajlikowskiego. Po zorganizowaniu ponad stu koncertów w całym kraju i współpracy ze znakomitymi muzykami, postanowił spróbować się na scenie. Swoją muzykę określa emocjonalną improwizacją, czerpiąc z rozmaitych inspiracji utwory żyją własnym życiem.

Po solowym recitalu, scenę Infra Sound przejmie kwartet Nikodema Dybińskiego w składzie: Iza Płachta (skrzypce), Tomasz Szewczyk (bas), Piotr Szałajko (perkusja). 

Zespół wykona instrumentalne kompozycje Tomasza Szewczyka. W ubiegłym roku Nikodem wykonał program fortepianowo-syntezatorowy.

Wstęp na koncert odbywa się w formule "pay what you want" - po koncercie zapłacisz tyle ile uważasz.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o rezerwacje mailowe: pianodaypoland@gmail.com

Lokalizacja: ul. Sarego 7 - Przechodząc przez bramę trzeba pójść prosto, następnie na drzwiach po prawej zobaczycie plakat, potem już schodami w dół.

Oficjalny fanpage imprezy na FB: https://www.facebook.com/pianodaypoland/ 

Nasz serwis objął patronat medialny na Piano Day 2018.