Newsy muzyczne

Film Dokumentalny Od Nine Inch Nails

Do sieci trafił film dokumentalny o trasie koncertowej Nine Inch Nails z 1997 roku.

75-minutowy film ukazał się 16 lat temu jedynie w wersji VHS i od lat był uważany wśród fanów za "białego kruka". Materiał został nakręcony podczas trasy "Self Destruct". Wśród gości występujących w filmie zobaczyć można Davida Bowiego i Marylina Mansona. Film można obejrzeć TUTAJ.

W lutym informowaliśmy, że w tym roku Nine Inch Nails reaktywuje się w nowym składzie i zagra kilkumiesięczną trasę koncertową po Europie oraz Ameryce Północnej. Skład, jaki będzie towarzyszył Reznorowi zapiera wprost dech w piersi: gitarzysta Adrian Belew (King Crimson), basista Eric Avery (ex-Jane's Addiction), klawiszowcy: Alessandro Cortini (grał w NIN od 2005 do 2008 roku) i Josh Eustis (Telefon Tel-Aviv) oraz perkusista Ilan Rubin (ex-Lostprophets, Angels & Airwaves, Paramore).

Oto pełna treść info od Trenta: "I was working with Adrian Belew on some musical ideas, which led to some discussion on performing, which led to some beard-scratching, which (many steps later) led to the decision to re-think the idea of what Nine Inch Nails could be, and the idea of playing a show. Calls were made to some friends, lots of new ideas were discussed, and a show was booked – which led to another, which somehow led to a lot of shows".

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki: