Newsy muzyczne

Lucy Rose powraca z nowym singlem

"Floral Dresses" to tytuł nowej piosenki brytyjskiej wokalistki Lucy Rose. Jest to zapowiedź jej nowej płyty.

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Lucy Rose zadebiutowała w 2012 roku albumem Like I Used To. Jej poprzednia płyta, Work It Out, dotarła do top 10 brytyjskiej listy przebojów.

Komponując >Floral Dresses< przypomniałam sobie kim naprawdę jestem” – opowiada Rose. Na nawiązującej do muzycznych początków piosenkarki płycie główną rolę odgrywają jej eteryczny głos i gitara akustyczna „Mocno wierzę w to, że dobre utwory bronią się nawet przy akompaniamencie tylko jednego instrumentu” – tłumaczy artystka. Wokalistka do gościnnego udziału w projekcie zaprosiła zespół The Staves, który od lat darzyła szacunkiem i podziwem. „Wspólne nagrywanie z dziewczynami z The Staves było spełnieniem moich najskrytszych muzycznych marzeń!”- dodaje Lucy.

21 kwietnia tego roku artystka pojawi się w Polsce występując w Poznaniu w ramach festiwalu Enea Spring Break. Rose na żywo występuje głównie w wersji akustycznej, a za sobą ma już trasę m.in. w Indiach, Turcji czy Ameryce Południowej, gdzie artystka nakręciła również dokument o swoich koncertach.

"Floral Dresses" można wysłuchać TUTAJ


Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Lubelskie Tatvamasi z nowym albumem

2020-12-05

Grupa Tatvamasi po ubiegłorocznej, bardzo dobrze przyjętej płycie "Haldur Bildur", wróciła z nowym premierowym materiałem.

Czytaj więcej...

PJ Harvey wyda demo 'Is This Desire?'

2020-12-05

Kolekcja niewydanych wersji demo każdego utworu, który znalazł się na czwartym albumie PJ Harvey „Is This Desire?” z 1998 roku. Płyta "Is This Desire? - Demos" ukaże się 29 stycznia 2021.

Czytaj więcej...

Duet Kontaur wydał nowy singel 'Hurricane'

2020-12-05

„Hurricane” to najnowsza propozycja singlowa Kontaur. Pod pseudonimem Kontaur kryje się mieszkający na Śląsku producent muzyczny Konrad Niedojadło, który wcześniej wydał już dwie EPki w stylu electronic/dream pop.

Czytaj więcej...

Saint Asonia przyjedzie do Poznania

2020-12-05

Amerykańsko-kanadyjska supergrupa założona przez muzyków Three Days Grace oraz Staind, Saint Asonia, wystąpi w listopadzie przyszłego roku w poznańskim klubie U Bazyla na jednym koncercie w Polsce.

Czytaj więcej...

Alice Phoebe Lou wystąpi w Warszawie

2020-12-04

Hipnotyzująca songwriterka Alice Phoebe Lou, autorka tak zachwycających utworów jak “She” czy “Something Holy” przyjedzie w maju do Polski. Koncert promujący jej nadchodzący, zaplanowany na marzec 2020 album “Glow” odbędzie się 30 maja 2021 roku w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Royal Republic na dwóch koncertach w Polsce

2020-12-04

Znakomita szwedzka grupa wróci po 2 latach do Polski na dwa koncerty w Krakowie i Warszawie.

Czytaj więcej...

Tulia walczy z 'Burzą'

2020-12-04

Dziś odbyła się premiera nowej premierowej kompozycji grupy Tulia.

Czytaj więcej...

'Prawdziwie polskie techno' od Fanfara Awantura

2020-12-04

Polskie melodie ludowe w rytmach techno, na dodatek zagrane przez 9-osobową orkiestrę dętą!? To „Prawdziwie Polskie Techno”. Premierze albumu Fanfara Awantura towarzyszy koncertowe video do utworu „Lewa Lewusieńka”.

Czytaj więcej...

Lacrimosa wyda urodzinowy box

2020-12-04

Niemiecka legenda rocka gotyckiego Lacrimosa (od lat stacjonująca w Szwajcarii) obchodzi w tym roku 30 rocznicę powstania. Z tej okazji 18 grudnia ukaże się wyjątkowy trzypłytowy limitowany retrospektywny box zatytułowany "Lacrimosa 1990-2020".

Czytaj więcej...

Perturbator z Health i Author & Punisher na dwóch koncertach w Polsce

2020-12-03

Perturbator powróci do Europy na trasę promującą nadchodzące wydawnictwo! Koncerty we Wrocławiu i w Warszawie uświetnią również HEALTH oraz Author & Punisher

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania