Newsy muzyczne

Poznaliśmy szczegóły tegorocznego Dnia Białej Flagi

Koncert Atrakcyjnego Kazimierza na 25-lecie działalności z gościnnym udziałem Kayah i Jose Torresa. Płyta, na której znajdą się niepublikowane nagrania Grzegorza Ciechowskiego. Pokaz filmu o Jarocinie i spotkanie z muzykami Republiki i autorem książki o zespole. To główne atrakcje kolejnej edycji Dnia Białej Flagi, który odbędzie się w Toruniu.

Dzień Białej Flagi jest corocznym zjazdem fanów Republiki i przypada w rocznicę pierwszego koncertu Republiki z 1981 roku. Pierwsza edycja odbyła się w 2001 roku, jeszcze za życia Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku fani spotkają się już po raz siedemnasty.

W tym roku Dzień Białej Flagi będzie trwał dwa dni. 20 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się pokaz filmu "Jarocin, po co wolność" oraz spotkanie z reżyserem i autorem książki "Republika , Nieustanne Tango " Leszkiem Gnoińskim, a także z muzykami Republiki.

Dzień później, czyli 21 kwietnia, zapraszamy do legendarnego klubu Od Nowa na koncert. Otworzy go tczewska grupa Smooth Dimension. Główną atrakcją wieczoru stanie się jubileusz Atrakcyjnego Kazimierza, który świętować będzie 25-lecie. W zespole prowadzonym przez Jacka Bryndala zagrają też Andrzej „Kobra” Kraiński i Piotr „Vysol” Wysocki, na co dzień muzycy Kobranocki. Swój udział zapowiedzieli też specjalni goście związani kiedyś z Atrakcyjnym Kazimierzem: Kayah, Jose Torres i Jacek Rodziewicz. Tego dnia będzie miała swoją premierę płyta „25-latka”, składanka z najważniejszymi piosenkami Atrakcyjnego Kazimierza.

Wieczór zakończą występy znanej z Must Be The Music Anny Masłajek z zespołem, Zuzy Wiśniewskiej i republikański jam session. Między występami nie zabraknie rozmów z gośćmi specjalnymi i konkursów.

Na Dzień Białej Flagi organizatorzy (fan klub Republika Marzeń i Polska Wytwórnia Muzyczna RKDF) przygotowali też okazjonalne wydawnictwo płytowe „Dzień Białej Flagi 2017”. Znajdzie się na nim kilka nigdzie wcześniej niepublikowanych rarytasów, jak choćby pierwsza wersja największego przeboju Atrakcyjnego Kazimierza „Jako mąż i nie mąż” czy „Peacock”, angielska wersja „Umarłej klasy” zaśpiewana przez Monę Mur. W obu nagraniach brał udział Grzegorz Ciechowski.

Na oba dni wejście jest płatne. Na pokaz filmu i spotkanie bilety są w cenie 7 złotych. 2 złote z każdego biletu zostanie przekazane na leczenie Artura Szuby, fana Republiki, który zmaga się z poważną chorobą. Natomiast do Od Nowy można się dostać kupując bilety w cenach 50 zł (przedsprzedaż trwająca do 21 kwietnia) i 60 zł (w dniu koncertu).


Źródło: informacja własna

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania