Newsy muzyczne

Zobacz reżyserski debiut Lucy Rose

Utwór pochodzi z trzeciego zapowiadanego na 7 lipca albumu Brytyjki "Something’s Changing". W teledysku wystąpił ceniony tancerz z Gibraltaru, Jonathan Lutwyche, zaś sceny nakręcono w plenerach angielskiego Lake District.

"Pomysł zrodził się kiedy kończyliśmy w studio pracę nad utworem – mówi artystka. Producent Tim Bidwell poprosił Andrew, naszego skrzypka, żeby improwizował do jego ruchów. Obserwowałam jak Tim wyrażał siebie w tańcu i Andrew przelewał te emocje na muzykę. W ten sposób zakończenie utworu zaczęło nabierać realnych kształtów i właśnie wtedy zakiełkowała mi w głowie myśl, że ciekawie byłoby zobaczyć profesjonalnego tancerza interpretującego swoje emocje wywołane przez utwór. Od dawna podziwiałam Jonathana Lutwyche więc skontaktowałam się z nim i zaproponowałam współpracę przy teledysku. Moim głównym celem było uchwycenie tego jak utwór oddziałuje na słuchacza. Często sama szukam odpowiednich słów, by wyrazić  jak na mnie wpływa  muzyka. Klip nagraliśmy za jednym zamachem z samego rana, znaczna jego część była improwizowana na miejscu. Myślę, że to piękne podziwiać taniec w plenerach Lake District, jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie."

Jonathan Lutwyche dodaje: W klipie próbuję przekazać pasję do czegoś, w moim przypadku do tańca. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem tę piosenkę wzruszyłem się i poczułem chęć, by wstać i zacząć tańczyć – i tak właśnie zrobiłem.Nie ważne ile razy upadamy w życiu, trzeba wstać i iść na przód. To jest to, co czułem tańcząc do utworu Lucy i mam wrażenie, że podobne odczucia towarzysz± osobom, które słuchają „Is This Called Home” i oglądają teledysk, który nagraliśmy wspólnie z Lucy.

Album  Something’s Changing ukaże się 7 lipca. Wydawnictwu towarzyszyć będzie dokument ukazujący kulisy zeszłorocznej wyprawy Lucy do krajów Ameryki Łacińskiej. Podróż zorganizowana niezależnie przez Lucy wraz z pomocą tamtejszych fanów stała się wielkim źródłem inspiracji dla powstania płyty.

W ostatni weekend piosenkarka wyst±piła w poznańskim klubie Blue Note w ramach festiwalu Enea Spring Break. W trzyosobowym składzie zaprezentowała akustyczny set, w którym dominowały utwory z nadchodzącej płyty Lucy, m. in. singlowe „Floral Dresses” i „Is This Called Home”.Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Manchester przedstawił 'Kota'

2020-10-23

"Kot" to kolejna propozycja grupy Manchester, która od ubiegłego roku współpracuje z nowym wokalistą Maciejem Zadykowiczem znanym z projektu Cały na Czarno.

Czytaj więcej...

Paul McCartney wyda nową płytę

2020-10-23

Paul McCartney podczas lock downu nagrał nowy album. Krążek „McCartney III” ukaże się 11 grudnia. Płyta domyka trylogię „McCartney” z 1970 i „McCartney II” z 1980.

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutu Better Person

2020-10-23

"Something To Lose" to tytuł debiutanckiej płyty projektu Better Person kierowanego przez Adama Byczkowskiego.

Czytaj więcej...

Adam Nowak I Akustyk Amigos z nowym teledyskiem

2020-10-22

Adam Nowak prezentuje teledysk do pierwszego singla promującego album o intrygującej nazwie „Pół płyty”. Utwór „Cokolwiek ujęte” to jeden z 7 utworów, jakie znajdziemy na krążku.

Czytaj więcej...

Krzysztof Krawczyk na 'Horyzoncie'

2020-10-22

Już jutro premiera tej najbardziej osobistej płyty w dorobku Krzysztofa Krawczyka.

Czytaj więcej...

'Czułe struny' Natalii Kukulskiej po raz pierwszy koncertowo

2020-10-22

Jutro odbędzie się premiera koncertu on-line Natalii Kukulskiej promującego jej album "Czułe Struny".

Czytaj więcej...

Kontrabasista Krzysztof Pacan wydał muzyczną autobiografię

2020-10-21

"Story of 82" to tytuł nowej płyty cenionego kontrabasisty Krzysztofa Pacana.

Czytaj więcej...

Bovska wydała nowy taneczny teledysk

2020-10-21

Ukazał się teledysk stworzony z inicjatywy Bovskiej oraz Agi Konopki (tancerka, choreografka), który jest kolejnym romansem wokalistki z tańcem.

Czytaj więcej...

Kylie Minogue zaprasza na niekończącą się dyskotekę

2020-10-21

7 listopada odbędzie się niezwykły koncert on-line Kylie Minogue „Kylie: Infinite Disco”.

Czytaj więcej...

Blauka zapowiada premierę pierwszego singla z drugiej płyty

2020-10-21

W najbliższy piątek ukaże się pierwszy klip zapowiadający nową płytę duetu Blauka.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania