W utworze „Entele, pentele” gościnnie usłyszymy Roberta Piernikowskiego. To jeden z wielu zaproszonych na materiał gości, głównie pochodzących ze środowiska okołohiphopowego. Oprócz reprezentanta duetu Syny, na EP’ce znaleźli się jeszcze Dianka, Bella Ćwir, Schafter i Kubi Producent. „Klan” to 4 utwory połączone filmowym motywem sennego wirtualnego miasta, w którym artyści prowadzą chaotyczny dialog z zaproszonymi gośćmi, a scenerią dla tych spotkań są przestrzenie zawieszone między rzeczywistością a światem nierealnym.
Wydawnictwo ukaże się 29 marca. W całości dostępne będzie na portalach streamingowych dzięki platformie ACCESS. W limitowanej puli EP’ka wydana zostanie również na kasetach magnetofonowych.
Tracklista „KLAN” EP:
1. Satyna feat. Dianka
2. Entele, pentele feat. Piernikowski
3. Blue feat. Schafter
4. Planety feat. Bella Ćwir, Kubi Producent
Tuż po premierze EP’ki zespół ruszy w trasę koncertową, która obejmie 8 największych miast w Polsce:
5 kwietnia, Kraków, Alchemia
6 kwietnia, Katowice, Królestwo
11 kwietnia, Toruń, NRD
12 kwietnia, Warszawa, Hydrozagadka
13 kwietnia, Sopot, Sfinks700
25 kwietnia, Poznań, Spring Break Festival
26 kwietnia, Wrocław, Stary Klasztor
27 kwietnia, Łódź, Soda Underground Stage
Bilety dostępne na www.biletomat.pl
Iwona Skv, znana z duetu Rebeka, prezentuje nam kolejny singiel z nadchodzącego albumu solowego „1986”. W utworze „Antropocen” gościnnie występuje Kacha Kowalczyk z Coals.
“Plaza" to trzeci singiel duetu Coals, zapowiadający ich nadchodzący, polskojęzyczny album "Sanatorium", który będzie miał swoją premierę na platformach streamingowych 22 marca. Płyta trafi do sprzedaży w fizycznej formie, na winylu (po raz pierwszy), 19 kwietnia.
"dzwony" to pierwszy singiel promujący nowy album duetu Coals -"Sanatorium", który wyjdzie w pierwszym kwartale 2024 roku.
Iwona Skv, czyIi Iwona Skwarek - połowa duetu Rebeka oraz członkini damskiego kwartetu Shyness! debiutuje solowym album zatytułowany „1986”.
Po letniej ep-ce „Rewal” sprzed dwóch lat, duet Coals wraca z pełnowymiarowym wydawnictwem. „Sanatorium” ma jednak nieco inną aurę, niż poprzednik.
Duet Coals nie próżnuje. Po ostatniej płycie „docusoap” tym razem wydał ep-kę „Rewal”, na której postawił na silną reprezentację singlową i jeszcze bardziej piosenkowe podejście. I choć Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski już pracują nad nowym materiałem, mnie opowiedzieli o przede wszystkim o szczegółach i niuansach „Rewalu”.
Duet Coals zaprezentował drugi album studyjny w swojej dyskografii zatytułowany "docusoap". Z tej okazji wywiadu udzieliła nam wokalistka Kasia Kowalczyk.
Martyna Kubicz, działająca pod szyldem MIN t wydała pod koniec listopada 2017 roku album „Assemblage”. Owoc dwuletniej pracy przyniósł ciekawą mieszanką elektroniki, r&b i neo soulu. Mieszkająca na co dzień w Berlinie artystka, wystąpiła tego lata na kilku festiwalach. Spotkaliśmy się po jej występie na OFF Festivalu. Towarzyszył jej perkusista Gniewomir Tomczyk. Poniżej zapis naszej rozmowy.
Youth Novels to młody duet z Wągrowca, który stawia coraz śmielsze kroki na polskiej scenie. Ich mroczna, a jednocześnie oniryczna muzyka stawia ich coraz wyżej głównego nurtu muzyki indiepopowej w Polsce. Mają już na swoim koncie koncerty przed Sister Wood, czy Oh Wonder i właśnie ukazała się ich druga ep-ka „Chaos I Create”. O bieżących, przeszłych i przyszłych działaniach opowiedzieli mi Ania Anu Babrakowska, odpowiadająca w zespole za główne partie wokalne i klawiszowe oraz gitarzysta Emil Nowak.
Duet Coals wydał niedawno debiutancki album studyjny zatytułowany "Tamagotchi". Z tej okazji na serię naszych pytań odpowiedzieli: Kasia Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski.
Po świetnie przyjętym albumie „docusoap” sprzed dwóch lat, duet Coals trochę znienacka uraczył słuchaczy ep-ką „Rewal”.
„Docusoap” to tytuł drugiej płyty długogrającej duetu Coals – Katarzyny Kowalczyk i Łukasza Rozmysłowskiego. W drodze między „Tamagotchi” a tym albumem była jeszcze zeszłoroczna Epka „Klan”. Tytuł nowego wydawnictwa Coals zaczerpnięty jest od gatunku telewizyjnego. Nieprzypadkowo, o czym świadczy twórczość na tej płycie czy przejścia między utworami.
Duet Coals zaprasza na tournee promujące wydaną w marcu ep-kę "Rewal".
Zespół Coals ogłosił premierę najnowszej EP-ki „Rewal”, która ukaże się cyfrowo 18 lutego. Na mini albumie znajdzie się 6 autorskich utworów duetu w całości zaśpiewanych po polsku.
Album „NCRMX” ukaże się w formie elektronicznej 27 sierpnia.
“Miraż” to pierwszy singiel zwiastujący najnowszą polskojęzyczną EPkę duetu Coals, która ukaże się jeszcze w tym roku.
Ukazał się “Plankton”, pierwszy z singli zwiastujących nową płytę Niemocy, nagrany z gościnnym udziałem Kachy Kowalczyk z zespołu Coals.
Ukazał się pierwszy singel zapowiadający debiutancką płytę toruńskiej formacji Kwiatki, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.
Duet Markus i Róża przedstawiają debiutancki singel "Pinokio".
Wraca Lato na Pradze. Znamy pierwszych artystów, którzy zagrają podczas tegorocznych wakacji. Wystąpią m.in: Nosowska, Karaś / Rogucki, Mery Spolsky, Clock Machine.
1988 z przytupem inauguruje współpracę z Def Jam Recordings Poland. Kacha z Coals oraz Margaret pierwszymi gośćmi albumu.
Klub Stodoła oraz projekt My Name Is New wytwórni Kayax łączą siły! Już 17 lipca w warszawskim klubie wystartuje My Name Is New Festival, wydarzenie w ramach którego na scenie Stodoły zagrają wschodzące gwiazdy polskiej sceny alternatywnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.
Dziś odbyła się premiera jedynego polskojęzycznego utworu z nowej płyty duetu Coals "docusoap".
"pearls" to drugi zwiastun drugiej płyty duetu Coals zatytułowanej "docusoap" (premiera 6 maja).
"Sleepwalker" zapowiada drugi album duetu Coals, który ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe.