Newsy muzyczne

Dave Penn zremiksował Bokkę

BOKKA zaprezentowała nowy klip do remixu "Secret Void", za który odpowiedzialny jest Dave Pen z grupy Archive.

Video powstało na bazie animowanego filmu pt. „Lekcja Nieskończoności” w reżyserii Jakuba Jabłońskiego oraz Bartłomieja Kika.

"Od początku czuliśmy, że fajnie by było zilustrować remix Dave’a animacją. Przeszukując internet natrafiliśmy na „Teaching Infinity/Lekcję Nieskończoności” - jak się później okazało - autorstwa młodych twórców z Łódzkiej Filmówki. Historia prawie idealnie kleiła się z muzyką, a co więcej z tekstem. Pomyśleliśmy, że wszystko się dobrze składa: Dave tchnął nowe życie w nasz „Secret Void”, a muzyka da nowe „Lekcji Nieskończoności”.

„Secret Void (Dave Pen - Voices in the Void Remix)” promuje najnowsze wydawnictwo BOKKI „Satellites of Planet B”. Będzie to kolekcja 5 reinterpretacji utworów pochodzących z nominowanego do prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk 2019 albumu „LIFE ON PLANET B”. Mini album trafi na platformy streamingowe oraz będzie do nabycia w formie elektronicznej od 10 maja! Do współpracy nad projektem grupa zaprosiła artystów z zagranicy. Autorami remixów są tacy muzycy jak: Dave Pen z londyńskiego kolektywu Archive, Yasuaki Kato - japoński artysta odkryty przypadkiem przez znajomych BOKKI podczas wakacji w Japonii, NOËP - łotewski twórca działający w gatunku muzyki elektronicznej, brytyjski duet The KVB oraz Liv - zwycięzca konkursu 2track na rework kompozycji zespołu.Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

VooVoo zapowiada premierę 'Premiery'

2022-10-04

28 października ukaże się nowy album grupy VooVoo zatytułowany "Premiera". Poznaliśmy pierwsze terminy koncertów promujących to wydawnictwo.

Czytaj więcej...

Depeche Mode wróci do Warszawy

2022-10-04

Grupa Depeche Mode zagra 2 sierpnia 2023 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

Karolina Stanisławczyk przedstawiła swój 'Bilans'

2022-10-03

ukazał się drugi album Karoliny Stanisławczyk, wydany półtora roku od jej debiutanckiego krążka „Cliché”. „Bilans” to zbiór piosenek Karoliny, które wokalistka tworzyła przez ostatnie miesiące z polskimi i zagranicznymi producentami.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Pixies w sprzedaży

2022-10-03

Pixies powrócili z ósmym albumem „Doggerel”, który już można znaleźć na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych. Z okazji premiery zespół udostępnił video do utworu „Nomatterday”.

Czytaj więcej...

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania