Newsy muzyczne

Seafret z nowym singlem po roku nieobecności

Brytyjski zespół Seafret wypuścił właśnie swój najnowszy singiel “Fall” pod skrzydłami wytwórni The Orchard. To wielki powrót duetu, który tworzą Jack Sedman i Harry Draper.

Duet o najnowszym singlu: Czasem wydaje się, jakby zamknęły się wszystkie drzwi wokół nas – wtedy tracimy motywację i serce do tego, co robiliśmy i dokąd zmierzaliśmy. “Fall” jest o tym, by zwyciężać to uczucie i nigdy się nie poddawać.”

Klip do piosenki wyreżyserował Stuart Alexander, który pracował wcześniej przy klipach do “Monsters” i “Loving You”.

“Po dobrych doświadczeniach w pracy ze Stuartem Alexandrem przy poprzednich kawałkach czuliśmy, że powinien wyreżyserować również ten do “Fall”. Tworzenie filmu do muzyki tchnie w piosenkę jeszcze więcej życia, a Stuart od początku dawał z siebie więcej niż zakładaliśmy. W najnowszym klipie historia osadzona jest w I wojnie światowej – żołnierz na polu bitwy walczy o swoje życie, pragnąc wrócić do domu. Ten utwór mówi o niepoddawaniu się, kiedy sprawy przybierają inny obrót, niż zakładaliśmy, a nakręcone do niego sceny są świetną ilustracją do tego przesłania. Każdy, kto pracował przy tym klipie dał z siebie wszystko i mamy nadzieję, że odbiorcom spodoba się nasza praca i odnajdą z nią jakieś połączenie.”

Zespół dał się poznać w ostatnich latach polskiej publiczności przy okazji kilku koncertów - zdobyli oddaną grupę odbiorców, która wiernie pojawiała się pod scenami podczas kolejnych wizyt chłopaków w naszym kraju. 

Muzyka Seafret osiągnęła aż 300 milionów odsłuchań na Spotify i Apple, 170 milionów na Youtube, a zespół odbył zarówno koncerty w towarzystwie takich artystów jak Hozier, James Bay, Kodaline czy Jake Bugg, jak i własne, długie trasy, m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji czy reszcie Europy.

Po długiej trasie koncertowej w Wielkiej Brytanii i Europie na początku tego roku, Seafret zakończył tour latem, pojawiając się w roli supportu Lewisa Capaldiego w Scarborough Open Air Theatre. Niebawem pojawią się informacje o kolejnej trasie koncertowej (również w Polsce!).Źródło: Locomotion Agency

Pokrewne wątki:

Trzy polskie koncerty "Sinatra with Matt Dusk"

2019-11-13

Wiosną 2020 roku odbędą się trzy wyjątkowe koncerty promujące nadchodzący album Matta Duska z przebojami Franka Sinatry.

Czytaj więcej...

Lao Che zawiesza działalność

2019-11-13

Grupa Lao Che ogłosiła, że po przyszłorocznej trasie koncertowej zawiesi działalność na czas nieokreślony.

Czytaj więcej...

Frontside zaprezentował "Więzy"

2019-11-13

Zespół Frontside prezentuje nowy teledysk do nowej wersji kompozycji "Więzy".

Czytaj więcej...

Stefski & Hutch zdradzają "Tajemnicę"

2019-11-13

"Tajemnica" to wyjątkowo chwytliwa piosenka, która odkrywa kolejne inspiracje duetu. Tym razem usłyszymy brzmienie afroamerykańskiego funku; w prostej linii od takich pojęć jak "polish jazz", które do tej pory wydawały się obce stylistyce zespołu.

Czytaj więcej...

Daria Kowolik wydała singel "Skrzydła w pół"

2019-11-13

Daria Kowolik - najbardziej baśniowy głos trwającej właśnie jubileuszowej edycji the Voice of Poland skradła serca jurorów coverem “Bad Day” z repertuaru Daniela Powtera. Właśnie wydała singel wraz z dość odważnym wideoklipem „Skrzydła w pół” opowiadającym o zderzeniu dwóch światów.

Czytaj więcej...

Korn gwiazdą Impact Festival 2020

2019-11-12

Przyszłoroczna edycja Impact Festival odbędzie się 2 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Brass Against wróci do Warszawy

2019-11-12

Kolektyw Brass Against wystąpi 18 kwietnia w warszawskiej Stodole.

Czytaj więcej...

"Jazz dla Zwierząt" od Maciej Sadowski Kwadrat

2019-11-12

Debiutancka płyta gdańskiego kwartetu Maciej Sadowski Kwadrat „Jazz dla zwierząt” zawiera 47 minut nie-jazzu. Album ukaże się 15 listopada.

Czytaj więcej...

Kuba Badach w nowym singlu Linii Nocnej

2019-11-12

W nowym singlu Linii Nocnej zatytułowanym "Gdziekolwiek" wystąpił gościnnie Kuba Badach.

Czytaj więcej...

Chynna wystąpi w Warszawie

2019-11-12

Urodzona w Filadelfii Chynna wystąpi 5 grudnia w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania