Newsy muzyczne

Blitzkrieg na dobre czasy

Reaktywowany w ubiegłym roku po 26 latach przerwy łódzki Blitzkrieg zaprezentował premierowy singel.

Utwór ten, nagrany po raz pierwszy w studiu Izabelin w 1989 roku, nie znalazł się na debiutanckiej płycie „Holy War” z jednej, banalnej przyczyny: był po prostu wesoły, skoczny i za bardzo pozytywny. Nie pasował do reszty repertuaru o zdecydowanie bardziej mrocznym charakterze, choć na koncertach Blitzkriegu był bardzo dobrze przyjmowany. Do tej pory jednym z częściej zadawanych przez fanów pytań jest: „dlaczego nie ma Good Times na płycie?”.

"Trzydzieści lat później świat zmienił się diametralnie, co zmobilizowało nas do zrobienia nowej, przewrotnej wersji tego numeru. Tytułowe słowa „Good Times” zostały wzięte w cudzysłów ironii i sarkazmu"  - mówią muzycy.

Ze zmienionego tekstu przebija teraz ciężar i troska o to, dokąd zmierza nasz totalnie zwariowany świat. Nowa, zwolniona aranżacja, bazująca na ciężkim, motorycznym riffie gitary barytonowej, okraszona jest dźwiękami sitaru i tabli, które wprowadzają niepokojący motyw melodyczny. Niespodziewanie niski i zmęczony głos wokalisty kontrastuje ze słowami o nadziei, że przyjdą może jeszcze kiedyś „dobre czasy”. Gitara Mecha, wprowadzająca najpierw uczucie smutku, pod koniec utworu rozwija się w piękną melodię pachnącą nadzieją, a sekcja rytmiczna napędza numer niepokojąco głębokim, potężnym pulsem. 

Utwór „Good Times” został zarejestrowany w Radio Łódź i Psychotribe Studio w Pittsburgh i jest dostępny w iTunes, Youtube oraz w dobrych rozgłośniach radiowych. Teledysk autorstwa Petera Guellarda, zespół dedykuje... Ziemi!

Premiera EPki pod tym samym tytułem, zaplanowana jest na 24 października 2019r.

Blitzkrieg zagra tej jesieni na festiwalu SoundEdit w Łodzi (24.10), w Krakowie (25.10. klub Studio), Gdańsku (30.10 klub Drizzly Grizzly), Lublinie (2.11 w klubie Graffiti) oraz Warszawie (3.11 klub Proxima).


Pokrewne wątki:

Booze & Glory z nowym utworem 'Raising the Roof'

2022-01-15

Polsko-włosko-hiszpańska grupa Booze & Glory wydała pierwszy premierowy materiał od 2 lat. Jest to nowy singel "Raising the Roof".

Czytaj więcej...

Slash wydał nowy singel

2022-01-15

"Call Off the Dogs" to tytuł nowego singla grupy Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators. Jest to zapowiedź nowej płyty Slasha "4", która ukaże się 11 lutego.

Czytaj więcej...

The Drums zagra w Warszawie

2022-01-14

Amerykańska indie-popowa grupa The Drums wystąpi 7 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

2022-01-14

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Czytaj więcej...

Muse z nowym utworem 'Won't Stand Down'

2022-01-14

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY grupa Muse powrócili z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records.

Czytaj więcej...

Czy White Lies umrą?

2022-01-14

"Am I Really Going To Die" to kolejny singel grupy White Lies zapowiadający jej nowy album zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart", który ukaże się nakładem [PIAS] w piątek 18 lutego.

Czytaj więcej...

Zmarł Andrzej Kozioł z grupy VOX

2022-01-13

W wieku 73 lat po długiej chorobie zmarł Andrzej Kozioł - były wokalista grupy VOX. Informację podał Bogdan Zep - manager artysty.

Czytaj więcej...

Röyksopp wszedł na drabinę

2022-01-13

Röyksopp kontynuują ujawnianie tajemniczego projektu pod tytułem "Profund Mysteries". Nowy utwór "The Ladder" został zilustrowany wizualem w reżyserii Jonathana Zawady.

Czytaj więcej...

Rysy w tanecznej 'Zonie'

2022-01-13

Duet Rysy rozpoczyna 2022 rok od mocnego uderzenia. To pierwszy nowy utwór od premiery jego albumu „4 GET”.

Czytaj więcej...

Sabaton na froncie alpejskim

2022-01-13

"Soldier of Heaven" to nowa propozycja grupy Sabaton zapowiadająca jej nowy album „The War To End All Wars”, który ukaże się 4 marca.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania