Newsy muzyczne

Daria Kowolik wydała singel "Skrzydła w pół"

Daria Kowolik - najbardziej baśniowy głos trwającej właśnie jubileuszowej edycji the Voice of Poland skradła serca jurorów coverem “Bad Day” z repertuaru Daniela Powtera. Właśnie wydała singel wraz z dość odważnym wideoklipem „Skrzydła w pół” opowiadającym o zderzeniu dwóch światów.

Masz baśniowy głos. Mianuję Cię najsłodszym głosem tej edycji! (…) świetnie przechodzisz pomiędzy rejestrami - Michał Szpak

“Masz coś takiego w głosie, że jak się zamyka oczy to czuję się jak w baśni. To jest niesamowity wokal. Twój głos uspokaja, leczy” - Kamil Bednarek

“Mnie urzekła Twoja czystość łapania dźwięków, czystość śpiewania, intonacja. To jest dar od Boga, ale jest to też Twoja praca. Wydaje mi się, że śpiewasz świadomie.” - Baron

Tak występ Darii komentowali trenerzy show i nie były to pierwsze słowa uznania dla jej zdolności wokalnych. Na antenie TV Kowolik zadebiutowała w 2016 r. biorąc udział w popularnym programie stacji TVN - Mam Talent w którym doszła do finału i podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy z Universal Music Polska.

Wystąpiła w „Dzień Dobry TVN” oraz „Pytaniu Na Śniadanie”. Wzięła udział w programie „Opolskie Przeboje” czyli preselekcjach do Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki 

w Opolu. Zaśpiewała tytułową piosenkę do bajki „Lupdidu” oraz utwory do nowej części filmu animowanego Disneya „Tarzan”.

Swoją przygodę muzyczną rozpoczęła już w przedszkolu. To wtedy narodziła się pasja do śpiewania, recytacji i występów na scenie którą żyje do dziś. Na swoim koncie ma udział w licznych warsztatach, konkursach i festiwalach z których oprócz nagród i wyróżnień wyniosła najcenniejsze - konsekwentne spełnianie marzeń o własnej karierze muzycznej.

Występowała z chórem „Amuz Gospel Choir” stworzonym przez dr Brian’a Fentressa oraz solo m.in. na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach, w Auli Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, w Amfiteatrze oraz Filharmonii Opolskiej.

Prowadzi kanał internetowy na którym regularnie zamieszcza covery jej idoli muzycznych oraz kompozycje stworzone w domowym zaciszu z bratem Fabianem. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno - aktorskim uzyskując tytuł wokalistki estradowej. 

Na co dzień współpracuje z zawodowym gitarzystą Damianem ,,Struną” Surow.

Listopad bieżącego roku to kolejny przełomowy moment w życiu młodej i bardzo utalentowanej wokalistki. Jak sama przyznaje:

"Jestem gotowa dzielić się tym co gra mi w duszy z całym światem. będzie popowo, energetycznie i z pazurem. możliwość tworzenia z wdzięczności za to jak wiele dostałam na drodze do dziś jest już wspaniałym osiągnięciem jeśli jednak uda mi się porwać w tą muzyczną podróż innych będę podwójnie zaszczycona. zapraszam do przesłuchań singla oraz jeszcze bliższego poznania się na premierowym koncercie 29 listopada w warszawskiej sali widowiskowej Okęcie".

 


Źródło: Art House

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania