Newsy muzyczne

UK Subs i D.O.A. na Rocku Na Bagnie

Poznaliśmy kolejny zestaw wykonawców, którzy dołączyli do składu tegorocznego festiwalu Rock Na Bagnie w Goniądzu na Podlasiu.

Rock na Bagnie powoli staje się festiwalem o międzynarodowej renomie i liczącym się w świecie muzyki punkowej. Dzięki temu kolejne dwie światowe sławy zawitają na Podlasie: UK SUBS i D.O.A. Obu przedstawiać nie trzeba, ale warto wspomnieć, że UK Subs istnieje już 44 lata i od samego początku lideruje mu wokalista Charlie Harper, który w maju tego roku skończy 76 lat! Pierwszy raz przyjechali do Polski w 1983 roku na, legendarną dziś, trasę z Republiką. Harper przebąkuje coś o emeryturze, więc może to być ostatnia szansa zobaczenia zespołu na scenie. Natomiast Kanadyjczycy z D.O.A. nadali nowy sens punk rockowi dodając bezkompromisowe teksty walczące z rasizmem czy globalizmem i nadając mu kierunek – hardcore. W historii D.O.A. też pojawia się akcent polski – to Joey’owi Shitheadowi, liderowi Kanadyjczyków, Dezerter zawdzięcza wywiezienie swoich taśm i wydanie płyty „Underground Out Of Poland” przez Maximumrocknroll. Dodajmy, że D.O.A. wystąpi także 3 lipca w warszawskim klubie Pogłos. 

DZIECIUKI to kolejny gość z Białorusi. Folkpunkowcy z Grodna istnieją od ośmiu lat, śpiewają w ojczystym języku o historii swojego kraju. Znamy ich też z projektu Hańbuki, który tworzą z muzykami zespołu Hańba!

Na Podlasie przyjedzie też streetpunkowy weteran, szczeciński THE ANALOGS, który na Rocku Na Bagnie będzie świętował 25-lecie. Specjalnie na tę okazję zaprezentuje specjalny program. Po raz drugi na festiwal zawita legionowska SEXBOMBA, kolejny zespół z ogromnym doświadczeniem – ma na koncie prawie dwadzieścia płyt i setki koncertów. CELA NR 3 z Grudziądza nie ma aż tak bogatej historii, ale początki grupy też sięgają połowy lat 80. PODWÓRKOWI CHULIGANI z Płocka to najmłodszy stażem i doświadczeniem zespół w tym zestawie, choć istnieje ponad dwadzieścia lat (choć z przerwami) i cztery płyty na koncie.

Przypominamy, że festiwal odbędzie się w dniach 3-4 lipca, oczywiście na plaży miejskiej w Goniądzu. Wystąpią też: basista UK Subs Alvin Gibbs z zespołem Disobendient Servants, legenda ska The Toasters, Armia, która wykona płytę „Legenda”, Bielizna, Koniec Świata, BAiKA, Sajgon, Mamusiu Ratuj, Criminal Tango, Moron’s Morons, Zimna Wojna, brazylijski The Mullet Monster Mafia, niemiecki Fleichwolf, białoruski Всё_Crazy, rosyjski The Zapoy!

Do kwietnia trwają też cykliczne przesłuchania w warszawskim klubie Mechanik. Wyłoniony zostanie w nich jeden zespół, który rozpocznie przyszłoroczny Rock Na Bagnie. Na razie zgłosiło się siedemdziesiąt grup.

Do końca marca cena karnetów wynosi tylko 90 złotych.

Można je kupić w sieciach:

Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/rock-na-bagnie-bilety/14615

GoOut: https://goout.net/pl/festiwale/rock-na-bagnie-x/kqsve/+quveo/

Pokrewne wątki:

Karolina Stanisławczyk przedstawiła swój 'Bilans'

2022-10-03

ukazał się drugi album Karoliny Stanisławczyk, wydany półtora roku od jej debiutanckiego krążka „Cliché”. „Bilans” to zbiór piosenek Karoliny, które wokalistka tworzyła przez ostatnie miesiące z polskimi i zagranicznymi producentami.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Pixies w sprzedaży

2022-10-03

Pixies powrócili z ósmym albumem „Doggerel”, który już można znaleźć na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych. Z okazji premiery zespół udostępnił video do utworu „Nomatterday”.

Czytaj więcej...

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Jacaszek i Kwartludium zapraszają do Kolchidy

2022-09-28

Muzyka zawarta na płycie "Kolchida" inspirowana została gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy.

Czytaj więcej...

Wiktoria Zwolińska stawiła czoła hejterom

2022-09-28

„HejTy” to muzyczna nowość od Wiktorii Zwolińskiej, która w przekorny, właściwy dla siebie sposób, stawia czoła hejterom.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania