Newsy muzyczne

Romuald Lipko nie żyje

Dziś w nocy w wieku 69 lat zmarł Romuald Lipko - lider grupy Budka Suflera i jeden z największych kompozytorów w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Wiadomość została podana na oficjalnym profilu FB Budki Suflera. 

Romuald Lipko od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotorową. Jesienią zeszłego roku zagrał wraz z Budką Suflera trasę koncertową po największych polskich halach i były to pierwsze koncerty tego zespołu od 5 lat. Na luty i marzec tego roku planowane były koncerty klubowe Budki z materiałem z albumów "Ona Przyszła Prosto z Chmur" i "Za Ostatni Grosz". 

Romuald Lipko był najważniejszym kompozytorem Budki Suflera i stworzył jej największe przeboje. Współpracował także z największymi gwiazdami polskiej piosenki i stworzył takie przeboje jak: "Nic Nie Może Wiecznie Trwać" i "Układ Z Życiem" Anny Jantar; "Aleja Gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej; "Malinowy król", "Szał Sezonowej Mody", Za Twoje Zdrowie Mała", "Dmuchawce Latawce Wiatr", "Luz-Blues" Urszuli; "Jestem Twoim Grzechem", "Tyle Samo Prawd Ile Kłamstw" i "Wszystko Czego Dziś Chcę" Izabeli Trojanowskiej


Pokrewne wątki:

Kasia Ignatowicz wręcza czarne róże

2022-10-07

Połączenie muzyki klasycznej, opery ze nowoczesnymi brzmieniami to domena Kasi Ignatowicz, znanej chociażby z występów hiszpańskiej wersji programu „Mam Talent”. Po serii koncertów Artystki, Kasia postanowiła zaprezentować pierwszy autorski utwór „Rosas Negras”, do którego powstał intrygujący teledysk.

Czytaj więcej...

P!NK ponownie wystąpi w Warszawie

2022-10-07

P!NK wystąpi 16 lipca 2023 roku na warszawskim PGE Narodowym niemal 4 lata po jej pierwszym w tym miejscu fantastycznym koncercie.

Czytaj więcej...

Iron Maiden wróci do Polski

2022-10-06

Brytyjska legenda metalu zagra 13 czerwca 2023 w krakowskiej Tauron Arenie zaledwie 11 miesięcy po tegorocznym znakomitym występie w Warszawie.

Czytaj więcej...

Wij wyda 'Przeklęte Wody'

2022-10-06

21 października ukaże się nowa ep-ka grupy Wij zatytułowana "Przeklęte Wody". Będzie to następca znakomicie przyjętej debiutanckiej płyty "Dziwadło" z 2021 roku.

Czytaj więcej...

Fever Ray wróciła z nowym singlem

2022-10-05

"What They Call Us" to pierwsza premierowa kompozycja Fever Ray od 5 lat.

Czytaj więcej...

Marie i Zuza zostały potworami

2022-10-05

Marie i ZUZA połączyły siły i wcieliły się w rolę potworów spod łóżka w Halloweenowym utworze "Hide And Seek"! Jest to kompozycja będąca pierwszą kolaboracją wewnątrz labelu Marie - i to naprawdę wyjątkową. Halloweenowy prezent dla fanów jest również flagowym utworem promującym październikową kampanię Spotify EQUAL.

Czytaj więcej...

Marta Kruk podąża dookoła

2022-10-05

Marta Kruk zaprezentowała singel zatytułowany „Dookoła zamiast do celu”.

Czytaj więcej...

Nickelback zaprezentowali 'Those Days'

2022-10-05

"Those Days" to drugi już singel zapowiadający nową płytę formacji Nickelback "Get Rollin", który ukaże się 18 listopada.

Czytaj więcej...

Depeche Mode wróci do Warszawy

2022-10-04

Grupa Depeche Mode zagra 2 sierpnia 2023 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

VooVoo zapowiada premierę 'Premiery'

2022-10-04

28 października ukaże się nowy album grupy VooVoo zatytułowany "Premiera". Poznaliśmy pierwsze terminy koncertów promujących to wydawnictwo.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania