„Kvitravn” muzycznie kontynuuję trylogię „Runljod”, jednak ukazuje też rozwój unikatowego brzmienia grupy. Do tworzenia muzyki, zespół używa różnorodnych tradycyjnych instrumentów, takich jak lira Kravik, lira Trossingen, harfa Tagl, harfa Soot, Langeleik, Crwth, kozi róg, Lur, czy harfa Mora. W nagraniach Warduny gościnnie wzięła udział mała, ale doskonała grupa muzyków skupiających się na tradycyjnej twórczości, której przewodzi Kirsten Bråten Berg – jeden z najważniejszych opiekunów nordyckiego dziedzictwa. W jedenastu piosenkach, które znajdą się na nadchodzącym wydawnictwie, jak zwykle zostanie poruszona tematyka mitów, duchowych zwierząt, magii, cieni, natury, czarnoksięstwa, animizmu i innych nordyckich konceptów. Zespół postara się też przedstawić relację pomiędzy mędrcami i pieśniami.
Założyciel Warduny, Einar Selvik dodaje – „Nie jest trudno recytować w formie kopiuj-wklej, ale celowe zrozumienie i integracja starożytnych myśli, narzędzi i metod w kreacji czegoś, co staje się ważne dla ludzi ery współczesnej, to prawdziwe wyzwanie i cel naszej pracy. Pomimo, że nazwa albumu to jeden z wariantów mojego totemicznego imienia artystycznego, to w swoim koncepcie bardziej niż do mnie, odnosi się do symbolizmu i legend o świętych, białych zwierzętach, które można znaleźć w kulturze nordyckiej, ale też w innych regionach świata. Te duchowe stworzenia, jak kruki, węże, niedźwiedzie, łosie, renifery, słonie, czy lwy, w tradycjach animistycznych są postrzegane jako boscy posłańcy i obrońcy, którzy reprezentują odnowę, czystość i pomost między światami.”
Wardruna zdołała wykuć bogaty, pełen dźwięków i teatralny wizerunek, który składa hołd starożytności, bez żadnych sztuczek. Równolegle naświetla ważne aspekty nordyckiej tradycji, poprzez bardzo szczegółową współczesną kompozycję. Jest w tym dźwięku coś pełnego doświadczenia, ponad podziałami muzycznymi.
Wardruna odwiedzi w 2020 roku Polskę podczas koncertu w Sali Ziemi w Poznaniu 3 maja i w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie 4 maja. Einara Selvika będzie można także usłyszeć podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.
Tegoroczna edycja inowrocławskiego festiwalu po raz pierwszy będzie miała 2 dni i odbędzie się 23 oraz 24 sierpnia.
Jesienią do Warszawy zawita artystka, która swoim głosem hipnotyzuje koncertową publiczność, a jej dotychczasowe polskie występy wielokrotnie się wyprzedawały. Eivør zagra 19 października 2024 roku w klubie Progresja.
Lider warszawskiej grupy Amarok Michał Wojtas zaprezentował debiutancką solową płytę "Lore".
Przerwa w aktywnościach spowodowana lockdownem, zdaje się nie dotykać Mariusza Dudy, który po wydanej już w tym roku płycie „Lockdown Spaces”, powrócił do swego głównego solowego projektu, czyli Lunatic Soul. Właśnie ukazała się siódma płyta zatytułowana „Through Shaded Woods” w ramach wyjątkowego cyklu życia i śmierci, którego obraz zaczyna się dopełniać. O szczegółach tego wydawnictwa i złożoności procesu jaki zachodzi w świecie LS, artysta opowiedział nam w długiej rozmowie.
Jeden z najważniejszych zespołów na norweskiej scenie wydał swój piąty album zatytułowany "Kvitravn".
W oczekiwaniu na nowy album islandzka grupa Sigur Rós wydała zapis pewnego wyjątkowego projektu sprzed 18 lat.
Po wielkim sukcesie zeszłorocznej trasy, Eivør wraca do Polski z trzema koncertami.
Słynna norweska grupa zaprezentowała porywający klip do utworu "Kviravn" (Biały Kruk).
Norweski zespół Wardruna ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, która będzie miała miejsce w listopadzie 2021 r.
Po świetnie przyjętym koncercie na Castle Party 2018, FAUN wraca do Polski, by jesienią 2020 roku wystąpić w warszawskiej Proximie oraz w krakowskim Kwadracie w ramach trasy promującej nadchodzące wydawnictwo zespołu „Märchen & Mythen”!
19 i 21 listopada przyszłego roku norweska grupa Wardruna wystąpi w Gdańsku oraz Warszawie.