Newsy muzyczne

BUKOVSKY z singlem "Nie Mów Jej"

"Nie Mów Jej" to drugi singel BUKOVSKIEGO. Liryczny tekst opowiada o emocjach, które targają mężczyzną po bolesnym rozstaniu.

Tym razem BUKOVSKI śpiewa, o tym co każdy z nas doskonale zna i odczuwa w momentach krytycznych relacji: “Bo piękne są nieznanego początki, za to gorzej zakończenia wychodzą”.

Za kompozycję i przestrzenne brzmienie gitary  w tej refleksyjnej balladzie odpowiada  Piotr Pawłowski, znany m.in. z (Made in Poland i The Shipyard), natomiast piękną partię gitary basowej nagrał Leszek Biolik m.in. (Republika). Tekst napisali wspólnie trzej mężczyźni po przejściach: Bukovsky, Pawłowski i Dariusz Dusza.

"Nie mów jej tego, Słowem nie rań". Właśnie tak…

Bukovsky, nastoletni głos zespołów gliwickiej sceny alternatywnej, zarzucił na lata śpiewanie na rzecz poświęcenia się walce z przestępczością i misją krucjaty o lepszy świat.

Przed studiami prawniczymi Bukovsky związany był mocno ze sceną alternatywną grając w zespole Processs. W tym czasie nawiązał sporo przyjaźni muzycznych, które mimo jego decyzji o przerwaniu kariery muzycznej na rzecz studiowania prawa, przetrwały próbę czasu i nie pozwoliły mu zapomnieć o jego pasji do muzyki

W styczniu 2018 roku wystąpił gościnnie z grupą 1984 w Warszawie śpiewając m.in.: “Białą Chorągiewkę”. Utwór zebrał pozytywne recenzje i niespodziewanie rozszedł się w internecie wśród fanów zespołu. Fakt ten zaskoczył samego Bukovskiego, który w konsekwencji dał się namówić członkom grupy 1984 na swój artystyczny come back. Przez ponad pół roku Bukovsky współpracował z grupą 1984. Ten czas poświęcił na poszukiwanie nowych inspiracji muzycznych i odnalezienie swojej nowej tożsamości artystycznej

W 2019 wspólnie z Piotrem Pawłowskim (Made In Poland, The Shipyard) przygotował nowy materiał na płytę, osadzony w brzmieniu lat ’80, jednak brzmiący świeżo i atrakcyjnie dla współczesnego słuchacza. Do współpracy poza Pawłowskim, Bukovsky zaprosił śmietankę polskiej sceny alternatywnej w tym m.in.: legendarnego tekściarza (Śmierci Klinicznej i Shakin Dudi) Darka Duszę i znanego producenta oraz basistę Leszka Biolika (Republika).

W październiku 2019 roku premierę miał jego pierwszy singiel pt. ”Tramwaje”.


Pokrewne wątki:

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania