Newsy muzyczne

Black River zapowiada nowy mini-album i wiosenne tournee

19 marca będzie miała miejsce premiera nowego mini albumu BLACK RIVER, zatytułowanego "Genaration aXe". Tego samego dnia zespół rusza w trasę koncertową.

Maciej Taff, wokalista Black River, tak komentuje pomysł wydania mini albumu:

"… pewnej nocy obudziłem się mega wk..wiony i nie mogłem już zasnąć, zdałem sobie sprawę, że poziom tego absurdu który nas otacza przekroczył wszelkie granice, że jest już nie do zniesienia, że to nie jest taki świat w jakim chcemy żyć, my, nasze rodziny i nasi przyjaciele. Spotkaliśmy się z chłopakami i było jasne, że wszyscy mamy w sobie ten sam gniew, tę samą niezgodę na rzeczywistość, ten sam wk.rw. Postanowiliśmy wyrazić to w naszej muzie, nagrać 3-4 otworową EPkę, wyrzygać ten cały jad. Spotkaliśmy się pierwszy raz na próbie zaczęliśmy rozmawiać, grać i … po 2 tygodniach Daray już siedział w studio, zamiast 3 utworów powstało 11, bez kalkulacji, na pełnym gniewie. Sądziłem, że jak już nagramy, to nam „przejdzie”….,  nie przeszło …! "

"Generation aXe" to limitowane wydawnictwo które będzie dostępne wyłącznie na koncertach w formie CD (Digi Pack). Znalazło się na nim dziesięć premierowych utworów, plus bonus track w postaci coveru The Doors "Break On Through".

Wiosenna trasa koncertowa obejmuje dziesięć miast i podczas której BLACK RIVER towarzyszyć będzie zespół VOTUM.

Oto pełna lista:

19.03 POZNAŃ - Klub u Bazyla

20.03 WROCŁAW - Klub Pralnia

21.03 KROSNO - Rock Klub Iron

26.03 LUBLIN - Klub 30

27.03 WARSZAWA - Proxima

28.03 TYCHY - Underground Club

29.03 DĄBROWA GÓRNICZA - Rock Out

03.04 GDAŃSK - Drizzly Grizzly

04.04 ŁÓDŹ - Magnetofon

24.04 ZABRZE - CK Wiatrak

BLACK RIVER zagra także podczas drugiego dnia tegorocznej edycji MYSTIC FESTIVAL która odbędzie się w dniach 10-11.06 w KRAKOWIE, a 01.08 na Pol'And'Rock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Od początku istnienia BLACK RIVER gra w niezmienionym składzie:

Maciej Taff - wokal

Piotr Kay Wtulich - gitara

Artur Art Kempa - gitara

Tomasz Orion Wróblewski - bass

Dariusz Daray Brzozowski - perkusja

dyskografia:

BLACK RIVER  "Black River" (LP 2008)

BLACK RIVER  "Black'n'Roll" (LP 2009)

BLACK RIVER  "Trash" ( EP 2010)

BLACK RIVER "Black Box" (Box 2019)

BLACK RIVER "Humanoid" (LP 2019)Źródło: Mystic Production

Pokrewne wątki:

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania