Newsy muzyczne

Austra zapowiada nowy album

Ukazał się drugi singel z nowego albumu Austry, który ukaże się 1 maja.

Bycie w toksycznym związku może czasem sprawiać wrażenie zagubienia się w labiryncie. Każda próba skrętu za róg, powoduje, że lądujesz z powrotem w miejscu, w którym zacząłeś. Austra aka Katie Austra Stelmanis ogłasiła swój czwarty album, ‘HiRUDiN’. Przygotowany do wydania 1 maja jest śmiałym potwierdzeniem takich zachowań i świadectwem potęgi ich łamania.

Po wcześniejszym udostępnieniu 'Risk It'  z nadchodzącej płyty, teraz Austra przedstawia nowy singiel ‘Anywayz’. O otwierający album utworze Stelmanis mówi: Bada strach związany z opuszczeniem kogoś i przerażającą świadomość, że bez nich w twoim życiu reszta świata pozostanie nietknięta, jakby nic się nie zmieniło.

Reżyserem teledysku do ‘Anywayz’ (a także ‘Risk It’), Jasmin Mozaffari (‘Firecrackers’), która dodaje: Chciałam, aby wideo było tak dramatyczne i chaotyczne, jak tylko może być złamane serce, powodując strach. Koncepcja koncentruje się na Katie jako większej wersji siebie, zamkniętej w jałowej rezydencji, która przypomina klatkę własnych spiralnych myśli.

Katie Austra Stelmanis jest lepiej znana ze swojego drugiego imienia za sprawą trzech albumów, dziesięcioletniej kariery i niezliczonych tras koncertowych. Napisała, wyprodukowała i wykonała wszystkie własne płyty, od czasu do czasu występując z zespołem. Z zewnątrz wszystko szło naprawdę dobrze: zbudowała oddaną rzeszę fanów i wyprzedała koncerty na całym świecie. Jednak w środku Stelmanis zaczęła odczuwać stagnację i brak inspiracji. Traciłam wiarę we własne pomysły - wyjaśnia. Nie zdając sobie z tego sprawy, wpadła w toksyczny związek, który ją rozdzierał.

20 maja Austra wystąpi w warszawskim klubie Niebo: https://www.facebook.com/events/265776927734262/Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

VooVoo zapowiada premierę 'Premiery'

2022-10-04

28 października ukaże się nowy album grupy VooVoo zatytułowany "Premiera". Poznaliśmy pierwsze terminy koncertów promujących to wydawnictwo.

Czytaj więcej...

Depeche Mode wróci do Warszawy

2022-10-04

Grupa Depeche Mode zagra 2 sierpnia 2023 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

Karolina Stanisławczyk przedstawiła swój 'Bilans'

2022-10-03

ukazał się drugi album Karoliny Stanisławczyk, wydany półtora roku od jej debiutanckiego krążka „Cliché”. „Bilans” to zbiór piosenek Karoliny, które wokalistka tworzyła przez ostatnie miesiące z polskimi i zagranicznymi producentami.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Pixies w sprzedaży

2022-10-03

Pixies powrócili z ósmym albumem „Doggerel”, który już można znaleźć na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych. Z okazji premiery zespół udostępnił video do utworu „Nomatterday”.

Czytaj więcej...

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania