Newsy muzyczne

Austra zapowiada nowy album

Ukazał się drugi singel z nowego albumu Austry, który ukaże się 1 maja.

Bycie w toksycznym związku może czasem sprawiać wrażenie zagubienia się w labiryncie. Każda próba skrętu za róg, powoduje, że lądujesz z powrotem w miejscu, w którym zacząłeś. Austra aka Katie Austra Stelmanis ogłasiła swój czwarty album, ‘HiRUDiN’. Przygotowany do wydania 1 maja jest śmiałym potwierdzeniem takich zachowań i świadectwem potęgi ich łamania.

Po wcześniejszym udostępnieniu 'Risk It'  z nadchodzącej płyty, teraz Austra przedstawia nowy singiel ‘Anywayz’. O otwierający album utworze Stelmanis mówi: Bada strach związany z opuszczeniem kogoś i przerażającą świadomość, że bez nich w twoim życiu reszta świata pozostanie nietknięta, jakby nic się nie zmieniło.

Reżyserem teledysku do ‘Anywayz’ (a także ‘Risk It’), Jasmin Mozaffari (‘Firecrackers’), która dodaje: Chciałam, aby wideo było tak dramatyczne i chaotyczne, jak tylko może być złamane serce, powodując strach. Koncepcja koncentruje się na Katie jako większej wersji siebie, zamkniętej w jałowej rezydencji, która przypomina klatkę własnych spiralnych myśli.

Katie Austra Stelmanis jest lepiej znana ze swojego drugiego imienia za sprawą trzech albumów, dziesięcioletniej kariery i niezliczonych tras koncertowych. Napisała, wyprodukowała i wykonała wszystkie własne płyty, od czasu do czasu występując z zespołem. Z zewnątrz wszystko szło naprawdę dobrze: zbudowała oddaną rzeszę fanów i wyprzedała koncerty na całym świecie. Jednak w środku Stelmanis zaczęła odczuwać stagnację i brak inspiracji. Traciłam wiarę we własne pomysły - wyjaśnia. Nie zdając sobie z tego sprawy, wpadła w toksyczny związek, który ją rozdzierał.

20 maja Austra wystąpi w warszawskim klubie Niebo: https://www.facebook.com/events/265776927734262/Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania