Newsy muzyczne

BOKKA przerobiła Joy Division i Radiohead

Nancy Sinatra, Joy Division, Radiohead oraz 2 x BOKKA - taki zestaw prezentuje BOKKA na swoim najnowszym wydawnictwie, zatytułowanym „Roll Down The Hill”.

EP-ka zawiera 5 nowych, odważnych wersji przebojów „Bang Bang” (Nancy Sinatra, 1966), „Love Will Tear Us Apart” (Joy Division, 1980), „Daydreaming” (Radiohead, 2016) oraz dwie, zupełnie nowe aranżacje utworów BOKKI znanych z poprzednich płyt zespołu: Too Far, Too Close” („DON’T KISS AND TELL”, 2015) i „Take My Hand” („LIFE ON PLANET B”, 2018) - fragment tekstu tego ostatniego zainspirował zespół do nazwania całej EPki. Za miks wszystkich piosenek odpowiedzialny jest Bogdan Kondracki - uznany producent, autor sukcesów m.in. Dawida Podsiadlo, Moniki Brodki i Ani Dąbrowskiej. Mastering zrobił Piotr Łukaszewski w studiu Custom34 w Gdańsku. 

EP-ka będzie dostępna we wszystkich serwisach streamingowych 12.03, czyli już w najbliższy czwartek. 

Roll down the hill - to jak powiedzieć komuś: zrób coś, co kiedyś sprawiało Ci radość, bądź przez chwilę znowu mały i głupi, sturlaj się z górki” - mówią członkowie zespołu. „Ta EPka to beztroski i sentymentalny wyskok w przeszłość, dalszą i bliższą, zebraliśmy na niej kompozycje, które lubimy i cenimy i przedstawiamy je we własnych odsłonach, dając zarówno nie naszym, jak i naszym utworom nowe życia.”

„Love Will Tear us Apart to ukłon w stronę fanów, którzy odkąd po raz pierwszy zagraliśmy ten utwór na żywo, prosili o jego studyjną wersję.” 

„Bang Bang stworzyliśmy na otwarcie kina Muza w Poznaniu i miał być przeznaczony do jednorazowego wykonania z tej okazji, ale tak nam się spodobało to, co zrobiliśmy, że postanowiliśmy zarejestrować naszą wersję w studiu.”

„Daydreaming ma dla nas dużą wagę emocjonalną. Jesteśmy fanami Radiohead, a ten utwór uważamy za jeden z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek napisali. Nasza wersja stała się podziękowaniem dla wszystkich osób, które wzięły udział w zbiórce i pomogły nam odkupić sprzęt spalony w pożarze busa, którym podróżowaliśmy w kwietniu 2018 roku. Nazwiska tych osób towarzyszyły nam później na ekranie podczas wykonywania „Daydreaming” na żywo i na zawsze będzie nam on przypominał, jakich niesamowitych ludzi mamy wokół siebie, choć większości z nich nigdy nie poznaliśmy.”Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

VooVoo zapowiada premierę 'Premiery'

2022-10-04

28 października ukaże się nowy album grupy VooVoo zatytułowany "Premiera". Poznaliśmy pierwsze terminy koncertów promujących to wydawnictwo.

Czytaj więcej...

Depeche Mode wróci do Warszawy

2022-10-04

Grupa Depeche Mode zagra 2 sierpnia 2023 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

Karolina Stanisławczyk przedstawiła swój 'Bilans'

2022-10-03

ukazał się drugi album Karoliny Stanisławczyk, wydany półtora roku od jej debiutanckiego krążka „Cliché”. „Bilans” to zbiór piosenek Karoliny, które wokalistka tworzyła przez ostatnie miesiące z polskimi i zagranicznymi producentami.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Pixies w sprzedaży

2022-10-03

Pixies powrócili z ósmym albumem „Doggerel”, który już można znaleźć na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych. Z okazji premiery zespół udostępnił video do utworu „Nomatterday”.

Czytaj więcej...

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania