Newsy muzyczne

Mushroomhead wyda nowy album

"A Wonderful Life” - nowy studyjny album Mushroomhead ukaże się 19 czerwca nakładem Napalm Records.

Przez większą część ostatnich 5 lat zamaskowani metalowcy z MUSHROOMHEAD tworzyli epicką kontynuację swojego monumentalnego albumu “The Righteous & The Butterfly“ (2014). Zespół z Cleveland powraca z najnowszą, ósmą już w dorobku płytą, “A Wonderful Life”, która ukaże się 19 czerwca w barwach Napalm Records.

Płyta, która dostępna będzie w kilku atrakcyjnych formatach, to ponad 70 minut muzyki, w tym 4 utwory bonusowe, w sumie 17 wspaniałych kompozycji. Cały album charakteryzuje wyrazista produkcja, za którą odpowiedzialny jest bębniarz formacji, Skinny, a nad miksem całości czuwał Matt Wallace (Faith No More, 3 Doors Down), znany też fanom z płyty “XIII”.

Dziś Mushroomhead ujawnia swój pierwszy singiel – hymn “Seen It All”. Utwór ten udowadnia, że zespół powraca w doskonałej formie, a sama piosenka to murowany przebój. Zespołowi przewodzi nowy pełnowymiary wokalista, Mr. Rauckhorst, który w numerze singlowym apeluje o społeczną jedność i utwierdza w przekonaniu, że Mushroomhead powraca na dobre.  

Płytę “A Wonderful Life” otwiera złowieszczy chór w “A Requiem For Tomorrow” i płynnie przechodzi w inspirowany metalem industrialnym rytmiczny cios zestawiony z melodyjnym, syntezatorowym refrenem. Kolejne kompozycje to mocne, hymnowe kawałki jak “Seen It All”  czy zabarwiony politycznie “The Heresy” oraz “Carry On”, w których to kompozycjach w pełni objawia się nowa wokalistka Ms. Jackie oraz długoletni gardłowy kapeli, J Mann, z dodatkowym wmocnieniem w tej ostatniej kompozycji w postaci wokalu Mr. Rauckhorsta. Takie utwory jak “What A Shame”, “I Am The One” czy “Madness Within” okażą się prawdziwa gratką dla nowych, jak i zagorzałych fanów Mushroomhead – zakładając, że zwolennicy makabrycznych inspiracji zapragną też dużej dawki galopujących bębnów i grzechotających kości partii gitar.  

“A Wonderful Life” podkreśla pozycję zespołu na scenie muzycznej, jako jednej z najbardziej konsekwentnych grup w kategorii cięższego brzmienia.

 

Pokrewne wątki:

Ozzy Osbourne jako pacjent numer 9

2022-07-06

Ozzy Osbourne, po 2 latach od premiery krążka "Ordinary Man", powraca z kolejną dawką muzyki. Na trzynastym solowym albumie studyjnym Książe Ciemności przedstawia utwory nagrane z tuzami rockowego świata. Premiera już 2 września.

Czytaj więcej...

O.Y.S. wydała dwie wersje 'Znaków'

2022-07-05

O.Y.S prezentuje singiel "ZNAKI" w dwóch odsłonach - Znaki Radio edit (prod. Brainfreezer) i Znaki Remix (prod. Pink Control). Do obu wersji powstały teledyski.

Czytaj więcej...

'Wolne Serca' od Kwiatu Jabłoni i gości

2022-07-05

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło zespół Kwiat Jabłoni do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Dawid Okoński poszedł przed siebie

2022-07-05

Dawid Okoński swoje nowe muzyczne otwarcie rozpoczyna w bardzo dobrym stylu, wypuszczając teledysk „Przed siebie”.

Czytaj więcej...

DakhaBrakha na jesiennym tournee po Polsce

2022-07-04

Znany z wyjątkowych show kwartet odwiedzi w listopadzie tego roku Warszawę, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Kraków.

Czytaj więcej...

Patrycjusz Gruszecki Trio i jego twarze

2022-07-04

Uznane jazzowe Patrycjusz Gruszecki Trio wydało nowy album zatytułowany "Faces".

Czytaj więcej...

O’Sullivan w końcu zapowiada debiutancki album

2022-07-04

O’Sullivan dał się poznać polskim słuchaczom w 2020 trafiając z utworem „Little Bird” na jedną z playlist Dawida Podsiadło na Spotify.

Czytaj więcej...

Mitch & Mitch odda hołd twórczości Ennio Morricone

2022-07-01

4 lipca ukaże się singel „Metti una sera a cena” Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico.

Czytaj więcej...

Kształt czaszki Małgoli, No

2022-07-01

Małgola, No zapowiada swój pierwszy polskojęzyczny album. 29 czerwca ukazał się drugi - po świetnie przyjętym "Graniu na Czas" - promujący go singiel zatytułowany "Kształt Czaszki".

Czytaj więcej...

Anowa zaprasza na hamak

2022-07-01

Ukazał się nowy singel krakowskiej wokalistki Anowej zatytułowany "Hamak". To kolejna piosenka, która znajdzie się na planowanym na jesień debiutanckim albumie artystki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania