Newsy muzyczne

Powspominaj z Myslovitz

Grupa Myslovitz zaprasza fanów do dzielenia się wspomnieniami.

Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów rockowych, mający ogromny wpływ na polską scenę. Ich muzyka pod koniec XX wieku była jak „Fight Club” w kinie - energetyczna, świeża i z niespotykanym do tej pory wśród rodzimych artystów – bezpośrednim, mocnym i uniwersalnym przekazem emocjonalnym.

 W tym roku mija 25 lat od premiery pierwszej płyty zespołu – a piosenki z niej i z kolejnych albumów wciąż brzmią świetnie. „Chłopcy”, „Dla Ciebie”, „Kraków”, „Peggy Brown”, „Sprzedawcy marzeń” czy „Długość dźwięku samotności” zapisały się w świadomości milionów odbiorców, nawet tych z innych kręgów muzycznych. Te utwory to przeżycie pokoleniowe.

 Zespół zaznaczył swoją obecność również w świecie filmowym. Filmy to zresztą druga, po muzyce, wielka pasja członków Myslovitz – oglądali ich setki, w busie, w drodze na koncerty. Być może dlatego ich utwory tak świetnie wpisały się w ścieżki dźwiękowe obrazów „Duże zwierzę, „To My" czy „Pogoda na jutro". Kontrowersyjny „To nie był film" pojawił się w „Młodych wilkach 1/2”.

 Grali na całym świecie, na najważniejszych festiwalach, na trasach koncertowych z Iggym Popem i z Simple Minds. 20 rocznicę debiutu fonograficznego obchodzili m.in. na jednym z największych festiwali amerykańskich - Beale Street Music Festiwal w Memphis, razem z The Flaming Lips, Pixies, Lennym Kravitzem, Hozierem, Wilco i wieloma innymi gwiazdami. A toast z okazji jubileuszu wznieśli w salonie Elvisa Presleya w Graceland.

Zdobyli wiele prestiżowych nagród: MTV Music Awards, Fryderyki, Nagrodę Komisji Europejskiej.

Dwie i pół dekady od wydania „Myslovitz” oraz cyfrowa premiera albumów „Miłość w czasach popkultury”  i  „Z rozmyślań przy śniadaniu”   (z bonusowym utworem „To nie był film” w trzech wersjach) to wspaniała okazja do wspomnień.

W domowych archiwach fanów zespołu znajduje się zapewne wiele skarbów, które właśnie teraz można wysyłać i publikować na specjalnie dedykowanej tym premierom stronie. Dziennikarze, artyści i przyjaciele zespołu opowiadają tutaj swoje osobiste historie związane z tymi albumami. Znalazły się tu również przysyłane przez fanów grupy pamiątki związane z zespołem.

Gorąco zachęcamy do przesyłania własnych wspomnień oraz pamiątek na adres wspomnienia@myslovitz.pl.

Strona dostępna jest pod adresem www.myslovitz.plŹródło: Sony Music Polska

Pokrewne wątki:

Mitch & Mitch odda hołd twórczości Ennio Morricone

2022-07-01

4 lipca ukaże się singel „Metti una sera a cena” Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico.

Czytaj więcej...

Kształt czaszki Małgoli, No

2022-07-01

Małgola, No zapowiada swój pierwszy polskojęzyczny album. 29 czerwca ukazał się drugi - po świetnie przyjętym "Graniu na Czas" - promujący go singiel zatytułowany "Kształt Czaszki".

Czytaj więcej...

Anowa zaprasza na hamak

2022-07-01

Ukazał się nowy singel krakowskiej wokalistki Anowej zatytułowany "Hamak". To kolejna piosenka, która znajdzie się na planowanym na jesień debiutanckim albumie artystki.

Czytaj więcej...

Sarha Crewe wylądowała na Marsie

2022-06-30

"Na Marsie" to nowy singel wokalistki, skrzypaczki i autorki piosenek Sarhy Crewe.

Czytaj więcej...

Ygor Przebindowski oddał hołd Mironowi Białoszewskiemu

2022-06-30

ukazała się czwarta autorska płyta znakomitego muzyka i kompozytora, Ygora Przebindowskiego. „Powidoki / Portrety – Miron Białoszewski” to projekt muzyczny poświęcony temu wybitnemu polskiemu poecie i pisarzowi w setną rocznicę jego urodzin.

Czytaj więcej...

Asia Nawojska przedstawia nowy singel 'Ja Rzeka'

2022-06-30

„Ja Rzeka” to najnowszy utwór Asi Nawojskiej. Artystka nie tylko napisała muzykę i tekst, ale odpowiada także za reżyserię teledysku towarzyszącego piosence.

Czytaj więcej...

ARS LATRANS Orchestra o poszukiwaniu miłości

2022-06-29

"Sorry, wyszłam już" to nowy singel promujący nadchodzącą drugą płytę projektu Ars Latrans. Jest to utwór opowiadający o nieustannych poszukiwaniach utraconej miłości, która niespodziewanie zniknęła.

Czytaj więcej...

Ugorna przedstawia swoją 'Nową Herstorię'

2022-06-29

UGORNA prezentuje swój debiutancki album pt. Nowa herstoria - opowieść o kobiecości, która jest drogą do prawdy o samej sobie. Premiera odbędzie się w najbliższy piątek.

Czytaj więcej...

Ostateczny skład katowickiego OFF Festival 2022

2022-06-29

OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów.

Czytaj więcej...

Bezkompromisowe ogłoszenie tegorocznej edycji Soundedit Festival

2022-06-28

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit tym razem odbędzie się w listopadzie. Pierwsze festiwalowe ogłoszenie to zestaw zespołów, dla których zwrot „muzyczny kompromis” znaczy tyle co nic. 4 listopada (piątek) w Klubie Wytwórnia pojawi się Dezerter. Obok polskiej grupy wystąpią anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?!, Test Department. Do nich dołączą krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania