Newsy muzyczne

Norah Jones z nowym utworem „Were You Watching?”

Norah Jones wypuszcza kolejny singiel zatytułowany „Were You Watching?” z nadchodzącego albumu „Pick Me Up Off The Floor” (premiera 12.06.2020 / Blue Note Records).

W tym utworze usłyszymy Norah Jones śpiewającą i grającą na fortepianie w towarzystwie basisty Christophera Thomasa, perkusisty Briana Blade’a i skrzypaczki Mazz Swift, która także zaśpiewa w chórkach razem z Ruby Amanfu i Samem Ashworth. Słowa piosenki zostały napisane przez Jones wspólnie z przyjaciółką i poetką Emily Fiskio, która zainspirowała wcześniej Norah do tworzenia własnej poezji. Kilka z tych poetyckich tekstów Norah umieściła na swoim najnowszym albumie jako teksty do utworów (np. do ostatniego singla „How I Weep”).
 
Jones nie miała zamiaru nagrywać kolejnej płyty. Po zakończonej trasie promującej wydany w 2016 roku album „Day Breaks” — będący jej powrotem do jazzu i gry na fortepianie na pierwszym planie — postanowiła wejść na nowe terytorium, nagrywając serię krótkich sesji ze stale zmieniającym się składem współpracowników.
 
Zaowocowało to wydaniem singli w różnych muzycznych odsłonach (z Mavis Staples, Rodrigo Amarante, Thomasem Bartlettem, Tarrioną Tank Ball i innymi). Piosenki sesyjne, coraz bardziej formowały się w to, czego w pierwotnym zamiarze artystka chciała uniknąć — w album. Ale „Pick Me Up Off The Floor” nie jest jakimś niespójnym kolażem. Norah Jones znakomicie połączyła te elementy poprzez charakterystyczny groove jej tria, teksty konfrontujące stratę i zapowiadające nadzieję, oraz chwilami mroczny klimat.
 


Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Low Roar na trzech koncertach w Polsce

2022-01-17

Low Roar czyli muzyczna wizja Ryana Karaziji wystąpi w maju na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Lubelskie Tatvamasi wyda 'Etad Vai Tad'

2022-01-17

30 stycznia do sprzedaży trafi nowa płyta lubelskiego Tatvamasi zatytułowana 'Etad Vai Tad'.

Czytaj więcej...

Gitarowa mozaika od Moniki Dżuła-Radkiewicz

2022-01-17

Gdańska artystka Monika Dżuła-Radkiewicz wydała album "Guitar Mosaic" w cenionej oficynie Opus Series.

Czytaj więcej...

Cat Power wydała 'Covers'

2022-01-17

Covery zawsze zajmowały istotne miejsce w twórczości Chan Marshall, a 'Covers' dopełnia swoistą trylogię, po kolekcjach 'Jukebox' (2008) i 'The Covers Record' (2000).

Czytaj więcej...

Booze & Glory z nowym utworem 'Raising the Roof'

2022-01-15

Polsko-włosko-hiszpańska grupa Booze & Glory wydała pierwszy premierowy materiał od 2 lat. Jest to nowy singel "Raising the Roof".

Czytaj więcej...

Slash wydał nowy singel

2022-01-15

"Call Off the Dogs" to tytuł nowego singla grupy Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators. Jest to zapowiedź nowej płyty Slasha "4", która ukaże się 11 lutego.

Czytaj więcej...

The Drums zagra w Warszawie

2022-01-14

Amerykańska indie-popowa grupa The Drums wystąpi 7 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

2022-01-14

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Czytaj więcej...

Muse z nowym utworem 'Won't Stand Down'

2022-01-14

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY grupa Muse powrócili z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records.

Czytaj więcej...

Czy White Lies umrą?

2022-01-14

"Am I Really Going To Die" to kolejny singel grupy White Lies zapowiadający jej nowy album zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart", który ukaże się nakładem [PIAS] w piątek 18 lutego.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania