Newsy muzyczne

David Gilmour powrócił z nowym singlem

"Yes, I have ghosts" to pierwszy nowy singiel Davida Gilmoura od pięciu lat. Inspiracją dla tego utworu, w którym wystąpiła jego córka Romany była nowa powieść Polly Samson "A Theatre for Dreamers".

David Gilmour: "Pracowałem nad tą piosenką, kiedy ogłoszono kwarantannę i musiałem odwołać sesję ze śpiewakami. Jak się okazało, rozwiązanie się znalazło i jestem zadowolony, gdy głos Romany miesza się z moim. Jej piękna gra na harfie to kolejne objawienie". 

Piosenka ta była wcześniej dostępna tylko jako część książki audio do powieści Polly Samson, która powiedziała:

 

"Współpracując z Davidem - tak jak robiłem to wiele razy w ciągu ostatnich 30 lat, pisząc piosenki zarówno dla Pink Floyd, jak i jego solowych albumów - byliśmy w stanie połączyć świat literatury i muzyki, aby ulepszyć wrażenia słuchowe i łączyć się z odbiorcami w sposób, którego nie było wcześniej".

Akcja powieści „A Theatre for Dreamers” rozgrywa się na sielankowej greckiej wyspie Hydra w 1960 roku. Ukazuje zalane słońcem dni artystycznej społeczności poetów, malarzy i muzyków, wśród których znalazł się też dwudziestopięcioletni Leonard Cohen.
 
Przed pandemią David i Polly mieli rozpocząć serię przedstawień słowno-muzycznych „A Theatre for Dreamers”. Niestety pokazy  te  musiały zostać przełożone na czerwiec 2021 roku.
 
Bestseller „The Theater For Dreamers” autorstwa Polly Samson jest już dostępny i opublikowany przez wydawnictwo Bloomsbury.Źródło: Sony Music Polska

Pokrewne wątki:

The Maple Verse wyda debiutancką płytę

2022-08-16

The Maple Verse to solowy projekt pochodzącego z Białowieży instrumentalisty, klawiszowca i autora tekstów Bartka Kosińskiego znanego między innymi z warszawskiej prog-rockowej grupy Pinn Dropp.

Czytaj więcej...

Michał Szczerbiec zapowiada piąty solowy album

2022-08-16

"Quantum" to pierwszy singel zapowiadający nową piątą solową płytę warszawskiego gitarzysty, wokalisty i aktora Michała Szczerbca zatytułowaną "Quantum".

Czytaj więcej...

Son Lux na trzech koncertach w Polsce

2022-08-15

Jeden z najważniejszych składów współczesnej sceny elektronicznej, przełamujący schematy i inspirujący artystów na całym świecie zespół Son Lux wróci w 2023 roku do Polski na 3 koncerty.

Czytaj więcej...

Mikołaj Trzaska nagrał płytę o szczebrzeszyńskich kozach

2022-08-13

W dyskografii kompozytora, klarnecisty i saksofonisty Mikołaja Trzaski pojawiła się kolejna pozycja związana z tematem żydowskim.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Aleksandra Dębicza

2022-08-13

Utwór „Sideways” jest pierwszą odsłoną nadchodzącej płyty Aleksandra Dębicza, która w całości została zrealizowana w technologii Dolby Atmos.

Czytaj więcej...

Rozpalone Yeah Yeah Yeahs

2022-08-12

Yeah Yeah Yeahs powracają z tanecznym singlem "Burning", wyprodukowanym przez Andrew Wyatta. Zbudowany na fortepianowej pętli utwór został zainspirowany kompozycją "Beggin" The Four Season.

Czytaj więcej...

Motörhead znowu uderzy żelazną pięścią

2022-08-11

Legendarny, a jednocześnie jeden z najbardziej niedocenionych albumów w historii Motörhead doczeka się wznowienia i to w wersji deluxe, do którego dodane zostaną niepublikowane wersje demo i cały koncert z 1982 roku.

Czytaj więcej...

Emma Ruth Rundle zagra trzy akustyczne koncerty w Polsce

2022-08-11

Amerykańska artystka Emma Ruth Handle zagra w listopadzie trzy koncerty w naszym kraju. Wokalistka promuje obecnie swój najnowszy solowy album „EG2: Dowsing Voice” (2022, Sargent House).

Czytaj więcej...

Dobry 'Sezon' Smolastego i Tribbsa

2022-08-10

Smolasty i Tribbs znaleźli receptę na letnie hity i po raz kolejny z niej korzystają.

Czytaj więcej...

Relacja: Nick Cave & The Bad Seeds w Gdańsku

2022-08-10

Grupa Nick Cave & The Bad Seeds zagrała 8 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie. Na miejscu był nasz wysłannik Jakub Oślak.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania