Newsy muzyczne

David Gilmour powrócił z nowym singlem

"Yes, I have ghosts" to pierwszy nowy singiel Davida Gilmoura od pięciu lat. Inspiracją dla tego utworu, w którym wystąpiła jego córka Romany była nowa powieść Polly Samson "A Theatre for Dreamers".

David Gilmour: "Pracowałem nad tą piosenką, kiedy ogłoszono kwarantannę i musiałem odwołać sesję ze śpiewakami. Jak się okazało, rozwiązanie się znalazło i jestem zadowolony, gdy głos Romany miesza się z moim. Jej piękna gra na harfie to kolejne objawienie". 

Piosenka ta była wcześniej dostępna tylko jako część książki audio do powieści Polly Samson, która powiedziała:

 

"Współpracując z Davidem - tak jak robiłem to wiele razy w ciągu ostatnich 30 lat, pisząc piosenki zarówno dla Pink Floyd, jak i jego solowych albumów - byliśmy w stanie połączyć świat literatury i muzyki, aby ulepszyć wrażenia słuchowe i łączyć się z odbiorcami w sposób, którego nie było wcześniej".

Akcja powieści „A Theatre for Dreamers” rozgrywa się na sielankowej greckiej wyspie Hydra w 1960 roku. Ukazuje zalane słońcem dni artystycznej społeczności poetów, malarzy i muzyków, wśród których znalazł się też dwudziestopięcioletni Leonard Cohen.
 
Przed pandemią David i Polly mieli rozpocząć serię przedstawień słowno-muzycznych „A Theatre for Dreamers”. Niestety pokazy  te  musiały zostać przełożone na czerwiec 2021 roku.
 
Bestseller „The Theater For Dreamers” autorstwa Polly Samson jest już dostępny i opublikowany przez wydawnictwo Bloomsbury.Źródło: Sony Music Polska

Pokrewne wątki:

Karolina Stanisławczyk przedstawiła swój 'Bilans'

2022-10-03

ukazał się drugi album Karoliny Stanisławczyk, wydany półtora roku od jej debiutanckiego krążka „Cliché”. „Bilans” to zbiór piosenek Karoliny, które wokalistka tworzyła przez ostatnie miesiące z polskimi i zagranicznymi producentami.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Pixies w sprzedaży

2022-10-03

Pixies powrócili z ósmym albumem „Doggerel”, który już można znaleźć na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych. Z okazji premiery zespół udostępnił video do utworu „Nomatterday”.

Czytaj więcej...

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Jacaszek i Kwartludium zapraszają do Kolchidy

2022-09-28

Muzyka zawarta na płycie "Kolchida" inspirowana została gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy.

Czytaj więcej...

Wiktoria Zwolińska stawiła czoła hejterom

2022-09-28

„HejTy” to muzyczna nowość od Wiktorii Zwolińskiej, która w przekorny, właściwy dla siebie sposób, stawia czoła hejterom.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania