Newsy muzyczne

Ania Szarmach & David "Fingers" Haynes dają "Nadzieję"

twór “Hope” to mieszanka muzycznych talentów z Polski, Niemiec i Ameryki. Pomysł powstał podczas współpracy Ani Szarmach i podcastu Berliner Zinner feat. Mehlhose w Berlinie.

Idea zrodziła się w pierwszych dniach kryzysu podczas epidemii COVID 19. Piosenka miała dać ludziom nadzieję w trudnym czasie i pozwolić im spojrzeć pozytywnie w przyszłość pomimo wszystkich ograniczeń i wielu znaków zapytania. Jednak wydarzenia w Stanach Zjednoczonych i następnie ogólnoświatowe protesty przeciwko rasizmowi zdefiniowały nowy kierunek. Z wzajemnego współczucia twórców projektu zrodziła się chęć zrobienia czegoś więcej i zabrania głosu  

 Ania: „Nie rozumiem, dlaczego kolor skóry nadal odgrywa rolę dla niektórych osób. Uprzedzenia i zachowania rasistowskie są złe. Dlatego tak ważne było dla mnie, aby utwór “Hope” powstał w międzynarodowym składzie. W nagraniach piosenki natychmiast zgodzili się wziąć udział muzycy z  USA, Niemiec i Polski. Dzięki tej piosence chcemy przynieść pokój, radość i miłość wszystkim  ludziom. Liczy się przesłanie i muzyka. Chodzi o chęci, otwartość, zaufanie, czyste intencje i wiarę. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie świat gdzie każdy kocha bliźniego jak siebie samego ? Jeśli chcemy, możemy uczynić świat rajem. Mam nadzieję, że może tak się stać".

David: „Myślę, że przede wszystkim mamy problem z miłością. Jeśli nauczymy się kochać, nie będzie rasizmu. Miłości będzie więcej jeśli będziemy komunikować się z innymi ludźmi zamiast ich klasyfikować. Dorastałem w obszarze, w którym było wiele różnych grup etnicznych i zróżnicowań kulturowych. W ten sposób nauczyłem się dostosowywać i adaptować się z różnymi kulturami. Jesteśmy jedną społecznością. Myślę, że “All Lives Matter” ( “Każde Życie Jest Ważne”) jest lepszym hasłem, ponieważ kiedy patrzymy na życie Martina Luthera Kinga Jr. w jego słynnym przemówieniu w Waszyngtonie zatytułowanym „I Have a Dream ”mówił o młodych białych i czarnych chłopcach, którzy razem się bawią. Rozmawiajmy więc razem i uczmy się znajdować wspólną płaszczyznę.”

Ania Szarmach - muzyk soulowo-jazzowy oraz piosenkarka. Jako niezależna artystka współpracuje z muzykami z całego świata. Na jej rozwój muzyczny wpłynęły głównie afro-amerykańskie style muzyczne, takie jak soul, jazz, rnb, gospel i funk. „Harmonie, wyczucie czasu, rytm, ciepło, umiejętności, pozytywność, otwartość i miłość - wszystko to fascynuje mnie w muzyce” - mówi.

David „Fingers” Haynes jest pionierem i znanym na całym świecie wirtuozem gry maszyn perkusyjnych. Jego zapierająca dech w piersiach szybkość i imponujące umiejętności przyniosły mu przydomek „Fingers”.

Podcast Berliner Zinner z Mehlhose został założony przez Daniela Zinnera i Olafa Mehlhose'a. W tak zwanym Kiez-Talk z berlińskimi przedsiębiorcami, twórcami i artystami koncentrują się na wartościach takich jak międzynarodowość, różnorodność i współpraca.Foto: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

The Maple Verse wyda debiutancką płytę

2022-08-16

The Maple Verse to solowy projekt pochodzącego z Białowieży instrumentalisty, klawiszowca i autora tekstów Bartka Kosińskiego znanego między innymi z warszawskiej prog-rockowej grupy Pinn Dropp.

Czytaj więcej...

Michał Szczerbiec zapowiada piąty solowy album

2022-08-16

"Quantum" to pierwszy singel zapowiadający nową piątą solową płytę warszawskiego gitarzysty, wokalisty i aktora Michała Szczerbca zatytułowaną "Quantum".

Czytaj więcej...

Son Lux na trzech koncertach w Polsce

2022-08-15

Jeden z najważniejszych składów współczesnej sceny elektronicznej, przełamujący schematy i inspirujący artystów na całym świecie zespół Son Lux wróci w 2023 roku do Polski na 3 koncerty.

Czytaj więcej...

Mikołaj Trzaska nagrał płytę o szczebrzeszyńskich kozach

2022-08-13

W dyskografii kompozytora, klarnecisty i saksofonisty Mikołaja Trzaski pojawiła się kolejna pozycja związana z tematem żydowskim.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Aleksandra Dębicza

2022-08-13

Utwór „Sideways” jest pierwszą odsłoną nadchodzącej płyty Aleksandra Dębicza, która w całości została zrealizowana w technologii Dolby Atmos.

Czytaj więcej...

Rozpalone Yeah Yeah Yeahs

2022-08-12

Yeah Yeah Yeahs powracają z tanecznym singlem "Burning", wyprodukowanym przez Andrew Wyatta. Zbudowany na fortepianowej pętli utwór został zainspirowany kompozycją "Beggin" The Four Season.

Czytaj więcej...

Motörhead znowu uderzy żelazną pięścią

2022-08-11

Legendarny, a jednocześnie jeden z najbardziej niedocenionych albumów w historii Motörhead doczeka się wznowienia i to w wersji deluxe, do którego dodane zostaną niepublikowane wersje demo i cały koncert z 1982 roku.

Czytaj więcej...

Emma Ruth Rundle zagra trzy akustyczne koncerty w Polsce

2022-08-11

Amerykańska artystka Emma Ruth Handle zagra w listopadzie trzy koncerty w naszym kraju. Wokalistka promuje obecnie swój najnowszy solowy album „EG2: Dowsing Voice” (2022, Sargent House).

Czytaj więcej...

Dobry 'Sezon' Smolastego i Tribbsa

2022-08-10

Smolasty i Tribbs znaleźli receptę na letnie hity i po raz kolejny z niej korzystają.

Czytaj więcej...

Relacja: Nick Cave & The Bad Seeds w Gdańsku

2022-08-10

Grupa Nick Cave & The Bad Seeds zagrała 8 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie. Na miejscu był nasz wysłannik Jakub Oślak.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania