Newsy muzyczne

Nadchodzi MUGO – wydawca muzyczny nowej generacji

Wydawca nowej generacji może zmienić rynek muzyczny w Polsce. Twórcy MUGO stawiają na interes artysty, czyli wydawanie i promowanie twórczości z zachowaniem jego wolności oraz praw. Nowatorski pomysł łączy nowoczesne narzędzia i ponad 20-letnie doświadczenie specjalistów polskiej branży muzycznej.

MyMusic ujawnia więcej informacji o pomyśle zapowiadanym od wiosny hasłem #IdzieNowe. MUGO zaproponuje bogatą funkcjonalność, elastyczne warunki współpracy, dostępność dla każdego i szerokie spektrum możliwości związanych z działalnością około artystyczną twórcy.

- Po ponad 2 latach pracy nad najważniejszym projektem w dziejach MyMusic mamy już cały software – cieszy się Remigiusz Łupicki, właściciel MyMusic – Nie mogę się doczekać oficjalnej premiery, która tuż tuż. Zmierzyliśmy się z tak zaawansowaną technologią, że potrzeba było trochę więcej czasu niż przypuszczaliśmy. Jednak praca kilkunastoosobowego zespołu z działów IT i prawnego MyMusic przyniosła efekt i za chwilę zaprezentujemy jego pełnię – zapowiada Łupicki.

MUGO zapewni szeroką dystrybucję – cyfrową i fizyczną. To oznacza możliwość pojawienia się w serwisach Spotify, Tidal, TikTok, YouTube, YouTube Music, Apple Music, Google Music, Deezer, a także w nawet 900 sklepach i punktach sprzedaży płyt w Polsce. Do tego dochodzi e-commerce, pomoc przy produkcji muzyki oraz silny marketing i promocja wspierana m.in. optymalną komunikacją z dziennikarzami przez newsroom czy system newsletterów.

MUGO to również dostęp do rozliczeń i raportów, który ułatwi przejrzystą dokumentację i terminowe płatności. Ważnym elementem jest też merchandising – oferta rozwijania kariery dzięki współpracy z MerchIt oferującym nie tylko stworzenie własnej kolekcji ubrań, ale także innych spersonalizowanych produktów.

MUGO skierowany jest do każdego, kto chce odważnie rozwijać karierę oraz stawia na niezależność. Dlatego nie będzie długoterminowych, wiążących artystę umów. Szeroka oferta będzie dostępna w przejrzysty, ułatwiający współpracę sposób. Wszystkie narzędzia do zarządzania karierą będą dostępne w jednym ręku.

Pod koniec lipca ujawnione zostały nazwa i logo MUGO. Działają też profile marki na Facebooku i Instagramie. Uruchomiona została również  strona www.mugo.pl, na której wkrótce pojawią się docelowe funkcjonalności wydawcy nowej generacji.


Źródło: MyMusic

The Maple Verse wyda debiutancką płytę

2022-08-16

The Maple Verse to solowy projekt pochodzącego z Białowieży instrumentalisty, klawiszowca i autora tekstów Bartka Kosińskiego znanego między innymi z warszawskiej prog-rockowej grupy Pinn Dropp.

Czytaj więcej...

Michał Szczerbiec zapowiada piąty solowy album

2022-08-16

"Quantum" to pierwszy singel zapowiadający nową piątą solową płytę warszawskiego gitarzysty, wokalisty i aktora Michała Szczerbca zatytułowaną "Quantum".

Czytaj więcej...

Son Lux na trzech koncertach w Polsce

2022-08-15

Jeden z najważniejszych składów współczesnej sceny elektronicznej, przełamujący schematy i inspirujący artystów na całym świecie zespół Son Lux wróci w 2023 roku do Polski na 3 koncerty.

Czytaj więcej...

Mikołaj Trzaska nagrał płytę o szczebrzeszyńskich kozach

2022-08-13

W dyskografii kompozytora, klarnecisty i saksofonisty Mikołaja Trzaski pojawiła się kolejna pozycja związana z tematem żydowskim.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Aleksandra Dębicza

2022-08-13

Utwór „Sideways” jest pierwszą odsłoną nadchodzącej płyty Aleksandra Dębicza, która w całości została zrealizowana w technologii Dolby Atmos.

Czytaj więcej...

Rozpalone Yeah Yeah Yeahs

2022-08-12

Yeah Yeah Yeahs powracają z tanecznym singlem "Burning", wyprodukowanym przez Andrew Wyatta. Zbudowany na fortepianowej pętli utwór został zainspirowany kompozycją "Beggin" The Four Season.

Czytaj więcej...

Motörhead znowu uderzy żelazną pięścią

2022-08-11

Legendarny, a jednocześnie jeden z najbardziej niedocenionych albumów w historii Motörhead doczeka się wznowienia i to w wersji deluxe, do którego dodane zostaną niepublikowane wersje demo i cały koncert z 1982 roku.

Czytaj więcej...

Emma Ruth Rundle zagra trzy akustyczne koncerty w Polsce

2022-08-11

Amerykańska artystka Emma Ruth Handle zagra w listopadzie trzy koncerty w naszym kraju. Wokalistka promuje obecnie swój najnowszy solowy album „EG2: Dowsing Voice” (2022, Sargent House).

Czytaj więcej...

Dobry 'Sezon' Smolastego i Tribbsa

2022-08-10

Smolasty i Tribbs znaleźli receptę na letnie hity i po raz kolejny z niej korzystają.

Czytaj więcej...

Relacja: Nick Cave & The Bad Seeds w Gdańsku

2022-08-10

Grupa Nick Cave & The Bad Seeds zagrała 8 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie. Na miejscu był nasz wysłannik Jakub Oślak.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania