Newsy muzyczne

Nadchodzi MUGO – wydawca muzyczny nowej generacji

Wydawca nowej generacji może zmienić rynek muzyczny w Polsce. Twórcy MUGO stawiają na interes artysty, czyli wydawanie i promowanie twórczości z zachowaniem jego wolności oraz praw. Nowatorski pomysł łączy nowoczesne narzędzia i ponad 20-letnie doświadczenie specjalistów polskiej branży muzycznej.

MyMusic ujawnia więcej informacji o pomyśle zapowiadanym od wiosny hasłem #IdzieNowe. MUGO zaproponuje bogatą funkcjonalność, elastyczne warunki współpracy, dostępność dla każdego i szerokie spektrum możliwości związanych z działalnością około artystyczną twórcy.

- Po ponad 2 latach pracy nad najważniejszym projektem w dziejach MyMusic mamy już cały software – cieszy się Remigiusz Łupicki, właściciel MyMusic – Nie mogę się doczekać oficjalnej premiery, która tuż tuż. Zmierzyliśmy się z tak zaawansowaną technologią, że potrzeba było trochę więcej czasu niż przypuszczaliśmy. Jednak praca kilkunastoosobowego zespołu z działów IT i prawnego MyMusic przyniosła efekt i za chwilę zaprezentujemy jego pełnię – zapowiada Łupicki.

MUGO zapewni szeroką dystrybucję – cyfrową i fizyczną. To oznacza możliwość pojawienia się w serwisach Spotify, Tidal, TikTok, YouTube, YouTube Music, Apple Music, Google Music, Deezer, a także w nawet 900 sklepach i punktach sprzedaży płyt w Polsce. Do tego dochodzi e-commerce, pomoc przy produkcji muzyki oraz silny marketing i promocja wspierana m.in. optymalną komunikacją z dziennikarzami przez newsroom czy system newsletterów.

MUGO to również dostęp do rozliczeń i raportów, który ułatwi przejrzystą dokumentację i terminowe płatności. Ważnym elementem jest też merchandising – oferta rozwijania kariery dzięki współpracy z MerchIt oferującym nie tylko stworzenie własnej kolekcji ubrań, ale także innych spersonalizowanych produktów.

MUGO skierowany jest do każdego, kto chce odważnie rozwijać karierę oraz stawia na niezależność. Dlatego nie będzie długoterminowych, wiążących artystę umów. Szeroka oferta będzie dostępna w przejrzysty, ułatwiający współpracę sposób. Wszystkie narzędzia do zarządzania karierą będą dostępne w jednym ręku.

Pod koniec lipca ujawnione zostały nazwa i logo MUGO. Działają też profile marki na Facebooku i Instagramie. Uruchomiona została również  strona www.mugo.pl, na której wkrótce pojawią się docelowe funkcjonalności wydawcy nowej generacji.


Źródło: MyMusic

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Jacaszek i Kwartludium zapraszają do Kolchidy

2022-09-28

Muzyka zawarta na płycie "Kolchida" inspirowana została gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy.

Czytaj więcej...

Wiktoria Zwolińska stawiła czoła hejterom

2022-09-28

„HejTy” to muzyczna nowość od Wiktorii Zwolińskiej, która w przekorny, właściwy dla siebie sposób, stawia czoła hejterom.

Czytaj więcej...

Daria Ze Śląska i jej 'Dziewczyna Z Tatuażem'

2022-09-27

Pochodząca z Katowic Daria Ryczek-Zając rozpoczyna solową karierę jako Daria ze Śląska. Pierwszą przedstawioną publiczności jej utworem był „Falstart albo faul”, który już zdążył zagościć na listach przebojów.

Czytaj więcej...

'Taki Moment' od Pawła Błędowskiego

2022-09-27

Dziś premiera teledysku do nowego singla autora piosenek i dziennikarza radiowego Pawła Błędowskiego "Taki moment".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania