Newsy muzyczne

Zagi pokazała "Hologram"

"Hologram" - to pierwszy, oficjalny singiel zapowiadający najnowszy album Zagi pt. "Prześwit", który w całości składa się z utworów napisanych wspólnie z fanami podczas transmisji online.

ZAGI: "Hologram" opowiada o niespokojnych nocach, które bardzo często mi się przytrafiają. Godzinami kartkuję zdarzenia, które miały miejsce w różnych momentach mojego życia. Być może to jest moment, kiedy programuję swoje sny. Kiedy w końcu udaje mi się zasnąć - popadam w dwuświat, w którym tracę pamięć o rzeczywistości. Mogę w nim wszystko i nie mogę nic.

W teledysku chciałam nawiązać do transmisji online, które prowadziłam przez ostatnie 11 tygodni - dzięki którym tak naprawdę ten album powstał. Pisanie piosenek zawsze sprawiało, że czułam się bezpiecznie, a kiedy popadałam w czarne rozkminy, to w piosenkach układałam te wszystkie myśli w jasną całość. Cieszę się, że mogłam podzielić się tym co tak bardzo kocham robić - z moimi słuchaczami, szczególnie w momencie kiedy wszyscy potrzebowaliśmy zająć głowę. Mieliśmy szansę lepiej się poznać i czegoś od siebie nawzajem nauczyć.

Wszystko zaczęło się od #podomutour - czyli trasy, podczas której transmitowałam z różnych pomieszczeń naszego mieszkania. Na początku kwarantanny, kiedy odwołano nam wszystkie koncerty, na których mieliśmy supportować na  kilku koncertach wiosennej trasy zespół Kwiat Jabłoni oraz Natalię Przybysz - stwierdziłam, że skoro nie mogę ruszyć w trasę po Polsce - ruszę w trasę po moim mieszkaniu. W ramach #podomutour zorganizowałam między innymi - koncert online, meet&greet oraz songwriting camp - podczas, którego stworzyliśmy wspólnie z moimi fanami -  online - utwór "Niepokoje".

Wkrótce pomysł z tworzeniem piosenek online ewoluował i postanowiłam zorganizować jeszcze jeden songwriting camp, potem drugi... aż pomyślałam, że skoro tak dobrze nam idzie - to czemu by nie spróbować stworzyć razem całego albumu!


Właśnie Ruszył PREORDER ALBUMU PRZEŚWIT - który odbywa się za pośrednictwem portalu Odpal Projekt.

ZAGI: „Przy tym albumie nie działam pod szyldem żadnej wytwórni. Razem z moim zespołem wydajemy się sami. Na stronie zbiórki znajdziecie różne pakiety wsparcia. Można zdecydować się na zakup albumu w wersji digital, jest oczywiście fizyczny krążek, ale również kilka totalnie wyjątkowych rzeczy jak 2 studyjne utwory nigdy wcześniej niepublikowane, które miały znaleźć się na albumie "Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni" z 2017 roku, gitara DEFIL z autografem, na której napisałam i nagrałam utwór "Korzeniami", niebieski bilet wielokrotnego wstępu na nasze koncerty ważny 5 lat, prywatny koncert, można też dołączyć do partnerów naszego albumu, którymi już są Ortega guitars oraz Sitek - polska firma produkująca fantastyczne efekty gitarowe na których razem z Maćkiem mamy przyjemność grać od ponad roku! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie”!

PREORDER ALBUMU - https://odpalprojekt.pl/p/przeswit

 

Pokrewne wątki:

Booze & Glory z nowym utworem 'Raising the Roof'

2022-01-15

Polsko-włosko-hiszpańska grupa Booze & Glory wydała pierwszy premierowy materiał od 2 lat. Jest to nowy singel "Raising the Roof".

Czytaj więcej...

Slash wydał nowy singel

2022-01-15

"Call Off the Dogs" to tytuł nowego singla grupy Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators. Jest to zapowiedź nowej płyty Slasha "4", która ukaże się 11 lutego.

Czytaj więcej...

The Drums zagra w Warszawie

2022-01-14

Amerykańska indie-popowa grupa The Drums wystąpi 7 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

2022-01-14

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Czytaj więcej...

Muse z nowym utworem 'Won't Stand Down'

2022-01-14

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY grupa Muse powrócili z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records.

Czytaj więcej...

Czy White Lies umrą?

2022-01-14

"Am I Really Going To Die" to kolejny singel grupy White Lies zapowiadający jej nowy album zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart", który ukaże się nakładem [PIAS] w piątek 18 lutego.

Czytaj więcej...

Zmarł Andrzej Kozioł z grupy VOX

2022-01-13

W wieku 73 lat po długiej chorobie zmarł Andrzej Kozioł - były wokalista grupy VOX. Informację podał Bogdan Zep - manager artysty.

Czytaj więcej...

Röyksopp wszedł na drabinę

2022-01-13

Röyksopp kontynuują ujawnianie tajemniczego projektu pod tytułem "Profund Mysteries". Nowy utwór "The Ladder" został zilustrowany wizualem w reżyserii Jonathana Zawady.

Czytaj więcej...

Rysy w tanecznej 'Zonie'

2022-01-13

Duet Rysy rozpoczyna 2022 rok od mocnego uderzenia. To pierwszy nowy utwór od premiery jego albumu „4 GET”.

Czytaj więcej...

Sabaton na froncie alpejskim

2022-01-13

"Soldier of Heaven" to nowa propozycja grupy Sabaton zapowiadająca jej nowy album „The War To End All Wars”, który ukaże się 4 marca.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania