Newsy muzyczne

Solowy debiut Romy z The xx

Romy Madley Croft z The xx prezentuje pierwszy solowy singel zatytułowany "Lifetime".

Napisany i nagrany w Londynie podczas lockdownu „Lifetime” to piosenka o marzeniu o ponownym spotkaniu z przyjaciółmi, rodziną i tymi, których kochamy, uchwyceniu euforii ponownego bycia razem.

Beztroski i nieskrępowany utwór - jak sama mówi - jest o „całkowitym byciu w danej chwili i jej celebrowaniu”.

„Lifetime” łączy w sobie tęsknotę Romy, emocjonalną muzykę klubową z ponadczasowym piosenkowym podejściem. Jako współautorka trzech uznanych albumów zespołu The xx napisała także piosenki dla takich artystów jak: Mark Ronson, Jehnny Beth, Benny Blanco i Dua Lipa (w tym jej singiel „Electricity”, który zdobył nagrodę GRAMMY). W tym samym czasie doskonaląc swój warsztat jako autorki tekstów, Romy rozpoczęła rozwijającą się karierę didżejską. Jako DJ od 17 roku życia (kiedy dostała swoją pierwszą pracę grając płyty w gejowskim klubie w Soho), przez ostatnie dwanaście miesięcy jej pasja ponownie rozpaliła się, występując w manchesterskim klubie Homobloc, Club to Club w Turynie i na zakończenie tegorocznego Pride Inside for Amnesty. Była także kluczowym współautorem serii BBC Radio 1 Residency w 2019 roku.

Te dwie muzyczne miłości spotykają się w „Lifetime”, porywającym, ciepłym, klubowym popowym utworze. Chociaż zatrzymuje się przed pełnym świętowaniem klubowych klasyków, house’u i trance’u z Ibizy, o czym wspomniała Romy podczas intymnego występu na Instagramie na początku tego roku, bez wątpienia jest to początek drogi w tym kierunku.Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Nowy klip 2Cresky na 20-lecie 'Major System Error'

2022-08-09

Klasyczny album 2Cresky wychodząc na światło dzienne w 2002 roku doczekał się wielu fanów w polskim undergroundzie. Sławomir "Dżabi” Leniart oraz Dj Greg Crack w ciągu 2 miesięcy stworzyli niezwykły album, którego 20 urodziny uświetniła premiera videoklipu stworzonego przez Hektor Weriosa do pieśni "Traffic In My Brain".

Czytaj więcej...

Sonia nadal pisze piosenki

2022-08-09

Dziś ukazał się nowy singel "Młodość" projektu Sonia Pisze Piosenki.

Czytaj więcej...

Koreańskie The Rose przyjedzie do Warszawy

2022-08-09

31 stycznia 2023 w warszawskiej Stodole wystąpi jedna z największych gwiazd K-Popu - The Rose.

Czytaj więcej...

Terry Riley uhonorowany przez The Young Gods

2022-08-08

Legendarne szwajcarskie trio The Young Gods przygotowało nowy album studyjny zatytułowany “Play Terry Riley in C”. Płyta ukaże się 9 września.

Czytaj więcej...

Slipknot wydał 'Yen'

2022-08-08

Zdobywcy nagrody GRAMMY ikony z Iowa udostępnili singel "Yen" z ich nowego albumu "The End, So Far", który ukaże się 30 września nakładem Roadrunner Records.

Czytaj więcej...

Natalia Zastępa oraz Gozdek i ich 'Augustowskie Noce'

2022-08-08

Nowa odsłona hitu lat 60-tych „Augustowskie Noce” Marii Koterbskiej w nowoczesnym i zaskakującym opracowaniu Artystów młodego pokolenia: Natalii Zastępy i Gozdka.

Czytaj więcej...

Natalia Szroeder i Daria Zawiałow w duecie

2022-08-06

Natalia Szroeder i Daria Zawiałow to z pewnością duet, na który czekali słuchacze muzyki alternatywnej w Polsce.

Czytaj więcej...

Krakowski t dot est przedstawia album 'DOT'

2022-08-06

Słowami-kluczami do muzyki artysty kryjącego się pod pseudonimem t dot est są minimalizm i dualizm.

Czytaj więcej...

HRVY zaprezentował nowy letni przebój

2022-08-05

Jeden z najbardziej utalentowanych popowych artystów w Wielkiej Brytanii – HRVY, wydaje właśnie swój nowy singel! „I Wish I Could Hate You” to solidna porcja tanecznego popu w stylu The Weeknd.

Czytaj więcej...

Blue Café w 'Nibylandii'

2022-08-05

Łódzka grupa Blue Café zaprezentowała nowy singel "Nibylandia".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania