Newsy muzyczne

Popkultura 'Na Czarno'

"Na czarno" to najnowszy singiel zespołu Popkultura. Utwór jest muzyczną odpowiedzią na ostatnie wydarzenia w kraju.

Odważny tekst, brudne przesterowane brzmienie oraz minimalistyczna animacja ukazują zaangażowane oblicze warszawskiego zespołu. 

“Niedawno wydaliśmy z Popkulturą nasz drugi album „Miłość Zdrada”, w teledysku do tytułowego singla byliśmy ubrani w charakterystyczne, różowe garnitury. Ten róż nagle przestał pasować do otaczającej nas rzeczywistości. Jeżeli w środku pandemii kobiety zmuszone są aby wyjść na ulicę i walczyć o swoje podstawowe prawa to my chcemy powiedzieć jedno: Dziewczyny nie jesteście same! Idziemy z Wami krok w krok. Ramię w ramię. Na czarno!” - mówi lider zespołu Maciek Olbrych. 

Muzycy przyznają, że nagrywali pod presją czasu, chcąc uchwycić w piosence emocje tłumu, bunt społeczny i niespotykane do tej pory napięcia.  

“Działaliśmy bardzo szybko.To była potrzeba chwili, cała produkcja zajęła nam kilka dni. Ta piosenka daje do myślenia. Mówi o tym co tu i teraz” -  podkreśla Paweł Krulikowski, basista zespołu. 

Do piosenki powstało lyric video animowane przez Aleksandrę Mikłaszewicz, której wrażliwe oko uwieczniło warszawskie strajki.  

“Na wszystkich protestach byłam z aparatem w ręku. Zaskoczyła mnie niesłychana erupcja kreatywności wśród spacerowiczów. To trudny, bardzo poważny temat, a jednak pomiędzy tymi stanowczymi transparentami, wyczuwa się lekkość i poczucie humoru. Myślę, że klip dobrze oddaje tę atmosferę” - mówi jego autorka. Źródło: Agora Muzyka

Pokrewne wątki:

Kasia Ignatowicz wręcza czarne róże

2022-10-07

Połączenie muzyki klasycznej, opery ze nowoczesnymi brzmieniami to domena Kasi Ignatowicz, znanej chociażby z występów hiszpańskiej wersji programu „Mam Talent”. Po serii koncertów Artystki, Kasia postanowiła zaprezentować pierwszy autorski utwór „Rosas Negras”, do którego powstał intrygujący teledysk.

Czytaj więcej...

P!NK ponownie wystąpi w Warszawie

2022-10-07

P!NK wystąpi 16 lipca 2023 roku na warszawskim PGE Narodowym niemal 4 lata po jej pierwszym w tym miejscu fantastycznym koncercie.

Czytaj więcej...

Iron Maiden wróci do Polski

2022-10-06

Brytyjska legenda metalu zagra 13 czerwca 2023 w krakowskiej Tauron Arenie zaledwie 11 miesięcy po tegorocznym znakomitym występie w Warszawie.

Czytaj więcej...

Wij wyda 'Przeklęte Wody'

2022-10-06

21 października ukaże się nowa ep-ka grupy Wij zatytułowana "Przeklęte Wody". Będzie to następca znakomicie przyjętej debiutanckiej płyty "Dziwadło" z 2021 roku.

Czytaj więcej...

Fever Ray wróciła z nowym singlem

2022-10-05

"What They Call Us" to pierwsza premierowa kompozycja Fever Ray od 5 lat.

Czytaj więcej...

Marie i Zuza zostały potworami

2022-10-05

Marie i ZUZA połączyły siły i wcieliły się w rolę potworów spod łóżka w Halloweenowym utworze "Hide And Seek"! Jest to kompozycja będąca pierwszą kolaboracją wewnątrz labelu Marie - i to naprawdę wyjątkową. Halloweenowy prezent dla fanów jest również flagowym utworem promującym październikową kampanię Spotify EQUAL.

Czytaj więcej...

Marta Kruk podąża dookoła

2022-10-05

Marta Kruk zaprezentowała singel zatytułowany „Dookoła zamiast do celu”.

Czytaj więcej...

Nickelback zaprezentowali 'Those Days'

2022-10-05

"Those Days" to drugi już singel zapowiadający nową płytę formacji Nickelback "Get Rollin", który ukaże się 18 listopada.

Czytaj więcej...

Depeche Mode wróci do Warszawy

2022-10-04

Grupa Depeche Mode zagra 2 sierpnia 2023 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

VooVoo zapowiada premierę 'Premiery'

2022-10-04

28 października ukaże się nowy album grupy VooVoo zatytułowany "Premiera". Poznaliśmy pierwsze terminy koncertów promujących to wydawnictwo.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania