Newsy muzyczne

Dziś retransmisja koncertu 'Voices' Maxa Richtera w radiowej 'Dwójce'

Max Richter i Yulia Mahr wystąpią w ramach wydarzenia organizowanego przez ONZ z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka 10 grudnia 2020. W Polsce koncert będzie retransmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia o godz. 23:00.

Światowa premiera transmisji „Voices” odbędzie się za pośrednictwem BBC Radio 3, a także 36 innych stacji radiowych. Decca Records wydaje nową EP-kę w ramach projektu „Voices” zatytułowaną „All Human Beings” z udziałem gości z całego świata: Maríi Valverde (Hiszpania), Marieki Lucas Rijneveldy (Holandia), Niny Hoss (Niemcy), Golshifteh Farahani (Francja), Sheili Atim (UK).
 
Aby uczcić przypadający w czwartek 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, przełomowy projekt „Voices” kompozytora Max Richter, inspirowany Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, zostanie premierowo wyemitowany za pośrednictwem BBC Radio 3 oraz 36 stacji radiowych między innymi w Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii, we współpracy z Europejską Unią Nadawców. Max Richter i współtwórczyni projektu, Yulia Mahr, wezmą również udział w międzynarodowej sesji pytań i odpowiedzi wraz z Organizacją Narodów Zjednoczonych, by uhonorować ten ważny dzień. Również 10 grudnia Decca Records wyda zupełnie nową EP-kę z nowymi wersjami utworu „All Human Beings”, otwierającej części albumu „Voices”, w której usłyszymy deklamacje w różnych wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, holenderskiej i angielskiej.
 
Sercem projektu „Voices” jest głębokie poczucie zjednoczonej społeczności, zrodzone z wieloletniej współpracy twórczej Richtera z Mahr, pokazujące, że kreatywność może być formą działalności aktywistycznej. Album oferuje słuchaczom przestrzeń do namysłu wokół pytań, z którymi mierzymy się dziś w kontekście Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W czasie dramatycznej globalnej przemiany „Voices” stara się przekazać jasne muzyczne przesłanie nadziei i refleksji.
 
Richter i Mahr zaprosili ludzi z całego świata, by przyłączyli się do realizacji tego dzieła poprzez odczytanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, co zostało wplecione w nagranie w wykonaniu „odwróconej” orkiestry. Otrzymali oni setki zgłoszeń w ponad 70 językach. Melorecytacje budują głosowy pejzaż, przez który płynie muzyka: są one tytułowymi GŁOSAMI.
 

 
Głos Eleanor Roosevelt, która pełniła funkcję pierwszej przewodniczącej Komisji Praw Człowieka ONZ i odegrała zasadniczą rolę w opracowaniu Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, można usłyszeć na początku „All Human Beings”, utworu otwierającego album „Voices”. Richter włączył do niego nagranie odczytu preambuły Deklaracji z 1949 roku, który pojawia się obok głosu narratorki niosącego zapowiedź przyszłości. Na płycie narratorką tą jest ceniona aktorka Kiki Layne (znana z filmów „Gdyby ulica Beale umiała mówić” oraz „The Old Guard”).
 
Z okazji Dnia Praw Człowieka, Decca Records wyda ekskluzywną EP-kę z pięcioma nowymi wersjami utworu „All Human Beings”, zawierającymi wielojęzyczne deklamacje w wykonaniu cenionych na całym świecie artystów. Aktorka Nina Hoss („Yella”, „Homeland”) odczytuje tekst po niemiecku, urodzona w Iranie aktorka Golshifteh Farahani („Extraction”, „Paterson”, „Co wiesz o Elly?”) po francusku, pisarka Marieke Lucas Rijneveld (zdobywczyni międzynarodowej nagrody Bookera za rok 2020 za debiutancką powieść „The Discomfort of Evening”) po holendersku, a aktorka María Valverde („Pęknięcia”, „Exodus: Bogowie i królowie”, „Ujarzmione konie”) po hiszpańsku. Aktorka Sheila Atim, zdobywczyni nagrody im. Laurence’a Oliviera, która została odznaczona przez Księcia Williama Orderem Imperium Brytyjskiego, wystąpi podczas transmisji w BBC Radio 3, użyczając głosu nowej wersji angielskiej.

Pokrewne wątki:

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania