Newsy muzyczne

EMAS wyda album na 30 urodziny

W serwisach stremingowych jest już dostępny nowy utwór EMASA zatytułowany „Vintage”. Nagranie wyprodukował Podhajski. To czwarty singel zapowiadający płytę „Zapomniałem podlać kwiaty”, która premierę będzie miała już 23 grudnia.

Pamiętam do dziś jak pracowałem na budowie za kilka złotych za godzinę, ale mimo to byłem zajarany, że mam parę groszy. Czuję, jakby to było wczoraj, a minęło już kilkanaście lat. „Vintage” mówi o czasach bez aplikacji, w których największą wartość miał uścisk dłoni. W tym kawałku mówię o zmianach, jakie zaszły zarówno w myśleniu młodych ludzi jak i o postępie, który nieczęsto jest przekleństwem – mówi EMAS.

„Vintage” to czwarty po „Nieodebrane”, „Plastikowe kwiaty” z Janem-Rapowanie i „Boiler Room” z Żyto utwór zapowiadający album „Zapomniałem podlać kwiaty”. Płyta ukaże się jeszcze w tym roku, 23 grudnia.

Początkowo album miał nosić całkiem inny tytuł, ale pewnego razu wpadła mi w ręce książka Jerzego Kosińskiego pt. „Wystarczy być”. Głównym bohaterem książki jest Los Ogrodnik zajmujący się w życiu dwoma czynnościami - pielęgnowaniem ogrodu i oglądaniem telewizji. Książka jest karykaturą amerykańskiego społeczeństwa, które nie potrafi myśleć samodzielnie. Znalazłem w niej dużą analogię do dzisiejszych czasów.

Nie jest to żadnego rodzaju postanowienie ani straszak do tego, żeby żyć świadomie. Przede wszystkim chciałem tym albumem pokazać młodym ludziom, że nie trzeba brać narkotyków, upijać się co weekend ani szukać uciech w szybkich znajomościach, żeby być w porządku. Ja tam byłem i poprzez takie życie uśmierciłem wszystkie kwiaty w sobie. Najwyższy czas, żeby je podlać...Foto: Łukasz Baxior Porębski
Źródło: Spontan Productions

Pokrewne wątki:

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania