Newsy muzyczne

Szczegóły nowego albumu Solomuna

Solomun na wiosnę 2021 zapowiada swój drugi album, zatytułowany "Nobody Is Not Loved” - wydawnictwo ukaże się 14 maja 2021.

Płytowy debiut artysty „Dance Baby” sprzed ponad 11 lat  producent stworzył niemal w całości samodzielnie; na swój drugi krążek bośniacki artysta, który dorastał w Hamburgu, zaprosił wielu ekscytujących gości takich jak Jamie Foxx, Planningtorock, Zoot Woman, ÄTNA, Anne Clark, Isolation Berlin i Tom Smith. 

Płyta "Nobody Is Not Loved" zaskakuje bogactwem muzycznych inspiracji. Solomun, który ma swoje korzenie w undergroundowej scenie didżejskiej, uwolnił się od przymusu tworzenia utworów przeznaczonych wyłącznie do klubów i otworzył się na różne wpływy. Echa indie-electroniki i synthpopu, nowej fali i post-punka oraz taneczne rytmy składają się na różnorodny, ale spójny, odważny i szczery album. Dzięki temu „Nobody Is Not Loved" to płyta, której świetnie się słucha! Autorem zdjęcia na okładce wydawnictwa jest wybitny fotograf Andreas Gursky.

W ciągu 11 lat pomiędzy dwoma albumami, Solomun wyprodukował 24 własne krążki i stworzył  ponad 50 remiksów (dla artystów takich jak Depeche Mode, Leonard Cohen, Jon Hopkins, Jamiroquai, Moderat, Interpol, Editors, Foals i Lana Del Rey). Zagrał też – jako DJ -  na najważniejszych festiwalach na świecie (m.in. Coachella, Tomorrowland, Time Warp, etc.), organizował własne imprezy (nawet dla 30.000 osób), jego rezydencja "Solomun +1"  w klubie Pacha na Ibizie stała się legendarna, podobnie jak  występ w cyklu „Boiler Room” - jeden z najczęściej odtwarzanych setów didżejskich w historii.

1.Ocean feat. Jamie Foxx

2. Home

3. Your Love Gives Me Gravity feat. Planningtorock 

4. The Center Will Not Hold

5. Out Of Focus feat. Zoot Woman

6. Tuk Tuk feat. ÄTNA

7. Never Sleep Again

8. Take Control feat. Anne Clark

9. Kreatur der Nacht feat. Isolation Berlin

10. Wadim

11. Prospect feat. ÄTNA

12. Night Travel feat. Tom Smith 

 

Pokrewne wątki:

Ozzy Osbourne jako pacjent numer 9

2022-07-06

Ozzy Osbourne, po 2 latach od premiery krążka "Ordinary Man", powraca z kolejną dawką muzyki. Na trzynastym solowym albumie studyjnym Książe Ciemności przedstawia utwory nagrane z tuzami rockowego świata. Premiera już 2 września.

Czytaj więcej...

O.Y.S. wydała dwie wersje 'Znaków'

2022-07-05

O.Y.S prezentuje singiel "ZNAKI" w dwóch odsłonach - Znaki Radio edit (prod. Brainfreezer) i Znaki Remix (prod. Pink Control). Do obu wersji powstały teledyski.

Czytaj więcej...

'Wolne Serca' od Kwiatu Jabłoni i gości

2022-07-05

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło zespół Kwiat Jabłoni do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Dawid Okoński poszedł przed siebie

2022-07-05

Dawid Okoński swoje nowe muzyczne otwarcie rozpoczyna w bardzo dobrym stylu, wypuszczając teledysk „Przed siebie”.

Czytaj więcej...

DakhaBrakha na jesiennym tournee po Polsce

2022-07-04

Znany z wyjątkowych show kwartet odwiedzi w listopadzie tego roku Warszawę, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Kraków.

Czytaj więcej...

Patrycjusz Gruszecki Trio i jego twarze

2022-07-04

Uznane jazzowe Patrycjusz Gruszecki Trio wydało nowy album zatytułowany "Faces".

Czytaj więcej...

O’Sullivan w końcu zapowiada debiutancki album

2022-07-04

O’Sullivan dał się poznać polskim słuchaczom w 2020 trafiając z utworem „Little Bird” na jedną z playlist Dawida Podsiadło na Spotify.

Czytaj więcej...

Mitch & Mitch odda hołd twórczości Ennio Morricone

2022-07-01

4 lipca ukaże się singel „Metti una sera a cena” Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico.

Czytaj więcej...

Kształt czaszki Małgoli, No

2022-07-01

Małgola, No zapowiada swój pierwszy polskojęzyczny album. 29 czerwca ukazał się drugi - po świetnie przyjętym "Graniu na Czas" - promujący go singiel zatytułowany "Kształt Czaszki".

Czytaj więcej...

Anowa zaprasza na hamak

2022-07-01

Ukazał się nowy singel krakowskiej wokalistki Anowej zatytułowany "Hamak". To kolejna piosenka, która znajdzie się na planowanym na jesień debiutanckim albumie artystki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania