ENI: "Obsesja odnosi się do wspólnie spędzonych chwil z drugą połówką, które potrafią być jak afrodyzjak, czy narkotyk. Będąc zakochani, czujemy się, jakbyśmy stąpali po niebie, a chwile rozstania, czy kłótni potrafią doprowadzić nas do uczucia graniczącego z obsesją i uzależnieniem na punkcie drugiej osoby. Singiel opowiada historię dwóch serc, które są ze sobą bez względu na to, co się wydarzy i stale ciągną do siebie, aby móc znów się spotkać i tym razem docenić każdą wspólnie spędzoną chwilę.”
Wokalistka o orientalnym pochodzeniu i polsko-libańskich korzeniach nie zamierza zwalniać tempa i już zapowiada, że kolejne single czekają gotowe by ujrzeć światło dzienne ale nie zdradza jeszcze dokładnych dat. Wiemy tylko, że nie każe nam długo na nie czekać.
Kim jest ENI?
ENI, czyli Annie Ostrowska - wokalistka, autorka tekstów, raperka, aktorka ,influencerka i tiktokerka. Jej single rozgrywają chętnie stacje głównego nurtu, jak między innymi Radio ESKA, a także wiele rozgłośni lokalnych i zagranicznych. Mogliście usłyszeć ją w singlach: „Nie mów mi“, „Karma“, czy „Słodka Dorotka“, który szturmem podbił TikToka. Jako aktorka największą rozpoznawalność zyskała dzięki roli Raperki Kaśki z cieszącego się dużą popularnością i nagrodzonego trzema Telekamerami serialu „Lombard. Życie pod zastaw“. Mogliście też trafić na nią w produkcji głośnego kinowego hitu „Bad Boy“ a także w takich serialach, jak „Przyjaciółki“, „Barwy szczęścia“, „Oko za oko“, czy „Na sygnale“.
Córa Libanu – biografia nieznana
ENI urodziła się i wychowała w Arabii Saudyjskiej. Jej mama – Polka, poznała jej ojca – gorącego Libańczyka, w wieku 18 lat podczas wyjazdu do Jordanii. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia i razem wyjechali do Arabii Saudyjskiej, gdzie na świat przyszła ENI i jej dwie starsze siostry. Mógłby to być wstęp do pięknego romansu opowiadającego o tym, jak miłość pokonuje różnice kulturowe ale życie napisało zgoła inny scenariusz. Pozycja kobiet w Arabii Saudyjskiej, mimo iż usilnie bagatelizowana nawet dzisiaj, w tamtych czasach była po prostu żadna a łamanie wobec nich podstawowych praw człowieka, nagminne jak u nas przeziębienia zimą. Kobiety nie miały tam żadnych praw. Nazwać to dyskryminacją, to jak nie powiedzieć nic w tym temacie.
Ucieczka z piekła
Piekło kobiet w krajach arabskich jest tematem poruszanym w Europie głównie z perspektywy przedstawianej przez mężczyzn, z kobietami nie wolno przecież w ogóle rozmawiać. Może dlatego mamy tak małe wyobrażenie o tym jak wygląda ich codzienność tak inna od naszej. Los kobiety w Arabii Saudyjskiej całkowicie podporządkowany jest woli męża i ojca – musi mieć ona jego zgodę na każdy aspekt swojego życia. Kobiety nie mogą pracować w wielu branżach, nie mogą się odsłaniać – obowiązkowe są abaja i nikab, a jeszcze do niedawna nie mogły nawet prowadzić samochodu. Dziewczynki u progu kobiecości są przez ojców traktowane, jak towar na sprzedaż, opcja na „poprawienie bytu rodziny“. Mama ENI zniosła wiele, ale kiedy najstarsza z jej córek miała być w wieku 13 lat zmuszona do poślubienia o wiele starszego mężczyzny, miarka się przebrała. Po 15 latach „niewoli“ mamie ENI udało się opracować i wprowadzić w życie plan „ucieczki“. Zajęło jej to dwa lata. Pomogła determinacja mamy ENI, która chciała zapewnić córkom szansę na godne życie. Oficjalnie miały jechać do Polski na dwa tygodnie, na wakacje, odwiedzić babcię i zwiedzić ojczyznę, którą dziewczynki znały wyłącznie z opowieści. Była do tego potrzebna na piśmie formalna zgoda ojca ENI, o którą najdłużej trzeba było zabiegać. W końcu po wielu próbach udało się im wylecieć z kraju z piekła rodem. Zostawiając za sobą Arabię Saudyjską, męża i ojca a zabierając jedynie pewność, że już nigdy tam nie wrócą.
Polski raj
ENI , która już jako mała dziewczynka miała wielkie marzenia – zaistnienia na szklanym ekranie i dużej scenie – oraz świadomość, że Arabia Saudyjska nie jest miejscem w którym będzie mogła je realizować, dzięki odwadze i determinacji swojej mamy dzisiaj spełnia się jako aktorka i wokalistka a także mama ośmioletniej Amelki. O tej smutnej historii swojego życia nigdy nie mówiła publicznie. Przez lata trzymała ją ukrytą przed światem. Dopiero teraz, kiedy czas wyleczył rany a ona stała się pewną siebie, silną, spełniającą się kobietą postanowiła uchylić rąbka tajemnicy, bo jak mówi nigdy nie doszłaby tu gdzie jest obecnie w kraju swojego dzieciństwa. To Polska stała się jej rajem, ziemią obiecaną, krajem możliwości i perspektyw. Obserwując nową rzeczywistość ma nadzieję, że się to nie zmieni.
Znany z ponad 30-letniej działalności w Motörhead gitarzysta Phil Campbell powraca do Polski. Wraz ze swoimi synami i wokalistą Joelem Petersem, jako Phil Campbell and the Bastard Sons, zagrają dwa koncerty w naszym kraju: 2 grudnia w poznańskim klubie 2Progi oraz dzień później w warszawskiej Proximie, na których będą celebrować 50-lecie zespołu Lemmy’ego Kilmistera. Jako support zagra niemiecki Airstrike.
"Wróg" to nowa singlowa propozycja duetu Ala Zastary. Jest to kolejna zapowiedź nowej płyty, która ukaże się we wrześniu.
Najnowszy singiel zespołu Heima dotyczy ich rodzinnego miasta i zatytułowany jest po prostu „Łódź”. To nie jest laurka ani turystyczny hymn – to szczera opowieść o trudnej, ale nierozerwalnej więzi z miastem, które jednocześnie przytłacza i daje schronienie.
Michał Wiraszko z grupy Muchy podpisał kontrakt z Kayaxem i zapowiada swój solowy debiut. Album „Tak młodo się nie spotkamy” ukaże się jeszcze tej jesieni, a pierwszych singli można wypatrywać już niebawem.
W wieku 76 lat zmarł dzisiaj jeden z najważniejszych wokalistów w historii muzyki rockowej.
Amerykańska grupa już za 2 miesiące wystąpi w Warszawie oraz Krakowie w ramach "Magic & Moonlight Tour".
W utworze „Blame It On The Boogie” Agent Zed oraz duet Kush Kush – składają hołd klasykowi Jackson 5. Ich wspólna produkcja łączy nostalgiczny klimat disco z nowoczesnym brzmieniem, przenosząc ducha lat 70. w świeżą, taneczną erę.
Po świetnie przyjętym utworze „CITY CLUSTER”, Michał FOX Król przedstawia kolejny singiel pt. „UP & DOWN”. To drugi zwiastun jego nadchodzącego, w pełni autorskiego albumu, który ukaże się jesienią tego roku.
"Stara Droga" to tytuł drugiego albumu wałbrzyskich bluesrockowców Paranoja.
Ukazał się klip promujący soundtrack do filmu "Menedżer" z 1985 roku nagrany przez trójmiejską grupę Electronic Division.
Vito Bambino powraca z kolejnym przebojem „Americano”. Artysta prezentuje swoje unikalne i charakterystyczne brzmienie, które porusza i porywa słuchaczy.
Stach Bukowski wydał nowy singel "O Tobie" i zaprasza na trasę koncertową.
Wczoraj, w wieku 71 lat, zmarł Ryszard Olesiński - długoletni gitarzysta grupy Maanam.
Cztery artystki, cztery różne światy i jeden wspólny mianownik: autentyczność, która wybrzmiewa z każdej nuty. Wolf Alice, BANKS, Isabel LaRosa i IDER to głosy, które wyznaczają kierunek alternatywnej sceny. Już tej jesieni fani w Polsce będą mieli okazję usłyszeć je na żywo – i przekonać się, dlaczego ich koncerty to coś więcej niż tylko muzyka.
Ofelia i Natalia Przybysz nagrały wspólnie singel "Król Ciszy".
Amerykańska pop-punkowa grupa All Time Low wystąpi 8 lutego w warszawskiej Stodole.
Po ogłoszeniu pierwszego od siedmiu lat albumu "Who Is the Sky?" oraz zapowiedzi światowej trasy koncertowej, David Byrne przedstawia najnowszy singiel z nadchodzącej płyty – „She Explains Things to Me”.
rzecia i ostatnia koncertowa odsłona nagrodzonego 3 Fryderykami albumu "ZGŁOWY” zabrzmi w kameralnych przestrzeniach sal koncertowych. To świadome zwieńczenie koncertowego cyklu i powrót do korzeni – Zalewski tym razem stawia na bliski kontakt z publicznością oraz pożegnanie z materiałem w jego najczystszej formie.
Luvcat oferuje wybuchową mieszankę noir glamouru, szczerej do bólu wrażliwości oraz ciętego dowcipu. Jej kwietniowy występ wyprzedał się w bardzo szybkim tempie, jesienią artystka wróci zatem do Warszawy, i to świeżo po wydaniu debiutanckiej płyty. Koncert odbędzie się 18 listopada 2025 roku w klubie Niebo.
Tej jesieni Kristen rusza w ogólnopolską trasę koncertową, by przypomnieć, jak wielką siłą jest granie na własnych zasadach. Usłyszymy nie tylko premierowe kompozycje, ale i starannie wyselekcjonowane utwory z całej ich bogatej i intrygującej dyskografii.
Alter Bridge, amerykańscy mistrzowie rocka, ogłosili premierę nowej płyty i koncert w Polsce. Album zatytułowany „Alter Bridge” ukaże się 9 stycznia, a już 27 stycznia 2026 roku zespół zagra w Prezero Arenie Gliwice. Towarzyszyć mu będą grupy Sevendust i Daughtry.
Lorna Shore, Whitechapel, Shadow Of Intent oraz Humanity’s Last Breath zagrają 27 stycznia w warszawskim Torwarze.
Piątkowe (17 października) koncerty podczas Soundedit będą wyjątkowe, wyśmienite i po prostu „wielkie”. W łódzkiej Wytwórni wystąpią: Anja Huwe, czyli niegdyś głos zespołu Xmal Deutschland oraz Gavin Friday, który powróci na Soundedit po trzynastu latach. Program tego dnia uzupełni niezwykłe spotkanie: rozmowa Gavin’a Fridaya z Budgiem – legendarnym perkusistą Siouxsie and The Banshees, The Creatures i The Slits oraz producentem muzycznym.
Dziś ważne są „Detale”. Zwłaszcza dla zespołu MJUT, który powraca z lekko letnim i wcale niesmutnym singlem. A wyprodukował go Mariusz Obijalski, znany ze współpracy m.in. z zespołem Fisz Emade Tworzywo oraz współtwórca projektu „Albo inaczej”.
Czterech artystów, cztery różne muzyczne światy i jedna wspólna cecha: odwaga w przesuwaniu granic współczesnego brzmienia. Connor Price, Aminé, Leon Thomas i Carpetman to twórcy, którzy kształtują nową definicję hip-hopu, R&B i alternatywy. Już tej jesieni i zimy polscy fani będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć ich na żywo – i przekonać się, dlaczego mówi się o nich jako o przyszłości muzyki miejskiej.