Newsy muzyczne

Nowy projekt Bartosza Słatyńskiego

„Zatańczmy” to pierwsza muzyczna propozycja duetu Słatyński/Wronka czyli Bartosza Słatyńskiego (byłego wokalisty zespołów Avalanche oraz Penny Lane) i Weroniki Wronki, aktorki i wokalistki znanej również z udziału w projekcie Krakowitz.

„Nie jest to zwyczajna piosenka. Po raz pierwszy łączymy śpiew z recytacją poezji napisanej przez Maćka Płużka. Dlatego pomyślałem o współpracy z zawodową aktorką. Weronika ma też na koncie udział w projektach muzycznych. Podczas pierwszej próby okazało się że mogliśmy mijać się na scenie już w 2005 roku!”- mówi Bartosz.

Pomysł na duet pojawił się spontanicznie podczas dyskusji ze znajomym nad nowo powstałym zarysem piosenki. Inspiracją do jej napisania stały się utwory klasyków tj. Leonarda Cohena czy Nicka Cave’a.

„Refren napisał się sam. Nad resztą musieliśmy popracować” - śmieje się Bartosz. „W piosence dużo się dzieje, zarówno jeżeli chodzi o aranżację jak i samą poezję. Z tego powodu może zaintrygować nawet najbardziej wymagających słuchaczy.”

Utwór jest efektem współpracy z muzykami - Pawłem Basakiem, Piotrem Świąder- Kruszyńskim (również odpowiedzialnym za aranżację), Łukaszem Zającem i Robertem Zającem oraz tekściarzem Maciejem Płużkiem.

Nagranie zrealizował Przemysław Nowak z ImpressiveArt Studio.

Bartosz Słatyński - muzyk instrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia na lokalnych i ogólnopolskich przeglądach muzycznych. Od 2002 roku był w składzie Avalanche. Zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu w Lidzbarku Warmińskim w 2003 roku, 3 miejsce w Debiutach Opolskich w 2005 roku i kontrakt płytowy z MJM Music PL. Zaproszony do mysłowickiego składu Penny Lane, gdzie występował obok muzyków z popularnych zespołów Myslovitz i Negatyw. Grupa podpisała kontrakt z wytwórnią EMI i wydała płytę, która została nominowana do Fryderyka 2006 w kategorii alternatywny album roku. W 2015 roku wydał debiutancki solowy album „Mały Ktoś”.


Pokrewne wątki:

Karolina Stanisławczyk przedstawiła swój 'Bilans'

2022-10-03

ukazał się drugi album Karoliny Stanisławczyk, wydany półtora roku od jej debiutanckiego krążka „Cliché”. „Bilans” to zbiór piosenek Karoliny, które wokalistka tworzyła przez ostatnie miesiące z polskimi i zagranicznymi producentami.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Pixies w sprzedaży

2022-10-03

Pixies powrócili z ósmym albumem „Doggerel”, który już można znaleźć na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych. Z okazji premiery zespół udostępnił video do utworu „Nomatterday”.

Czytaj więcej...

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Jacaszek i Kwartludium zapraszają do Kolchidy

2022-09-28

Muzyka zawarta na płycie "Kolchida" inspirowana została gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy.

Czytaj więcej...

Wiktoria Zwolińska stawiła czoła hejterom

2022-09-28

„HejTy” to muzyczna nowość od Wiktorii Zwolińskiej, która w przekorny, właściwy dla siebie sposób, stawia czoła hejterom.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania