Newsy muzyczne

Imelda May i jej dwaj wyjątkowi goście

Imelda May prezentuje nowy utwór „Just One Kiss”. Gościnnie w piosence pojawiają się Noel Gallagher oraz Ronnie Wood. Singiel zapowiada „11 Past the Hour” (premiera 23 kwietnia).

Uwielbiana na całym świecie irlandzka artystka Imelda May powraca po czterech latach z wyczekiwanym premierowym materiałem. Jej najnowszy singiel „Just One Kiss” to rasowy rock’n’roll. W utworze pojawiają się znani przyjaciele artystki, a przy okazji muzyczne legendy: Noel Gallagher na wokalu i Ronnie Wood na gitarze.
 
Imelda zagłębia się w temat pożądania, zarówno romantycznego, jak i cielesnego. „Just One Kiss” to zmysłowy, bluesowy numer ukazujący moc wokalu May, jak również jej talent do opowiadania historii: Ten moment, w którym wiesz, że sprawa może pójść w każdym kierunku. Przeczucie, że jeśli się temu poddasz, możesz stracić kontrolę. Podjęta w ułamkach sekund decyzja, która może zmienić wszystko, jednym pocałunkiem. Czy oprzesz się pokusie?
 

 
Po szczerej wymianie wiadomości, Noel Gallagher z radością dołączył do duetu ze swoją przyjaciółką, użyczając swojego „świetnego vibe’u i wokalu kopiącego tyłki” do namiętnego rockowego kawałka.
 
Gitara w „Just One Kiss” to zasługa Ronnie’ego Wooda. Muzyk The Rolling Stones i Imelda May przyjaźnią się od dawna – artystka występowała z legendą rocka na tej samej scenie, gdy miała zaledwie 16 lat. Imelda wspomina: – Ronnie jest kwintesencją radości. W jego towarzystwie nie da się być smutnym. Działa szybko, konkretnie i ma doskonałą intuicję.
 
„11 Past the Hour” to szósty album studyjny Imeldy May. Krążek jest zmysłowy, emocjonalny, odnosi się zarówno do intelektu, jak i intuicji. Dla artystki to zupełnie nowy rozdział w karierze. Gościnnie na płycie, poza Woodem i Gallagherem, pojawią się m.in. Miles Kane, Gina Martin, Dr Shola Mos-Shogbamimu. Współautorem i współproducentem krążka jest Tim Bran (London Grammar, Primal Scream), a kompozycyjnie artystkę wspomógł także aranżer smyczków Davide Rossi (Coldplay, U2, Goldfrapp).

Źródło: Universal Music Polska

Denzel Curry przyjedzie do Polski

2022-01-24

Jedna z największych gwiazd amerykańskiego rapu wystąpi 1 czerwca w krakowskim Studio i 2 czerwca w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

Camel na trzech koncertach w Polsce

2022-01-24

Legenda brytyjskiego prog-rocka wystąpi w maju 2023 roku na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Klaudia Szafrańska nuci to od lat

2022-01-24

Klaudia Szafrańska z duetu XXANAXX wydała dziś czwarty solowy singel i teledysk, który przypomina nam jak ważna jest przyjaźń.

Czytaj więcej...

'Wilczy pęd' Patrycji Markowskiej

2022-01-24

Patrycja Markowska w najnowszym utworze „Wilczy pęd” wraca do źródeł, choć w nowoczesnej, eklektycznej odsłonie.

Czytaj więcej...

WaluśKraksaKryzys z nowym klipem 'To co między nami'

2022-01-22

Piąty singiel WaluśKraksaKryzys i - jeśli nie liczyć lyric video do tytułowego utwory z płyty "ATAK" - czwarty klip promujący album, tym razem do utworu "TO, CO MIĘDZY NAMI". Twórcą obrazu jest Tomasz Stenzel, który wraz z Alicją Szrajer, odpowiadał za koncepcję, scenariusz, reżyserię i montaż oraz produkcję.

Czytaj więcej...

Igo zaprasza na pierwsze tournee

2022-01-21

Wokalista znany z elektronicznego duetu Bass Astral x Igo, czy rockowego Clock Machine wyrusza w pierwszą solową trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Kasia Moś złapała stopa

2022-01-21

Ukazał się nowy singel Kasi Moś "Autostop". Jest to zapowiedź jej nowej płyty, która ukaże się wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Lanberry w 'Nocnym Expressie'

2022-01-21

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek otwiera nowy rozdział swojej kariery. Lanberry zmienia wytwórnię i wydaje nowego singla. Pierwszym utworem wydanym nakładem Agora Music jest "Nocny Express".

Czytaj więcej...

T.Love zapalił 'Pochodnię'

2022-01-21

Grupa T.Love wydała nowy singel "Pochodnia" z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni.

Czytaj więcej...

Nowy singel Hammerfall z Kingem Diamondem

2022-01-21

“Venerate Me” to nowy singiel Hammerfall z gościnnym udziałem Kinga Diamonda. Jest to zapowiedź nowego albumu Hammerfall "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania