Newsy muzyczne

Patrycja Kosiarkiewicz zaprezentowała 'Dużo Za Dużo'

"Dużo za dużo" to już szósty i zarazem ostatni singel promujący zbierający dobre recenzje album „Ogólnie chodzi o to” Patrycji Kosiarkiewicz.

Płyta ukazała się w październiku 2020, a przygotowania do jej wydania trwały ponad półtora roku. Jest to siódma, dość zaskakująca pozycja w dyskografii artystki, ponieważ przynosi mariaż gatunków, w których się ona dotąd nie poruszała: synthpopu, elektro i elementów szeroko pojętej alternatywy. Sama Patrycja mówi o sobie, że nie jest już dziewczyną śpiewającą głosem aniołka zwiewne piosenki. I rzeczywiście udowadnia tą płytą, że jest artystką dojrzałą i świadomą tego, co chce przekazać swojej publiczności.

„Dużo za dużo” jest opowieścią o nieprzewidywalności, o tym, że nie możemy napisać scenariusza szczęścia ani zaplanować związku. Nawiązuje pośrednio do dystymii, odmianie depresji, na którą Patrycja chorowała. Patrycja Kosiarkiewicz: „Było to bardzo trudne, bolesne i pozostawiające w poczuciu bezradności. Bycie w zaklętym kręgu histerii, apatii i niemocy. Nauczyło mnie jednak bardzo wiele. Nie byłabym dziś tym kim jestem.”

Informujemy również, że 2021 przyniesie wiele kolejnych premier autorstwa Patrycji. Najbliższa, marcowa to singel „Ale co z tego” legendarnego Kombi. Patrycja miała zaszczyt stworzyć większą część tekstów na nadchodzący album zespołu.Foto: Maciasu X

Pokrewne wątki:

Low Roar na trzech koncertach w Polsce

2022-01-17

Low Roar czyli muzyczna wizja Ryana Karaziji wystąpi w maju na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Lubelskie Tatvamasi wyda 'Etad Vai Tad'

2022-01-17

30 stycznia do sprzedaży trafi nowa płyta lubelskiego Tatvamasi zatytułowana 'Etad Vai Tad'.

Czytaj więcej...

Gitarowa mozaika od Moniki Dżuła-Radkiewicz

2022-01-17

Gdańska artystka Monika Dżuła-Radkiewicz wydała album "Guitar Mosaic" w cenionej oficynie Opus Series.

Czytaj więcej...

Cat Power wydała 'Covers'

2022-01-17

Covery zawsze zajmowały istotne miejsce w twórczości Chan Marshall, a 'Covers' dopełnia swoistą trylogię, po kolekcjach 'Jukebox' (2008) i 'The Covers Record' (2000).

Czytaj więcej...

Booze & Glory z nowym utworem 'Raising the Roof'

2022-01-15

Polsko-włosko-hiszpańska grupa Booze & Glory wydała pierwszy premierowy materiał od 2 lat. Jest to nowy singel "Raising the Roof".

Czytaj więcej...

Slash wydał nowy singel

2022-01-15

"Call Off the Dogs" to tytuł nowego singla grupy Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators. Jest to zapowiedź nowej płyty Slasha "4", która ukaże się 11 lutego.

Czytaj więcej...

The Drums zagra w Warszawie

2022-01-14

Amerykańska indie-popowa grupa The Drums wystąpi 7 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Michał Wojtas nawiązał współpracę z Maxem Richterem

2022-01-14

Michał Wojtas znany z grup Amarok i Uniqplan wydał dziś solowy mini-album "Towards the Light". Jest to owoc jego współpracy ze znanym kompozytorem Maxem Richterem.

Czytaj więcej...

Muse z nowym utworem 'Won't Stand Down'

2022-01-14

Dwukrotni zdobywcy nagrody GRAMMY grupa Muse powrócili z nowym utworem 'Won't Stand Down', który ukazał się nakładem Warner Records.

Czytaj więcej...

Czy White Lies umrą?

2022-01-14

"Am I Really Going To Die" to kolejny singel grupy White Lies zapowiadający jej nowy album zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart", który ukaże się nakładem [PIAS] w piątek 18 lutego.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania