Newsy muzyczne

Dildo Baggins 'Nie Wstaje'

Nowy projekt Bartosza "Administratorra" Marmola opublikował dziś trzeci już singel będący zapowiedzią debiutanckiej płyty.

Dildo Baggins w utworze na każdy dzień powszedni. Artysta w masce prezentuje trzeci singiel pt.: “Nie wstaję”.

Tajemniczy Dildo Baggins zadebiutował w grudniu ubiegłego roku piosenką “Bezglutenowy”, która została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy.

Pomimo trudności, jakie stawia wszechobecna pandemia, Dildo Baggins nie zatrzymuje się i zaskakuje odbiorców kolejnymi utworami. Zaledwie miesiąc temu premierę miał jego drugi singiel pt.: “Będziemy się razem bać”, do którego powstał teledysk nawiązujący do zamknięcia, w jakim znalazło się wielu z nas w ostatnim czasie. I właśnie do podobnej tematyki Dildo Baggins powraca przy okazji swojego trzeciego singla.

Utwór „Nie wstaję” to prywatny hymn pandemii Dildo Bagginsa, który wyśpiewany został po raz pierwszy kilka tygodni po wprowadzeniu lockdown’u, kiedy wszystkie dni wydawały się podobne i  po wielu latach nieobecności powróciła dawno niewidziana nuda.

Inspiracją do napisania “Nie wstaję” stał się czas, gdy poranki płynnie przechodziły w popołudnia, a śniadania były tak naprawdę obiadami. A gdy nie ma co robić to myśli się dosadniej i mówi się dosadniej, dlatego też tekst „Nie wstaje” nie jest pozbawiony wielu słów, które mogą być uznane jako wulgarne, jednak są one koniecznie. Piosenka opowiada o momencie, w którym pewnego rodzaju fala entuzjazmu związana ze zmianą dotychczasowej codzienności zaczęła gwałtownie opadać, gdy nadmiar seriali i makaronu przestawał już cieszyć jak dawniej. Jest to zapis tego dziwnego czasu “samotności mieszkaniowej”, który był/jest jak trwający w nieskończoność ostatni dzień wakacji. Swoisty areszt domowy w mieszkaniu, które spłacać musisz jeszcze przez kolejne 28 lat - opowiada Dildo Baggins.


Pokrewne wątki:

The Maple Verse wyda debiutancką płytę

2022-08-16

The Maple Verse to solowy projekt pochodzącego z Białowieży instrumentalisty, klawiszowca i autora tekstów Bartka Kosińskiego znanego między innymi z warszawskiej prog-rockowej grupy Pinn Dropp.

Czytaj więcej...

Michał Szczerbiec zapowiada piąty solowy album

2022-08-16

"Quantum" to pierwszy singel zapowiadający nową piątą solową płytę warszawskiego gitarzysty, wokalisty i aktora Michała Szczerbca zatytułowaną "Quantum".

Czytaj więcej...

Son Lux na trzech koncertach w Polsce

2022-08-15

Jeden z najważniejszych składów współczesnej sceny elektronicznej, przełamujący schematy i inspirujący artystów na całym świecie zespół Son Lux wróci w 2023 roku do Polski na 3 koncerty.

Czytaj więcej...

Mikołaj Trzaska nagrał płytę o szczebrzeszyńskich kozach

2022-08-13

W dyskografii kompozytora, klarnecisty i saksofonisty Mikołaja Trzaski pojawiła się kolejna pozycja związana z tematem żydowskim.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Aleksandra Dębicza

2022-08-13

Utwór „Sideways” jest pierwszą odsłoną nadchodzącej płyty Aleksandra Dębicza, która w całości została zrealizowana w technologii Dolby Atmos.

Czytaj więcej...

Rozpalone Yeah Yeah Yeahs

2022-08-12

Yeah Yeah Yeahs powracają z tanecznym singlem "Burning", wyprodukowanym przez Andrew Wyatta. Zbudowany na fortepianowej pętli utwór został zainspirowany kompozycją "Beggin" The Four Season.

Czytaj więcej...

Motörhead znowu uderzy żelazną pięścią

2022-08-11

Legendarny, a jednocześnie jeden z najbardziej niedocenionych albumów w historii Motörhead doczeka się wznowienia i to w wersji deluxe, do którego dodane zostaną niepublikowane wersje demo i cały koncert z 1982 roku.

Czytaj więcej...

Emma Ruth Rundle zagra trzy akustyczne koncerty w Polsce

2022-08-11

Amerykańska artystka Emma Ruth Handle zagra w listopadzie trzy koncerty w naszym kraju. Wokalistka promuje obecnie swój najnowszy solowy album „EG2: Dowsing Voice” (2022, Sargent House).

Czytaj więcej...

Dobry 'Sezon' Smolastego i Tribbsa

2022-08-10

Smolasty i Tribbs znaleźli receptę na letnie hity i po raz kolejny z niej korzystają.

Czytaj więcej...

Relacja: Nick Cave & The Bad Seeds w Gdańsku

2022-08-10

Grupa Nick Cave & The Bad Seeds zagrała 8 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie. Na miejscu był nasz wysłannik Jakub Oślak.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania