Newsy muzyczne

Szum&Fykes z Noviką

Duet wokalno-producencki Szum&Fykes wydał nowy singel z coverem jednego z utworów Prince'a. W piosence gościnnie zaśpiewała Novika.

Czas pandemii to dla jednych czas absolutnej stagnacji w kreacji muzycznej, ale dla innych to rewelacyjna okazja, żeby zrobić to, o czym się zawsze marzyło, ale nigdy nie było na to wystarczającej ilości czasu. I więc duet Szum&Fykes, który zawiązał się zaledwie kilka miesięcy przed wybuchem pandemii, tuż po wydaniu drugiej EP miał mnóstwo czasu by odpowiedzieć sobie na pytanie: skoro koncertowanie zamarło to jak możemy umilić sobie ten trudny czas i z kim?

"Odpowiedź nasunęła się automatycznie. Zawsze chcieliśmy zagrać pewne utwory artystów, tak ważnych dla nas, ze właściwie nas ukształtowały muzycznie. I mimo, iż sam nurt, który reprezentowali był odległy od tego co robimy to pokusa była zbyt wielka: scoverowanie The Cure, Pj Harvey, Bjork czy Prince'a w wersji nowoczesnej i tanecznej to genialne wyzwanie, które pozwoli nam przez chwilę nie myśleć o tym smutnym dla wszystkich czasie i pozwoli nam ( i może innym słuchaczom też) na chwilę się oderwać od rzeczywistości. Drugie odpowiedź była również oczywista: w czasie gdy prawa kobiet po raz kolejny są szargane, chcieliśmy też dać swój głos poprzez zaznaczenie jak ważne są kobiety w naszym kraju w muzyce alternatywnej i elektronicznej. Dlatego zaprosiliśmy najbliższe nam głosy byśmy razem stworzyli coś wyjątkowego. Ważne, aby każda z pań reprezetowała inny styl muzyczny i brzmienie ( w końcu wszyscy jesteśmy ulepieni z wielu inspiracji). Poprosiliśmy Daisy z nieistniejącego projektu Das Moon, Magdę Pasierską z projektu Mapa, ale największą przyjemność sprawiła nam Novika, która zgodziła zrobić z nami cover Prince'a. Cieszymy się, że udało nam się to zrobić".


SZUM & FYKES

Duet wokalno-producencki, który swobodnie porusza się w tanecznych rejonach elektroniki. Łączy zarówno elementy techno, house i acid z łamanymi formami szeroko pojętego breakbeatu. Efektem są melodyjne utwory, które mocnym basem i transowym groovem porywają publikę do zabawy.

Mariusz Szuplewski (DJ SZUm) i Krzysztof Fajks działają na scenie elektronicznej pod różnymi aliasami od kilkunastu lat.

Współtworzyli takie projekty jak: AXMusique, Pink Bazooka, RDKillers, Primitivo, Bauagan, Dysmorfofobia i wiele innych. Budowali wydawnictwa dla Brennnessel Rec. (label Kamp!), Karrot Kommando czy PinkKong Rec.

Mieli okazję występować na największych festiwalach w Polsce: Open’er, Audioriver, Selektor, Malta, Summer Of Music, Interference, CocArt.

20.11.2019. ukazała się ich pierwsza EP ‘BERAVE’ (Pooping Dog Records), na której znalazły się 4 utwory, a singiel ‘Berave’ promujący to wydawnictwo wraz z utworem 'Bridges Burn' trafiły na playlistę Czwórki i są emitowane na antenie Polskiego Radia.

The Maple Verse wyda debiutancką płytę

2022-08-16

The Maple Verse to solowy projekt pochodzącego z Białowieży instrumentalisty, klawiszowca i autora tekstów Bartka Kosińskiego znanego między innymi z warszawskiej prog-rockowej grupy Pinn Dropp.

Czytaj więcej...

Michał Szczerbiec zapowiada piąty solowy album

2022-08-16

"Quantum" to pierwszy singel zapowiadający nową piątą solową płytę warszawskiego gitarzysty, wokalisty i aktora Michała Szczerbca zatytułowaną "Quantum".

Czytaj więcej...

Son Lux na trzech koncertach w Polsce

2022-08-15

Jeden z najważniejszych składów współczesnej sceny elektronicznej, przełamujący schematy i inspirujący artystów na całym świecie zespół Son Lux wróci w 2023 roku do Polski na 3 koncerty.

Czytaj więcej...

Mikołaj Trzaska nagrał płytę o szczebrzeszyńskich kozach

2022-08-13

W dyskografii kompozytora, klarnecisty i saksofonisty Mikołaja Trzaski pojawiła się kolejna pozycja związana z tematem żydowskim.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Aleksandra Dębicza

2022-08-13

Utwór „Sideways” jest pierwszą odsłoną nadchodzącej płyty Aleksandra Dębicza, która w całości została zrealizowana w technologii Dolby Atmos.

Czytaj więcej...

Rozpalone Yeah Yeah Yeahs

2022-08-12

Yeah Yeah Yeahs powracają z tanecznym singlem "Burning", wyprodukowanym przez Andrew Wyatta. Zbudowany na fortepianowej pętli utwór został zainspirowany kompozycją "Beggin" The Four Season.

Czytaj więcej...

Motörhead znowu uderzy żelazną pięścią

2022-08-11

Legendarny, a jednocześnie jeden z najbardziej niedocenionych albumów w historii Motörhead doczeka się wznowienia i to w wersji deluxe, do którego dodane zostaną niepublikowane wersje demo i cały koncert z 1982 roku.

Czytaj więcej...

Emma Ruth Rundle zagra trzy akustyczne koncerty w Polsce

2022-08-11

Amerykańska artystka Emma Ruth Handle zagra w listopadzie trzy koncerty w naszym kraju. Wokalistka promuje obecnie swój najnowszy solowy album „EG2: Dowsing Voice” (2022, Sargent House).

Czytaj więcej...

Dobry 'Sezon' Smolastego i Tribbsa

2022-08-10

Smolasty i Tribbs znaleźli receptę na letnie hity i po raz kolejny z niej korzystają.

Czytaj więcej...

Relacja: Nick Cave & The Bad Seeds w Gdańsku

2022-08-10

Grupa Nick Cave & The Bad Seeds zagrała 8 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie. Na miejscu był nasz wysłannik Jakub Oślak.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania