Newsy muzyczne

Szum&Fykes z Noviką

Duet wokalno-producencki Szum&Fykes wydał nowy singel z coverem jednego z utworów Prince'a. W piosence gościnnie zaśpiewała Novika.

Czas pandemii to dla jednych czas absolutnej stagnacji w kreacji muzycznej, ale dla innych to rewelacyjna okazja, żeby zrobić to, o czym się zawsze marzyło, ale nigdy nie było na to wystarczającej ilości czasu. I więc duet Szum&Fykes, który zawiązał się zaledwie kilka miesięcy przed wybuchem pandemii, tuż po wydaniu drugiej EP miał mnóstwo czasu by odpowiedzieć sobie na pytanie: skoro koncertowanie zamarło to jak możemy umilić sobie ten trudny czas i z kim?

"Odpowiedź nasunęła się automatycznie. Zawsze chcieliśmy zagrać pewne utwory artystów, tak ważnych dla nas, ze właściwie nas ukształtowały muzycznie. I mimo, iż sam nurt, który reprezentowali był odległy od tego co robimy to pokusa była zbyt wielka: scoverowanie The Cure, Pj Harvey, Bjork czy Prince'a w wersji nowoczesnej i tanecznej to genialne wyzwanie, które pozwoli nam przez chwilę nie myśleć o tym smutnym dla wszystkich czasie i pozwoli nam ( i może innym słuchaczom też) na chwilę się oderwać od rzeczywistości. Drugie odpowiedź była również oczywista: w czasie gdy prawa kobiet po raz kolejny są szargane, chcieliśmy też dać swój głos poprzez zaznaczenie jak ważne są kobiety w naszym kraju w muzyce alternatywnej i elektronicznej. Dlatego zaprosiliśmy najbliższe nam głosy byśmy razem stworzyli coś wyjątkowego. Ważne, aby każda z pań reprezetowała inny styl muzyczny i brzmienie ( w końcu wszyscy jesteśmy ulepieni z wielu inspiracji). Poprosiliśmy Daisy z nieistniejącego projektu Das Moon, Magdę Pasierską z projektu Mapa, ale największą przyjemność sprawiła nam Novika, która zgodziła zrobić z nami cover Prince'a. Cieszymy się, że udało nam się to zrobić".


SZUM & FYKES

Duet wokalno-producencki, który swobodnie porusza się w tanecznych rejonach elektroniki. Łączy zarówno elementy techno, house i acid z łamanymi formami szeroko pojętego breakbeatu. Efektem są melodyjne utwory, które mocnym basem i transowym groovem porywają publikę do zabawy.

Mariusz Szuplewski (DJ SZUm) i Krzysztof Fajks działają na scenie elektronicznej pod różnymi aliasami od kilkunastu lat.

Współtworzyli takie projekty jak: AXMusique, Pink Bazooka, RDKillers, Primitivo, Bauagan, Dysmorfofobia i wiele innych. Budowali wydawnictwa dla Brennnessel Rec. (label Kamp!), Karrot Kommando czy PinkKong Rec.

Mieli okazję występować na największych festiwalach w Polsce: Open’er, Audioriver, Selektor, Malta, Summer Of Music, Interference, CocArt.

20.11.2019. ukazała się ich pierwsza EP ‘BERAVE’ (Pooping Dog Records), na której znalazły się 4 utwory, a singiel ‘Berave’ promujący to wydawnictwo wraz z utworem 'Bridges Burn' trafiły na playlistę Czwórki i są emitowane na antenie Polskiego Radia.

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Jacaszek i Kwartludium zapraszają do Kolchidy

2022-09-28

Muzyka zawarta na płycie "Kolchida" inspirowana została gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy.

Czytaj więcej...

Wiktoria Zwolińska stawiła czoła hejterom

2022-09-28

„HejTy” to muzyczna nowość od Wiktorii Zwolińskiej, która w przekorny, właściwy dla siebie sposób, stawia czoła hejterom.

Czytaj więcej...

Daria Ze Śląska i jej 'Dziewczyna Z Tatuażem'

2022-09-27

Pochodząca z Katowic Daria Ryczek-Zając rozpoczyna solową karierę jako Daria ze Śląska. Pierwszą przedstawioną publiczności jej utworem był „Falstart albo faul”, który już zdążył zagościć na listach przebojów.

Czytaj więcej...

'Taki Moment' od Pawła Błędowskiego

2022-09-27

Dziś premiera teledysku do nowego singla autora piosenek i dziennikarza radiowego Pawła Błędowskiego "Taki moment".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania