Newsy muzyczne

Zapraszamy na koncertowe 'All Alone' gdyńskiej Melissy

Gdyński duet Melissa zaprezentował koncertowe wykonanie utworu "All Alone" zarejestrowane podczas live session w gdyńskiej kawiarni Kofeina.

“5 minut” to najbardziej sentymentalna piosenka, która jest wynikiem wspólnych poszukiwań Melissy, czyli  nowego, świeżego zespołu, charakteryzującego się skupieniem swojej uwagi na emocjach – często bardzo trudnych. Ale jak sami mówią – przecież i one są potrzebne.

Kim jest Melissa? "Działamy wspólnie od późnego lata 2020 - wtedy zaczęliśmy poszukiwania swojego brzmienia, formy, stylu, a nawet nazwy.

To co nas inspiruje to uczucia i emocje, co brzmi trochę patetycznie i trochę błaho - ale wynika to chyba z tego, że Wiktoria zajmuje się w prywatnym życiu muzykoterapią, czyli czymś, czym Sławek wiele lat się zajmował. A jednym z celów sesji terapeutycznych często jest ekspresja swoich emocji.  

Przez to, że oboje wychowaliśmy się w innych czasach (bowiem dzieli nas kilkanaście lat różnicy) i innych kulturach (Wiktoria jest rodowitą Ślązaczką, Sławek Kaszubem) oboje muzycznie fascynujemy się czymś nieco innym, ale nie aż tak różnym. W naszej muzyce niektórzy zapewne usłyszą inspirowanie się emocjonalnością i niezwykła muzykalnością Billie Eilish, Kuby Badacha, Band Of Skulls, czy gitarowymi brzmieniami Radiohead. A czasem nawet, tak dla odmiany, sięgamy do romantycznej muzyki klasycznej - Schumanna, Reinecke, którzy byli niezwykle ujmujący w kulminacyjnych momentach swoich kompozycji. A to wszystko - czyli naszą wrażliwość, poczucie estetyki i zafascynowanie "Colors" autorstwa Black Pumas - spróbowaliśmy ująć w live session w Kofeinie. W miejscu, które jest magiczne dla lubiących kawę. A my bardzo lubimy". 


Denzel Curry przyjedzie do Polski

2022-01-24

Jedna z największych gwiazd amerykańskiego rapu wystąpi 1 czerwca w krakowskim Studio i 2 czerwca w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

Camel na trzech koncertach w Polsce

2022-01-24

Legenda brytyjskiego prog-rocka wystąpi w maju 2023 roku na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Klaudia Szafrańska nuci to od lat

2022-01-24

Klaudia Szafrańska z duetu XXANAXX wydała dziś czwarty solowy singel i teledysk, który przypomina nam jak ważna jest przyjaźń.

Czytaj więcej...

'Wilczy pęd' Patrycji Markowskiej

2022-01-24

Patrycja Markowska w najnowszym utworze „Wilczy pęd” wraca do źródeł, choć w nowoczesnej, eklektycznej odsłonie.

Czytaj więcej...

WaluśKraksaKryzys z nowym klipem 'To co między nami'

2022-01-22

Piąty singiel WaluśKraksaKryzys i - jeśli nie liczyć lyric video do tytułowego utwory z płyty "ATAK" - czwarty klip promujący album, tym razem do utworu "TO, CO MIĘDZY NAMI". Twórcą obrazu jest Tomasz Stenzel, który wraz z Alicją Szrajer, odpowiadał za koncepcję, scenariusz, reżyserię i montaż oraz produkcję.

Czytaj więcej...

Igo zaprasza na pierwsze tournee

2022-01-21

Wokalista znany z elektronicznego duetu Bass Astral x Igo, czy rockowego Clock Machine wyrusza w pierwszą solową trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Kasia Moś złapała stopa

2022-01-21

Ukazał się nowy singel Kasi Moś "Autostop". Jest to zapowiedź jej nowej płyty, która ukaże się wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Lanberry w 'Nocnym Expressie'

2022-01-21

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek otwiera nowy rozdział swojej kariery. Lanberry zmienia wytwórnię i wydaje nowego singla. Pierwszym utworem wydanym nakładem Agora Music jest "Nocny Express".

Czytaj więcej...

T.Love zapalił 'Pochodnię'

2022-01-21

Grupa T.Love wydała nowy singel "Pochodnia" z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni.

Czytaj więcej...

Nowy singel Hammerfall z Kingem Diamondem

2022-01-21

“Venerate Me” to nowy singiel Hammerfall z gościnnym udziałem Kinga Diamonda. Jest to zapowiedź nowego albumu Hammerfall "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania