Newsy muzyczne

Zapraszamy na koncertowe 'All Alone' gdyńskiej Melissy

Gdyński duet Melissa zaprezentował koncertowe wykonanie utworu "All Alone" zarejestrowane podczas live session w gdyńskiej kawiarni Kofeina.

“5 minut” to najbardziej sentymentalna piosenka, która jest wynikiem wspólnych poszukiwań Melissy, czyli  nowego, świeżego zespołu, charakteryzującego się skupieniem swojej uwagi na emocjach – często bardzo trudnych. Ale jak sami mówią – przecież i one są potrzebne.

Kim jest Melissa? "Działamy wspólnie od późnego lata 2020 - wtedy zaczęliśmy poszukiwania swojego brzmienia, formy, stylu, a nawet nazwy.

To co nas inspiruje to uczucia i emocje, co brzmi trochę patetycznie i trochę błaho - ale wynika to chyba z tego, że Wiktoria zajmuje się w prywatnym życiu muzykoterapią, czyli czymś, czym Sławek wiele lat się zajmował. A jednym z celów sesji terapeutycznych często jest ekspresja swoich emocji.  

Przez to, że oboje wychowaliśmy się w innych czasach (bowiem dzieli nas kilkanaście lat różnicy) i innych kulturach (Wiktoria jest rodowitą Ślązaczką, Sławek Kaszubem) oboje muzycznie fascynujemy się czymś nieco innym, ale nie aż tak różnym. W naszej muzyce niektórzy zapewne usłyszą inspirowanie się emocjonalnością i niezwykła muzykalnością Billie Eilish, Kuby Badacha, Band Of Skulls, czy gitarowymi brzmieniami Radiohead. A czasem nawet, tak dla odmiany, sięgamy do romantycznej muzyki klasycznej - Schumanna, Reinecke, którzy byli niezwykle ujmujący w kulminacyjnych momentach swoich kompozycji. A to wszystko - czyli naszą wrażliwość, poczucie estetyki i zafascynowanie "Colors" autorstwa Black Pumas - spróbowaliśmy ująć w live session w Kofeinie. W miejscu, które jest magiczne dla lubiących kawę. A my bardzo lubimy". 


Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania