Newsy muzyczne

Piotr Lato i 'Zapach Twoich Rąk'

"Zapach Twoich Rąk" to czwarta odsłona albumu Piotra Lato, który ukaże się 28 maja.

Absolutnie najspokojniejsza odsłona płyty „DUST BOWL DESERT NIGHT FANTASIES”, której oficjalna premiera datowana jest na 28 maja tego roku. Zarazem piękny duet wokalny z Karoliną Charko, znaną z 1 edycji The Voice of Poland. Nagrywając to kilka lat temu nie wiedzieli, że staną się parą, która w przyszłości już razem pracować będzie nad muzyką.

Przenosi słuchacza w klimaty stricte akustyczne. Uzupełnione dźwiękami wiolonczeli, kontrabasu i odzywającej się w tle natury. Klimaty delikatne. Nocne. Tęskne.

Piosenka mówi o dwójce młodych ludzi, pragnących bliskości i uczucia. Na co dzień widujących się z oddali lecz nie znających się. Zwracających się do siebie w myślach. Łączących w fantazyjnym dialogu. Jeśli wyobrazimy sobie otwarte letnią nocą okno, ją siedzącą w oknie, wyglądającą zbliżającej się burzy …oraz rozpalone gdzieś na skraju lasu, w innym miejscu, ognisko i jego, wspominającego dzień, zatopionego w myślach…tak wyglądałby początek teledysku do tej piosenki. Klasyczne osobno ale jednak razem.

Muzycznie przywodzi trochę na myśl dokonania Glena Hansarda i  Markety Irglovej z musicalu ONCE.

„Zapach Twoich rąk” jest pierwszym singlem w języku polskim i zarazem kolejną z piosenek, wrzucanych co dwa tygodnie do sieci w towarzystwie filmików na fb i Instagramie. W krótkich klipach nagrywanych komórką Piotr czasem sam, czasem do spółki z Karoliną, dzieli się informacjami z procesu nagrywania płyty, mówi o gościach, których zaprosił do wspólnej pracy (35 osób, między nimi Robert Cichy, Anna Serafińska, Marcin Pendowski, Jurek Zagórski, Maciej Wasio i inni) zachęca do wysłuchania próbek albumu w sieci.   


Denzel Curry przyjedzie do Polski

2022-01-24

Jedna z największych gwiazd amerykańskiego rapu wystąpi 1 czerwca w krakowskim Studio i 2 czerwca w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

Camel na trzech koncertach w Polsce

2022-01-24

Legenda brytyjskiego prog-rocka wystąpi w maju 2023 roku na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Klaudia Szafrańska nuci to od lat

2022-01-24

Klaudia Szafrańska z duetu XXANAXX wydała dziś czwarty solowy singel i teledysk, który przypomina nam jak ważna jest przyjaźń.

Czytaj więcej...

'Wilczy pęd' Patrycji Markowskiej

2022-01-24

Patrycja Markowska w najnowszym utworze „Wilczy pęd” wraca do źródeł, choć w nowoczesnej, eklektycznej odsłonie.

Czytaj więcej...

WaluśKraksaKryzys z nowym klipem 'To co między nami'

2022-01-22

Piąty singiel WaluśKraksaKryzys i - jeśli nie liczyć lyric video do tytułowego utwory z płyty "ATAK" - czwarty klip promujący album, tym razem do utworu "TO, CO MIĘDZY NAMI". Twórcą obrazu jest Tomasz Stenzel, który wraz z Alicją Szrajer, odpowiadał za koncepcję, scenariusz, reżyserię i montaż oraz produkcję.

Czytaj więcej...

Igo zaprasza na pierwsze tournee

2022-01-21

Wokalista znany z elektronicznego duetu Bass Astral x Igo, czy rockowego Clock Machine wyrusza w pierwszą solową trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Kasia Moś złapała stopa

2022-01-21

Ukazał się nowy singel Kasi Moś "Autostop". Jest to zapowiedź jej nowej płyty, która ukaże się wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Lanberry w 'Nocnym Expressie'

2022-01-21

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek otwiera nowy rozdział swojej kariery. Lanberry zmienia wytwórnię i wydaje nowego singla. Pierwszym utworem wydanym nakładem Agora Music jest "Nocny Express".

Czytaj więcej...

T.Love zapalił 'Pochodnię'

2022-01-21

Grupa T.Love wydała nowy singel "Pochodnia" z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni.

Czytaj więcej...

Nowy singel Hammerfall z Kingem Diamondem

2022-01-21

“Venerate Me” to nowy singiel Hammerfall z gościnnym udziałem Kinga Diamonda. Jest to zapowiedź nowego albumu Hammerfall "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania