Newsy muzyczne

Bokassa rzuci rocktajlem Mołotowa

Norweskie trio Bokassa wydało pierwszy singel zapowiadający nową płytę "Molotov Rocktail", który ukaże się 3 września.

Na najnowszym krążku, następcą płyty „Crimson Riders“ (2019), znajdzie się 11 kompozycji w najlepszym stoner punkowym stylu, charakterystycznym dla tego zespołu. Dziś premierę ma pierwszy singiel z tego wydawnictwa „Careless (In The Age Of Altruism)”, w którym trio łączy ciężkie stoner rockowe riffy z melodyjnym refrenem, do utworu powstał też energetyczny teledysk. Najbardziej ekscytujący norweski towar eksportowy i „nowy ulubiony zespół” Larsa Ulricha serwuje solidną porcję hałaśliwej energii w stylu THE BRONX, RED FANG, BILLY TALENT i QUEENS OF THE STONE AGE. Setki tysięcy streamów i fanów na całym świecie mogą potwierdzić: ten zespół jest na dobrej drodze, aby stać się elitą stoner punka!

Bokassa dodaje:  „‘Careless (In The Age Of Altruism)’ był jednym z pierwszych utworów napisanych na płytę ‚Molotov Rocktail‘ i jedynym kandydatem na pierwszego singla ze względu na jego chrupiący riff i emocjonalny haczyk. Podobnie jak w przypadku „So Long, Idiots!” nasz bohater jest coraz bardziej rozczarowany światem i stara się go unikać, żyjąc wygodnie we własnej bańce. Uważamy też, że może to być jedyna piosenka zawierająca słowo „Didjeridon’t”?

Pochodzące z Trondheim w Norwegii hard rockowe trio BOKASSA już na swoim pierwszym pełnometrażowym albumie „Divide & Conquer“ (2017) wyrobiło sobie swoje charakterystyczne brzmienie, które jest połączeniem chwytliwego punka i stoner rocka.  Podczas trasy Worldwired z METALLIKĄ, zespół wydał uznany przez krytyków krążek „Crimson Riders“ (2019). Ponadto Norwegowie zostali nominowani do prestiżowej nagrody Spellemann-Award w kategorii Breakthrough of the Year 2020. Teraz formacja BOKASSA jest gotowa, by otworzyć kolejny wybuchowy rozdział ze swoim ekscytującym nowym albumem, „Molotov Rocktail”.Foto: Kenneth Sporsheim

Pokrewne wątki:

VooVoo na 'Łajbie'

2022-01-19

"Łajba" to pierwszy od 3 lat premierowy utwór formacji VooVoo. W utworze gościnnie wystąpiła Masha Natanson.

Czytaj więcej...

ta Ukrainka jako 'Pani Money - Melania'

2022-01-19

Po debiutanckim singlu „POLSKI SEN - DOLORES” oraz wydanym miesiąc później kolejnym utworze „ROCKET MAN - DORY”, przyszedł czas na kolejną opowieść tej Ukrainki. Tym razem Anastazja prezentuje nieco ironiczny singiel „PANI MONEY - MELANIA”.

Czytaj więcej...

Surrealistyczny klip od Archive

2022-01-19

Archive, uznany kolektyw z południowego Londynu, opublikował trzeci singel „Fear There & Everywhere” zwiastujący studyjny album „Call To Arms & Angels”, który ukaże się 8 kwietnia nakładem wytwórni Dangervisit.

Czytaj więcej...

Summer Fog Festival w Warszawie na początku czerwca

2022-01-19

5 czerwca w warszawskiej Progresji odbędzie się pierwsza od 2019 roku edycja Summer Fog Festival.

Czytaj więcej...

Melody Gardot na dwóch koncertach w Polsce

2022-01-18

Słynna amerykańska wokalistka, pianistka i gitarzystka jazzowa Melody Gardot wystąpi w Zabrzu i Warszawie.

Czytaj więcej...

Tears For Fears o sile kobiety

2022-01-18

Duet Tears For Fears prezentuje trzeci singiel zapowiadający album „The Tipping Point”, który ukaże się 25 lutego. Po utworze tytułowym oraz „No Small Thing”, Roland Orzabal i Curt Smith przedstawiają „Break the Man” - piosenkę o sile kobiety i potrzebie damsko-męskiej równowagi na świecie.

Czytaj więcej...

Ochman w preselekcjach do Eurowizji

2022-01-18

Już 19 lutego odbędzie się Koncert Finałowy Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022, podczas którego zaprezentuje się dziesięcioro uczestników, wybranych z nadesłanych zgłoszeń. Jednym z nich będzie Krystian Ochman, który zaprezentuje premierowy utwór „River”.

Czytaj więcej...

Low Roar na trzech koncertach w Polsce

2022-01-17

Low Roar czyli muzyczna wizja Ryana Karaziji wystąpi w maju na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Lubelskie Tatvamasi wyda 'Etad Vai Tad'

2022-01-17

30 stycznia do sprzedaży trafi nowa płyta lubelskiego Tatvamasi zatytułowana 'Etad Vai Tad'.

Czytaj więcej...

Gitarowa mozaika od Moniki Dżuła-Radkiewicz

2022-01-17

Gdańska artystka Monika Dżuła-Radkiewicz wydała album "Guitar Mosaic" w cenionej oficynie Opus Series.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania