Newsy muzyczne

Vonda7 wydała dziś debiutancką płytę

VONDA7 pochodzi z Poznania, ale od lat mieszka w Berlinie. Tam rozwija się jako producentka, dj’ka i właścicielka labelu art | werk. Choć najbardziej znana jest ze swoich dokonań na scenie klubowej, dziś ukazał się jej debiutancki album "Let Go", który pełen jest inspiracji synth popem, r&b, a nawet hip-hopem.

 “Let Go” to zbiór kompozycji, który oprócz wyraźnego stylu, osadzonego w brzmieniu house i techno, pokazuje różnorodny, wszechstronny wachlarz inspiracji, od hip-hopu, indie po synth pop. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się wokale autorstwa Sylwii, które stanowią motyw przewodni całego albumu.

Choć to zbiór piosenek, powstałych na przełomie kilku lat, album stanowi spójną i jednocześnie szczerą, autorefleksyjną historię artystki, w której motywem przewodnim są relacje międzyludzkie. "Let Go" kryje w sobie elementy baśniowości i marzycielstwa, ale nie brakuje w niej też egzystencjalnych przemyśleń i trudnych pytań życiowych.

Tworzenie albumu dało mi poczucie kreatywnej wolności, której trochę mi brakowało w ostatnich latach, gdzie tworzyłam muzykę dla innych wytwórni lub typowo na parkiet. Chciałam wrócić do moich korzeni muzycznych, w których jest więcej melodii, wokalu... Całość jest projektem DIY, który udaje się wydać w moim labelu przy wsparciu fundacji Initiative für Musik - zapowiada Vonda7.Źródło: TBA Music

Destroyer wróci do Polski

2022-07-06

Po znakomitym koncercie na tegorocznym Openerze kanadyjska grupa Destroyer zagra 28 września w warszawskim klubie Niebo.

Czytaj więcej...

Sudan Archives po raz pierwszy w Polsce

2022-07-06

Sudan Archives po raz pierwszy w Polsce. Artystka zagra 10 listopada 2022 w warszawskich Hybrydach.

Czytaj więcej...

Ozzy Osbourne jako pacjent numer 9

2022-07-06

Ozzy Osbourne, po 2 latach od premiery krążka "Ordinary Man", powraca z kolejną dawką muzyki. Na trzynastym solowym albumie studyjnym Książe Ciemności przedstawia utwory nagrane z tuzami rockowego świata. Premiera już 2 września.

Czytaj więcej...

O.Y.S. wydała dwie wersje 'Znaków'

2022-07-05

O.Y.S prezentuje singiel "ZNAKI" w dwóch odsłonach - Znaki Radio edit (prod. Brainfreezer) i Znaki Remix (prod. Pink Control). Do obu wersji powstały teledyski.

Czytaj więcej...

'Wolne Serca' od Kwiatu Jabłoni i gości

2022-07-05

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło zespół Kwiat Jabłoni do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Dawid Okoński poszedł przed siebie

2022-07-05

Dawid Okoński swoje nowe muzyczne otwarcie rozpoczyna w bardzo dobrym stylu, wypuszczając teledysk „Przed siebie”.

Czytaj więcej...

DakhaBrakha na jesiennym tournee po Polsce

2022-07-04

Znany z wyjątkowych show kwartet odwiedzi w listopadzie tego roku Warszawę, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Kraków.

Czytaj więcej...

Patrycjusz Gruszecki Trio i jego twarze

2022-07-04

Uznane jazzowe Patrycjusz Gruszecki Trio wydało nowy album zatytułowany "Faces".

Czytaj więcej...

O’Sullivan w końcu zapowiada debiutancki album

2022-07-04

O’Sullivan dał się poznać polskim słuchaczom w 2020 trafiając z utworem „Little Bird” na jedną z playlist Dawida Podsiadło na Spotify.

Czytaj więcej...

Mitch & Mitch odda hołd twórczości Ennio Morricone

2022-07-01

4 lipca ukaże się singel „Metti una sera a cena” Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania