Newsy muzyczne

Irlandzki wokalista z Węgier na playliście Dawida Podsiadło

Swoim pierwszym gitarowym singlem „Little Bird” zachwycił Dawida Podsiadło i sprawił, że usłyszała o nim Europa. Teraz O’SULLIVAN prezentuje kolejny, bardziej elektroniczny utwór opatrzony klimatycznym teledyskiem.

„Ta piosenka jest dla zagubionych. Tych spadających szybko wśród chmur i zmęczonych współczesnym życiem” – mówi o swoim najnowszym singlu wokalista. O’SULLIVAN śpiewa w pierwszej osobie o samotnym mężczyźnie, którego drugim imieniem jest wędrówka. Nie chce jednak zostać w wiecznym ruchu – pragnie zmiany i miłości. Osobisty tekst został opatrzony żywą, chwytliwą melodią oscylującą wokół indie popu z elektronicznym zacięciem. „Dig Gold” spodoba się fanom wczesnego Jamesa Vincenta McMorrowa, ale i ciepłego brzmienia grupy Alt-J.

„Dig Gold” to drugi singiel w dorobku Iana O’Sullivana – byłego lekarza, który przeprowadził się do Budapesztu, żeby spełnić swoje skryte marzenie i komponować muzykę. Artysta ma na koncie utwór „Little Bird”, który w jednej ze swoich oficjalnych playlist umieścił sam Dawid Podsiadło. Gitarowa piosenka znalazła się również na liście 50 najbardziej viralowych piosenek na Węgrzech.

Premierowy utwór został opatrzony równie klimatycznym, czarno-białym teledyskiem wyreżyserowanym przez Dóri Hegyi. O’Sullivan – niczym Thom Yorke w kultowym klipie do „Lotus Flower” Radiohead – daje się ponieść niczym nieskrępowanemu tańcu, przemierzając urokliwe zakamarki wzgórza zamkowego w Budapeszcie.Foto: Kristof Fajcsi
Źródło: TBA Music

Pokrewne wątki:

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania