Newsy muzyczne

Kasia Moś w duecie z Jareckim

Dziś ukazał się utwór „Dobre moce”, z którym Kasia Moś i Jarecki wystąpią trzy tygodnie później w konkursie „Premiery”, podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Ktokolwiek miał okazję choć raz w życiu znaleźć się w czasie Festiwalu na widowni opolskiego Amfiteatru, ten doskonale wie (i żadna transmisja telewizyjna tego nie pokaże), że Opole czuje się najlepiej, kiedy może tańczyć.

Przy piosence „Dobre moce” nie sposób siedzieć! Mateusz Krautwurst, współkompozytor utworu (razem z Marcinem Śmiałkiem i Jareckim), współautor tekstu (razem z Marcinem Śmiałkiem) i  producent nagrania ujął to przewrotnie: „Nie wierzę, że można do tego utworu nie tańczyć!

Tytułowe „Dobre moce” w warstwie lirycznej zetknęły dwoje bohaterów piosenki. I bardzo im z tym dobrze.

W życiu, te same dobre moce, postrzegane jako splot wielu pozytywnych zbiegów okoliczności, towarzyszył twórcom w trakcie pracy nad utworem i nagraniem. Czy ktoś umiałby wymyśleć, że… Zresztą oddajmy znów głos producentowi, Mateuszowi Krautwurstwi, w relacji którego wszystko zaczęło się: „…od mojego ex-sąsiada, znakomitego prawnika - Marcina Śmiałka, który wpadł na drinka i zostawił fragment melodii, po Kasię Moś, która pozytywną energią natchnęła mnie do dalszej pracy twórczej, i po Jareckiego, który najpierw na odległość zanucił po swojemu to, co trzeba, żeby wszystko nabrało rumieńców.”

Kasia Moś, która takie sytuacje nazywa przeznaczeniem, jak się okazuje, równie dobrze czuje się z orkiestrą za plecami, co w atmosferze studia, w którym powstaje funk-soul-dance według najlepszych wzorów.


Pokrewne wątki:

Karolina Stanisławczyk przedstawiła swój 'Bilans'

2022-10-03

ukazał się drugi album Karoliny Stanisławczyk, wydany półtora roku od jej debiutanckiego krążka „Cliché”. „Bilans” to zbiór piosenek Karoliny, które wokalistka tworzyła przez ostatnie miesiące z polskimi i zagranicznymi producentami.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Pixies w sprzedaży

2022-10-03

Pixies powrócili z ósmym albumem „Doggerel”, który już można znaleźć na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych. Z okazji premiery zespół udostępnił video do utworu „Nomatterday”.

Czytaj więcej...

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Jacaszek i Kwartludium zapraszają do Kolchidy

2022-09-28

Muzyka zawarta na płycie "Kolchida" inspirowana została gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy.

Czytaj więcej...

Wiktoria Zwolińska stawiła czoła hejterom

2022-09-28

„HejTy” to muzyczna nowość od Wiktorii Zwolińskiej, która w przekorny, właściwy dla siebie sposób, stawia czoła hejterom.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania