Newsy muzyczne

Nowy utwór córki Eddiego Veddera

Utwór „My Father’s Daughter” Olivii Vedder już dostępny. Kawałek promuje soundtrack do filmu „Dzień flagi” w reżyserii Seana Penna. Autorami utworu są Eddie Vedder i Glen Hansard.

Soundtrack trafi do serwisów cyfrowych 20 sierpnia. Do utworu „My Father’s Daughter” powstał teledysk, w którym możemy obejrzeć fragmenty filmu „Dzień flagi”. Przypominamy, że reżyserem obrazu jest Sean Penn, który zagrał również główną rolę u boku swojej córki Dylan.

Jak wspomina Sean Penn: - Długo szukaliśmy wiodącej piosenki do filmu. Zostałem zalany świetnymi propozycjami od Cat Power, Glena Hansarda i Eddiego Veddera. Już mieliśmy robić ostateczny mix, gdy Ed wysłał mi nagranie swojej córki Olivii, „My Father’s Daughter”. I właśnie ta piosenka okazała się naszą wisienką na torcie.
 
Na soundtracku do filmu „Dzień flagi”, poza „My Father’s Daughter”, znajdą się także oryginalne kompozycje wspomnianych wcześniej Cat Power i Glena Hansarda. Vedder i Hansard stworzyli osiem premierowych kompozycji na soundtrack. Pełna tracklista poniżej.
 
Dla Veddera i Penna to już druga współpraca po kultowym „Into the Wild” z 2007, za które Vedder otrzymał Złoty Glob. Co ciekawe, w tym samym roku Hansard zachwycił cały świat za sprawą filmu i soundtracku do „Once”, za który otrzymał zresztą Oscara (Najlepsza piosenka oryginalna „Falling Slowly”).
 
W filmie „Dzień flagi”, poza Dylan i Seanem Pennem, występują także Josh Brolin, Norbert Leo Butz, Dale Dickey, Eddie Marsan, Bailey Noble, Hopper Jack Penn oraz Katheryn Winnick.Źródło: Universal Music Polska

Denzel Curry przyjedzie do Polski

2022-01-24

Jedna z największych gwiazd amerykańskiego rapu wystąpi 1 czerwca w krakowskim Studio i 2 czerwca w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

Camel na trzech koncertach w Polsce

2022-01-24

Legenda brytyjskiego prog-rocka wystąpi w maju 2023 roku na trzech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Klaudia Szafrańska nuci to od lat

2022-01-24

Klaudia Szafrańska z duetu XXANAXX wydała dziś czwarty solowy singel i teledysk, który przypomina nam jak ważna jest przyjaźń.

Czytaj więcej...

'Wilczy pęd' Patrycji Markowskiej

2022-01-24

Patrycja Markowska w najnowszym utworze „Wilczy pęd” wraca do źródeł, choć w nowoczesnej, eklektycznej odsłonie.

Czytaj więcej...

WaluśKraksaKryzys z nowym klipem 'To co między nami'

2022-01-22

Piąty singiel WaluśKraksaKryzys i - jeśli nie liczyć lyric video do tytułowego utwory z płyty "ATAK" - czwarty klip promujący album, tym razem do utworu "TO, CO MIĘDZY NAMI". Twórcą obrazu jest Tomasz Stenzel, który wraz z Alicją Szrajer, odpowiadał za koncepcję, scenariusz, reżyserię i montaż oraz produkcję.

Czytaj więcej...

Igo zaprasza na pierwsze tournee

2022-01-21

Wokalista znany z elektronicznego duetu Bass Astral x Igo, czy rockowego Clock Machine wyrusza w pierwszą solową trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Kasia Moś złapała stopa

2022-01-21

Ukazał się nowy singel Kasi Moś "Autostop". Jest to zapowiedź jej nowej płyty, która ukaże się wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Lanberry w 'Nocnym Expressie'

2022-01-21

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek otwiera nowy rozdział swojej kariery. Lanberry zmienia wytwórnię i wydaje nowego singla. Pierwszym utworem wydanym nakładem Agora Music jest "Nocny Express".

Czytaj więcej...

T.Love zapalił 'Pochodnię'

2022-01-21

Grupa T.Love wydała nowy singel "Pochodnia" z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni.

Czytaj więcej...

Nowy singel Hammerfall z Kingem Diamondem

2022-01-21

“Venerate Me” to nowy singiel Hammerfall z gościnnym udziałem Kinga Diamonda. Jest to zapowiedź nowego albumu Hammerfall "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania