Newsy muzyczne

Marcin Szczurski jest 'Prawdziwym facetem'

Ukazał się nowy singel 29-letniego wokalisty z Opoczna Marcina Szczurskiego.

Piosenka "Prawdziwy Facet" została wyprodukowana przez Przemka Puka, który stworzył wiele hitów dla takich artystów jak Natalia Szroeder, Liber, Antoni Smykiewicz, Grzegorz Hyży i wielu wielu innych. Tekst pomagał pisać Wojtek Byrski, który tworzył dla m.in. Lady Pank, Iry, czy Cugowskiego. Marcin Szczurski jest współautorem tekstu i muzyki. Piosenka "PRAWDZIWY FACET" to hymn mężczyzny XXI wieku, który musi sprostać wielu wymaganiom i normom społecznym- dobrze zarabiać, założyć rodzinę, mieć ładną kobietę, karierę, dużo ćwiczyć, podczas gdy mężczyzna tak naprawdę to ktoś kto może płakać, mieć gorsze momenty, być czułym, niekoniecznie majętnym, ale wrażliwym, prawdziwym- mieć bogatą duszę i dobre serce, charakter.

Marcin Szczurski: "Tworząc tę piosenkę chciałem poruszyć temat tabu, trochę też opowiedzieć o męskiej emocjonalności, przez którą sam też kiedyś cierpiałem. Chciałem przełamać stereotyp faceta macho. Mam nadzieję, że PRAWDZIWY FACET stanie się tematem do dyskusji, a mi pomoże zbliżyć się do tego, by móc zająć się muzyką na poważnie".

Kolejnym singlem planowanym na jesień 2021 będzie piosenka TAKSÓWKA-  piosenka o ucieczce od problemów, a głównie od bólu związanego z odrzuceniem. Miłosnym, społecznym, zawodowym, rodzinnym. Czasem lepiej nie myśleć o swoich problemach, a zostać taksówkarzem i w swoim aucie słuchać innych, bo mają wiele do powiedzenia.  W ten sposób można czuć mniej.

Lepiej nie myśleć, że życie się rozpada, że we własnym domu nie ma miejsca dla mnie, tylko jechać przed siebie z miejsca do miejsca, w które chcą jechać klienci… Producentem utworu był Michał Kush (laureat wielu Fryderyków, głównie za współpracę z Darią Zawiałow). Współautorką tego utworu jest Mimi Wydrzyńska z Linii Nocnej, której utwór „Plan awaryjny” wygrał dla Lanberry nagrodę w Opolu.

Marcin Szczurski: "Mam 29 lat. Pochodzę z Opoczna, choć przez wiele lat mieszkałem w Warszawie, a obecnie w Krakowie. Jestem wokalistą oraz kompozytorem. Na co dzień analizuję dane, kształcę się na psychoterapeutę, jestem szkoleniowcem,  ale to muzyka gra w moim sercu najmocniej, dlatego nie mogę bez nie żyć i ciągle inwestuję w coraz lepsze piosenki, choć czasem odrzuty muzyczne sprawiały, że było bardzo ciężko. Ale wiem, że są ludzie, którym ta muzyka towarzyszyła w ciężkich chwilach i wierzą w to, co robię i ja sam mam misję- dlatego chcę kontynuować pracę muzyczną.  Występuję, śpiewam, piszę piosenki od 12 roku życia, czyli od 16 lat. Obecnie pracuję nad debiutanckim albumem „W poszukiwaniu siebie”, który planowo ukaże się jeszcze w 2021. A będzie można go zamówić w pre-orderze na stronie: www.w-poszukiwaniu-siebie.com od 10 sierpnia.  Pomagali go tworzyć najlepsi polscy producenci współpracujący na co dzień z  wybitnymi artystami polskiej muzyki.  Poprzez moją muzykę chcę opowiadać o emocjach, problemach, trudach życia codziennego i poszukiwaniach swojego miejsca w świecie w różnych około-popowych melodyjnych, łatwych do zanucenia dźwiękach. Chcę by słuchacze mogli się przy niej zapomnieć, coś poczuć, oderwać od codzienności i zapomnieć".


Pokrewne wątki:

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania