Newsy muzyczne

Horsy i jego 'Filthy Rodeo'

Horsy czyli Tomasz Wódkiewicz prezentuje swój singel „Filthy Rodeo”. Utworowi, stanowiącemu preambułę do płyty „Hedonism for Dummies” towarzyszy sensualny klip.

Srebrny kowboj, pastor na ołtarzu Hedona, 120 litrów miodu wylanych na 20 nagich statystów w jednym z polskich pałaców. 

„Filthy Rodeo” to pierwszy utwór zapowiadający płytę „Hedonism for Dummies”, przejażdżkę po świecie Horsy’ego, w którym nie ma cenzury ani miejsca na jakiekolwiek zahamowania. Nawiązuje do dotychczasowych dokonań artysty, ale też otwiera wrota do jego dalszej muzycznej podróży, tworząc idealny most pomiędzy dwoma etapami w karierze Tomka.

Teledysk, który można już oglądać na YouTube, to wizualna przygoda, w której chce się nieprzerwanie uczestniczyć.

- Teledysk do „Filthy Rodeo” kręciliśmy w najbardziej libertyńskiej miejscówce na Dolnym Śląsku, Pałacu w Gorzanowie. Miejsce należy do mojego kumpla Marka, który postanowił zabawić się na starość, kupił walący się zamek i zaczął budować imperium hedonizmu. Potrzebowaliśmy odbyć wspólną podróż z grupą przyjaciół i chcieliśmy, aby nikt nam nie przeszkadzał. Wiedzieliśmy, że u Marka będziemy mogli posunąć się daleko. Kto inny pozwoliłby nam wylać 120 litrów miodu na 20 nagich statystów w swojej wymuskanej pałacowej kaplicy wypełnionej płaskorzeźbami barokowych aniołów? - mówi Horsy.

„Filthy Rodeo” to nie tylko spektakularne stroje, piękne widoki i odjechane wcielenia Horsy'ego, ale także nagość - pozbawiona wulgarności, celebrująca piękno ludzkiego ciała.

- Gdyby wszyscy chodzili nago, to być może nasza kultura o wiele bardziej sfetyszyzowałaby ciuchy. Ludzie masturbowaliby się, patrząc na innych ubranych w swetry czy czapki. Przyjemność to m.in. obcowanie z czymś odświętnym, czymś rzadkim, czymś niedostępnym. Tak jest też z nagością, która - zdawać by się mogło - jest czymś naturalnym, a jednak namaszczonym jakimś tabu. Nagość w większości przypadków równa się przyjemności, lecz nie rozbieramy się publicznie, zostawiamy to w domu. Doświadczenie bliskości innego ciała jest dla mnie czymś wznoszącym, czymś, co czyni świat lepszym. Czemu zatem nie polecieć dalej, nie zaprosić przyjaciół na wspólną przygodę obcowania ze sobą blisko? Pozwolić się dotykać i dawać przyjemność z dotykania innym - mówi artysta. - Wstań z krzesła i dotknij kogoś, nago, teraz! Powąchaj go, przytul się, pocałuj, a będzie ci lżej, twoje serce urośnie, a świat stanie się lepszy. Nie odbieraj sobie tej przyjemności życia na planecie, zdejmij sweter! - dodaje.

Teledysk do „Filthy Rodeo” mógłby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby nie wyjątkowa współpraca.

- Okazało się, że z Grymuzą nasz wspólny klaser ze znaczkami jest wypełniony tymi samymi bezeceństwami. Proces tworzenia klipu przebiegał bardzo gładko. Mogliśmy się bardziej skupić na czerpaniu przyjemności ze zdjęć i uczestniczeniu w zdarzeniach, które filmujemy. Atmosfera na planie była zjawiskowa. Scena w kaplicy, 20 całujących się osób zalanych miodem, Grymuza krzyczy: „Kamera stop!”, nikt nie reaguje. Trwało to dobrą godzinę zanim statyści zakończyli to ujęcie. Nie pamiętam za bardzo jak stworzyliśmy scenariusz i plan produkcyjny, ale za to dokładnie pamiętam każdy moment realizacji - to była dionizyjska ekspedycja - podsumowuje Horsy.Foto: Łukasz Wierzbowski

Pokrewne wątki:

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania