Newsy muzyczne

Wrocławskie ATME nad rzeką

Ukazał się kolejny singel promujący wydaną kilka tygodni temu nową ep-kę wrocławskiej grupy ATME zatytułowaną "Mantrakora".

ATME o utworze "River":  "Życie jest jak rzeka, która płynie poprzez czas i przestrzeń. Nurt wody jest metaforą, ale i pierwotną siłą, kwintesencją harmonii praw fizyki i natury w czystej postaci. „The River” opowiada o tęsknocie i utraconych chwilach. Jest luźną refleksją nad przemijaniem i snem o zatrzymaniu w wieczność wspomnień o kimś bliskim. Czy mogliśmy wybrać inaczej? Czy może jak głoszą niektóre teorie, istnieje równoległy wymiar, w którym te historie miałyby inne zakończenie? Gesty i słowa tworzące relację, są jak miliony cząstek zderzających się i zmieniających układ wszechświata. Niech każda chwila będzie jak złoto. Dajmy się ponieść rzece".

ATME to istniejący od 2013 roku czteroosobowy skład z Wrocławia, połączony wspólną pasją do tworzenia autorskich aranżacji muzycznych. Każdy z członków zespołu szukał w muzyce siebie, poszukiwał odpowiedzi, drogi oraz ludzi, z którymi tę drogę mógłby przebyć.

„Nazwa Atmen, Atme, po niemiecku „Oddech” lub – Oddychaj,  nawiązuję do Atmana - duszy, jaźni, oddechu. Pod inną nazwą ale w tym znaczeniu funkcjonuje też w innych kulturach, także słowiańskich.  ATME dla nas, ma odzwierciedlać nasze podejście do tworzenia, ma być symbolem i ekstraktem tego co dzieje się kiedy przestrzeń miedzy nami wypełnia kreatywność, tworząc organiczne brzmienie, melodie, przesłanie i klimat utworów.

Muzyka ATME jest zakorzeniona  w rocku i metalu progresywnym, ale nasze inspiracje sięgają także do elementów muzyki i kultury etnicznej. Słuchamy naprawdę wielu gatunków i twórców muzycznych.

Nasza muzyka ma być żywa, ma tworzyć harmonię między nami a otoczeniem - ma oddychać”.

Grupa ma na koncie trzy wydawnictwa studyjne: ep-kę „Forgiving Myself” z 2015 roku, album „State Of Necessity” z 2018 roku i ep-kę "Mantrakora" z 2021 roku. 


Pokrewne wątki:

Kasia Ignatowicz wręcza czarne róże

2022-10-07

Połączenie muzyki klasycznej, opery ze nowoczesnymi brzmieniami to domena Kasi Ignatowicz, znanej chociażby z występów hiszpańskiej wersji programu „Mam Talent”. Po serii koncertów Artystki, Kasia postanowiła zaprezentować pierwszy autorski utwór „Rosas Negras”, do którego powstał intrygujący teledysk.

Czytaj więcej...

P!NK ponownie wystąpi w Warszawie

2022-10-07

P!NK wystąpi 16 lipca 2023 roku na warszawskim PGE Narodowym niemal 4 lata po jej pierwszym w tym miejscu fantastycznym koncercie.

Czytaj więcej...

Iron Maiden wróci do Polski

2022-10-06

Brytyjska legenda metalu zagra 13 czerwca 2023 w krakowskiej Tauron Arenie zaledwie 11 miesięcy po tegorocznym znakomitym występie w Warszawie.

Czytaj więcej...

Wij wyda 'Przeklęte Wody'

2022-10-06

21 października ukaże się nowa ep-ka grupy Wij zatytułowana "Przeklęte Wody". Będzie to następca znakomicie przyjętej debiutanckiej płyty "Dziwadło" z 2021 roku.

Czytaj więcej...

Fever Ray wróciła z nowym singlem

2022-10-05

"What They Call Us" to pierwsza premierowa kompozycja Fever Ray od 5 lat.

Czytaj więcej...

Marie i Zuza zostały potworami

2022-10-05

Marie i ZUZA połączyły siły i wcieliły się w rolę potworów spod łóżka w Halloweenowym utworze "Hide And Seek"! Jest to kompozycja będąca pierwszą kolaboracją wewnątrz labelu Marie - i to naprawdę wyjątkową. Halloweenowy prezent dla fanów jest również flagowym utworem promującym październikową kampanię Spotify EQUAL.

Czytaj więcej...

Marta Kruk podąża dookoła

2022-10-05

Marta Kruk zaprezentowała singel zatytułowany „Dookoła zamiast do celu”.

Czytaj więcej...

Nickelback zaprezentowali 'Those Days'

2022-10-05

"Those Days" to drugi już singel zapowiadający nową płytę formacji Nickelback "Get Rollin", który ukaże się 18 listopada.

Czytaj więcej...

Depeche Mode wróci do Warszawy

2022-10-04

Grupa Depeche Mode zagra 2 sierpnia 2023 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

VooVoo zapowiada premierę 'Premiery'

2022-10-04

28 października ukaże się nowy album grupy VooVoo zatytułowany "Premiera". Poznaliśmy pierwsze terminy koncertów promujących to wydawnictwo.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania