Newsy muzyczne

1965 zapowiada drugą płytę

Ukazała się nowa piosenka zespołu 1965, zatytułowana "Stars & Gutter". Utwór jest pierwszym singlem promującym drugą płytę zespołu, która nosić będzie tytuł "Panther". Data premiery albumu zostanie podana wkrótce.

Na albumie wystąpiło gościnnie trzech gitarzystów: Michał Kalinowski (znany z takich zespołów, jak Ugly 10 czy Muerte), Jan Jasiński (lider zespołu Touch The Soul) czy wreszcie Mikołaj Piechocki (którego solówkę można usłyszeć właśnie w utworze "Stars & Gutter").

Płyta została nagrana w czerwcu 2021 roku w Mustache Ministry Studio w Warszawie pod okiem Marcina Klimczaka, muzyka takich zespołów, jak Oregano Chino czy The Black Tapes, odpowiedzialnego za realizację nagrań takich grup, jak The Stubs, The Heavy Clouds czy Fertile Hump. Album został zmiksowany i zmasterowany przez Haldora Grunberga, znanego z produkcji takich zespołów, jak Behemoth, Weedpecker, Taraban, Major Kong czy Dopelord.

O samym 1965 można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest to zespół jednowymiarowy. Choć swe korzenie wywodzi z klasycznego rocka, inspirowanego takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Pearl Jam, muzyce 1965 trudno przyczepić konkretną etykietkę. Ambicją członków grupy jest, aby każdy ich kolejny album był inny, niż poprzedni.

Już debiutancka płyta zespołu - wydana w 2015 roku „High Time” - zawierała bardzo różnorodny materiał, łączący riffowo-solówkowe granie rodem z lat 70 z brzmieniem lat 90. W końcu nazwa 1965 to hołd dla płyty The Afghan Whigs - ikony alternatywnego rocka.

Po wydaniu własnym sumptem debiutanckiej płyty, 1965 musiało stawić czoła wyzwaniom, z którymi mierzy się większość młodych zespołów: próbami dotarcia do jak najszerszej publiczności, zmianami w składzie i innymi problemami, które często kończą się rozpadem zespołu. Jednak warszawska grupa przetrwała i - choć zajęło jej to ponad pół dekady - powraca z kolejnym wydawnictwem.

Druga płyta grupy - zgodnie z filozofią zespołu - jest zdecydowanie inna, niż jej poprzednik. Nowe wydawnictwo - zatytułowane „Panther” - to hard rockowy soundtrack do nigdy nienakręconego filmu science fiction z lat 80s. Wybuchowa mieszanka glam metalu i space rocka, gdzie spotykają się takie inspiracje, jak Mötley Crüe, Monster Magnet, Velvet Revolver czy Alice in Chains, zapewne przyprawi wielu krytyków muzycznych o zawrót głowy.

Obecny skład zespołu to:

Michał Rogalski - wokal, gitara

Marco Caponi - bas

Tomasz Rudnicki - perkusja

 


Foto: Adam Staszak

Sudan Archives po raz pierwszy w Polsce

2022-07-06

Sudan Archives po raz pierwszy w Polsce. Artystka zagra 10 listopada 2022 w warszawskich Hybrydach.

Czytaj więcej...

Ozzy Osbourne jako pacjent numer 9

2022-07-06

Ozzy Osbourne, po 2 latach od premiery krążka "Ordinary Man", powraca z kolejną dawką muzyki. Na trzynastym solowym albumie studyjnym Książe Ciemności przedstawia utwory nagrane z tuzami rockowego świata. Premiera już 2 września.

Czytaj więcej...

O.Y.S. wydała dwie wersje 'Znaków'

2022-07-05

O.Y.S prezentuje singiel "ZNAKI" w dwóch odsłonach - Znaki Radio edit (prod. Brainfreezer) i Znaki Remix (prod. Pink Control). Do obu wersji powstały teledyski.

Czytaj więcej...

'Wolne Serca' od Kwiatu Jabłoni i gości

2022-07-05

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło zespół Kwiat Jabłoni do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Dawid Okoński poszedł przed siebie

2022-07-05

Dawid Okoński swoje nowe muzyczne otwarcie rozpoczyna w bardzo dobrym stylu, wypuszczając teledysk „Przed siebie”.

Czytaj więcej...

DakhaBrakha na jesiennym tournee po Polsce

2022-07-04

Znany z wyjątkowych show kwartet odwiedzi w listopadzie tego roku Warszawę, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Kraków.

Czytaj więcej...

Patrycjusz Gruszecki Trio i jego twarze

2022-07-04

Uznane jazzowe Patrycjusz Gruszecki Trio wydało nowy album zatytułowany "Faces".

Czytaj więcej...

O’Sullivan w końcu zapowiada debiutancki album

2022-07-04

O’Sullivan dał się poznać polskim słuchaczom w 2020 trafiając z utworem „Little Bird” na jedną z playlist Dawida Podsiadło na Spotify.

Czytaj więcej...

Mitch & Mitch odda hołd twórczości Ennio Morricone

2022-07-01

4 lipca ukaże się singel „Metti una sera a cena” Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico.

Czytaj więcej...

Kształt czaszki Małgoli, No

2022-07-01

Małgola, No zapowiada swój pierwszy polskojęzyczny album. 29 czerwca ukazał się drugi - po świetnie przyjętym "Graniu na Czas" - promujący go singiel zatytułowany "Kształt Czaszki".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania