Newsy muzyczne

Megi H z drugą zapowiedzią debiutanckiej płyty

Po bardzo dobrze przyjętym pierwszym utworze pt. „Flames of life”, artystka tworząca pod pseudonimem Megi H, znana także jako Creiscia, nie przestaje zaskakiwać. Wokalistka właśnie zakończyła pracę nad drugim singlem „Givin’ up on you”, trwają też przygotowania do stworzenia debiutanckiego albumu, który ma podbić międzynarodowe rynki muzyczne.

– Piosenka “Givin’ up on” you powstała w bardzo burzliwym emocjonalnie okresie mojego życia, kiedy wszystko zaczęło się sypać i nie bardzo wiedziałam, co będzie dalej. Nie chodzi tutaj tylko o relacje z innymi ludźmi, ale o wydarzenia, wspomnienia, w których tkwiłam, bo nie miałam odwagi ich porzucić i się od nich odciąć –  mówi Megi H – Pewnego dnia wśród natłoku wszystkich emocji – tych dobrych i tych złych – usiadłam i zaczęłam śpiewać w myślach, tworząc tekst, który jest tekstem obecnego singla „Givin’ up on you”.  To utwór uniwersalny, który ma głębsze przesłanie. To piosenka o relacjach międzyludzkich, nie koniecznie dotyczących związku, ale także toksycznych znajomości, w których z początku wszystko jest idealnie, jednak po pewnym czasie coś się psuje.  Z drugiej strony utwór ten jest również o rzeczach, wydarzeniach, w których tkwimy. Puentą piosenki jest to, że każdy z nas ma w sobie siłę, żeby zostawić przeszłość za sobą, odciąć się od niej i zrobić krok, dwa, trzy do przodu –  wyjaśnia artystka.

Megi H to wokalistka z Żywca obdarzona mocnym głosem i niepowtarzalną charyzmą. We współpracy z wytwórnią muzyczną Delphy Records, która pomaga młodym artystom w kreowaniu swojego materiału muzycznego, wydała już dwa single, przymierza się także do stworzenia debiutanckiego albumu.  Zgodnie z założeniem album będzie promowany także na międzynarodowych rynkach muzycznych.

– Już niedługo będę zaczynać pracę nad swoim pierwszym albumem. Chciałabym, aby ten album pojawił się nie tylko na polskim rynku muzycznym, ale także na niemieckim, austriackim i szwajcarskim, a w przyszłości również na innych rynkach międzynarodowych. Moim marzeniem jest też koncertowanie z własnymi utworami. Chciałabym, aby moja muzyka, piosenki były dla odbiorców podporą w chwilach zwątpienia, żeby dawały ludziom nadzieję, na to, że mimo iż teraz jest trudno, to przyjdzie taki czas, kiedy się to zmieni.

Debiutancki singiel pt.: „Flames of life” opublikowany pod pseudonimem Creiscia 10 maja 2021 roku spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem słuchaczy. Do tej pory utwór odsłuchano ponad 10 000 razy w serwisie YouTube. Za sukcesem piosenki stoi songwriterka Zuzanna Ossowska oraz producent muzyczny Mateusz Kosmaciński. Bardzo dużą rolę w warstwie tekstowej i kompozycyjnej zarówno pierwszego, jak i drugiego singla  „Givin’ up on you”  odegrała sama wokalistka.

– Podczas tworzenia utworu towarzyszyły mi emocje rezygnacji, smutku, żalu, ale i radości, pogodzenia się z tym, co było oraz nadziei na to, że będzie lepiej. W momencie, kiedy stworzyłam tekst tej piosenki, stwierdziłam, że mi się ona nie podoba i że nadaje się tylko do szuflady. Kilka miesięcy temu, kiedy nabrała ona uniwersalnego znaczenia, postanowiłam, że chcę, aby właśnie ta piosenka ujrzała światło dziennewspomina artystka.

Megi H oprócz tego, że ma w sobie mnóstwo zaraźliwej muzycznej energii, swego czasu była także aktywną rowerzystką. 7 lat temu przejechała na rowerze trasę Camino de Santiago z Lourdes we Francji przez Santiago de Compostela do Fatimy. Wokalistka deklaruje, że bardzo chciałaby wrócić do tej pasji.Źródło: Delphy Records

Kaśka Sochacka nagrała cover Łony i Webbera

2022-10-01

Albo Inaczej powraca. Tym razem wytwórnia Alkopoligamia.com łączy siły z Kaśką Sochacką, a efektem jest singiel „Ostatnia Prosta” z repertuaru Łony i Webbera.

Czytaj więcej...

'Super Para' poszła na L4

2022-09-30

Ukazał się nowy singel grupy L4, która zdobyła pewną popularność na polskiej scenie w latach 80-tych. Piosenka "Super Para" promuje płytę "Są takie miejsca".

Czytaj więcej...

Otwocka Tekla Goldman nagrała 'Tutu Czacza'

2022-09-30

Otwocka grupa Tekla Goldman zadebiutowała dziś ep-ką zatytułowaną "Ep-ka".

Czytaj więcej...

Godsmack poddaje się

2022-09-29

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, hardrockowy zespół GODSMACK opublikował pierwszy zwiastun swojego nadchodzącego, ósmego studyjnego albumu.

Czytaj więcej...

Madison McFerrin wystąpi w Warszawie

2022-09-29

Madison McFerrin - znakomita nowojorska wokalistka wystąpi 13 listopada na koncercie w warszawskim Jassmine.

Czytaj więcej...

Dobrawa Czocher zapowiada debiutancki album

2022-09-29

Wiolonczelistka i kompozytorka Dobrawa Czocher zapowiada swój debiutancki album „DREAMSCAPES”. Premiera: 23 stycznia 2022 r. nakładem BMG/Modern Recordings.

Czytaj więcej...

Jacaszek i Kwartludium zapraszają do Kolchidy

2022-09-28

Muzyka zawarta na płycie "Kolchida" inspirowana została gruzińskimi pieśniami polifonicznymi oraz niezwykłą historią starożytnej Kolchidy, krainy, której ślady świetności mozolnie odkrywają od kilku lat polscy archeolodzy.

Czytaj więcej...

Wiktoria Zwolińska stawiła czoła hejterom

2022-09-28

„HejTy” to muzyczna nowość od Wiktorii Zwolińskiej, która w przekorny, właściwy dla siebie sposób, stawia czoła hejterom.

Czytaj więcej...

Daria Ze Śląska i jej 'Dziewczyna Z Tatuażem'

2022-09-27

Pochodząca z Katowic Daria Ryczek-Zając rozpoczyna solową karierę jako Daria ze Śląska. Pierwszą przedstawioną publiczności jej utworem był „Falstart albo faul”, który już zdążył zagościć na listach przebojów.

Czytaj więcej...

'Taki Moment' od Pawła Błędowskiego

2022-09-27

Dziś premiera teledysku do nowego singla autora piosenek i dziennikarza radiowego Pawła Błędowskiego "Taki moment".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania