Newsy muzyczne

Megi H z drugą zapowiedzią debiutanckiej płyty

Po bardzo dobrze przyjętym pierwszym utworze pt. „Flames of life”, artystka tworząca pod pseudonimem Megi H, znana także jako Creiscia, nie przestaje zaskakiwać. Wokalistka właśnie zakończyła pracę nad drugim singlem „Givin’ up on you”, trwają też przygotowania do stworzenia debiutanckiego albumu, który ma podbić międzynarodowe rynki muzyczne.

– Piosenka “Givin’ up on” you powstała w bardzo burzliwym emocjonalnie okresie mojego życia, kiedy wszystko zaczęło się sypać i nie bardzo wiedziałam, co będzie dalej. Nie chodzi tutaj tylko o relacje z innymi ludźmi, ale o wydarzenia, wspomnienia, w których tkwiłam, bo nie miałam odwagi ich porzucić i się od nich odciąć –  mówi Megi H – Pewnego dnia wśród natłoku wszystkich emocji – tych dobrych i tych złych – usiadłam i zaczęłam śpiewać w myślach, tworząc tekst, który jest tekstem obecnego singla „Givin’ up on you”.  To utwór uniwersalny, który ma głębsze przesłanie. To piosenka o relacjach międzyludzkich, nie koniecznie dotyczących związku, ale także toksycznych znajomości, w których z początku wszystko jest idealnie, jednak po pewnym czasie coś się psuje.  Z drugiej strony utwór ten jest również o rzeczach, wydarzeniach, w których tkwimy. Puentą piosenki jest to, że każdy z nas ma w sobie siłę, żeby zostawić przeszłość za sobą, odciąć się od niej i zrobić krok, dwa, trzy do przodu –  wyjaśnia artystka.

Megi H to wokalistka z Żywca obdarzona mocnym głosem i niepowtarzalną charyzmą. We współpracy z wytwórnią muzyczną Delphy Records, która pomaga młodym artystom w kreowaniu swojego materiału muzycznego, wydała już dwa single, przymierza się także do stworzenia debiutanckiego albumu.  Zgodnie z założeniem album będzie promowany także na międzynarodowych rynkach muzycznych.

– Już niedługo będę zaczynać pracę nad swoim pierwszym albumem. Chciałabym, aby ten album pojawił się nie tylko na polskim rynku muzycznym, ale także na niemieckim, austriackim i szwajcarskim, a w przyszłości również na innych rynkach międzynarodowych. Moim marzeniem jest też koncertowanie z własnymi utworami. Chciałabym, aby moja muzyka, piosenki były dla odbiorców podporą w chwilach zwątpienia, żeby dawały ludziom nadzieję, na to, że mimo iż teraz jest trudno, to przyjdzie taki czas, kiedy się to zmieni.

Debiutancki singiel pt.: „Flames of life” opublikowany pod pseudonimem Creiscia 10 maja 2021 roku spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem słuchaczy. Do tej pory utwór odsłuchano ponad 10 000 razy w serwisie YouTube. Za sukcesem piosenki stoi songwriterka Zuzanna Ossowska oraz producent muzyczny Mateusz Kosmaciński. Bardzo dużą rolę w warstwie tekstowej i kompozycyjnej zarówno pierwszego, jak i drugiego singla  „Givin’ up on you”  odegrała sama wokalistka.

– Podczas tworzenia utworu towarzyszyły mi emocje rezygnacji, smutku, żalu, ale i radości, pogodzenia się z tym, co było oraz nadziei na to, że będzie lepiej. W momencie, kiedy stworzyłam tekst tej piosenki, stwierdziłam, że mi się ona nie podoba i że nadaje się tylko do szuflady. Kilka miesięcy temu, kiedy nabrała ona uniwersalnego znaczenia, postanowiłam, że chcę, aby właśnie ta piosenka ujrzała światło dziennewspomina artystka.

Megi H oprócz tego, że ma w sobie mnóstwo zaraźliwej muzycznej energii, swego czasu była także aktywną rowerzystką. 7 lat temu przejechała na rowerze trasę Camino de Santiago z Lourdes we Francji przez Santiago de Compostela do Fatimy. Wokalistka deklaruje, że bardzo chciałaby wrócić do tej pasji.Źródło: Delphy Records

The Maple Verse wyda debiutancką płytę

2022-08-16

The Maple Verse to solowy projekt pochodzącego z Białowieży instrumentalisty, klawiszowca i autora tekstów Bartka Kosińskiego znanego między innymi z warszawskiej prog-rockowej grupy Pinn Dropp.

Czytaj więcej...

Michał Szczerbiec zapowiada piąty solowy album

2022-08-16

"Quantum" to pierwszy singel zapowiadający nową piątą solową płytę warszawskiego gitarzysty, wokalisty i aktora Michała Szczerbca zatytułowaną "Quantum".

Czytaj więcej...

Son Lux na trzech koncertach w Polsce

2022-08-15

Jeden z najważniejszych składów współczesnej sceny elektronicznej, przełamujący schematy i inspirujący artystów na całym świecie zespół Son Lux wróci w 2023 roku do Polski na 3 koncerty.

Czytaj więcej...

Mikołaj Trzaska nagrał płytę o szczebrzeszyńskich kozach

2022-08-13

W dyskografii kompozytora, klarnecisty i saksofonisty Mikołaja Trzaski pojawiła się kolejna pozycja związana z tematem żydowskim.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Aleksandra Dębicza

2022-08-13

Utwór „Sideways” jest pierwszą odsłoną nadchodzącej płyty Aleksandra Dębicza, która w całości została zrealizowana w technologii Dolby Atmos.

Czytaj więcej...

Rozpalone Yeah Yeah Yeahs

2022-08-12

Yeah Yeah Yeahs powracają z tanecznym singlem "Burning", wyprodukowanym przez Andrew Wyatta. Zbudowany na fortepianowej pętli utwór został zainspirowany kompozycją "Beggin" The Four Season.

Czytaj więcej...

Motörhead znowu uderzy żelazną pięścią

2022-08-11

Legendarny, a jednocześnie jeden z najbardziej niedocenionych albumów w historii Motörhead doczeka się wznowienia i to w wersji deluxe, do którego dodane zostaną niepublikowane wersje demo i cały koncert z 1982 roku.

Czytaj więcej...

Emma Ruth Rundle zagra trzy akustyczne koncerty w Polsce

2022-08-11

Amerykańska artystka Emma Ruth Handle zagra w listopadzie trzy koncerty w naszym kraju. Wokalistka promuje obecnie swój najnowszy solowy album „EG2: Dowsing Voice” (2022, Sargent House).

Czytaj więcej...

Dobry 'Sezon' Smolastego i Tribbsa

2022-08-10

Smolasty i Tribbs znaleźli receptę na letnie hity i po raz kolejny z niej korzystają.

Czytaj więcej...

Relacja: Nick Cave & The Bad Seeds w Gdańsku

2022-08-10

Grupa Nick Cave & The Bad Seeds zagrała 8 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie. Na miejscu był nasz wysłannik Jakub Oślak.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania