Newsy muzyczne

Wolska w 'Niewidomym Świecie'

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka Wolska zaprezentowała nowy singiel "Niewidomy świat".

Zwykle koniec roku to czas podsumowań. Dla WOLSKIEJ 2021 to rok, w którym wszystko co muzyczne nabrało niesamowitego tempa. I choć nikt już dziś nie mówi „WOLSKA – debiutantka”, to wciąż poznajemy jej kolejne zaskakujące oblicza, które potwierdzają jej artystyczną dojrzałość i wyjątkową wrażliwość.

Tym razem WOLSKA prezentuje kolejną autorską piosenkęi, która choć napisana jakiś czas temu, to zawiera bardzo aktualny przekaz. O takich piosenkach zwykle mówi się: „zaangażowana”. Już sam tytuł intryguje, a tekst, jak zwykle u WOLSKIEJ, to efekt obserwacji i przemyśleń.

Nie widzisz czy nie chcesz widzieć – WOLSKA nie pozostawia tu miejsca na wymijającą odpowiedź. Innych możesz oszukać, lecz siebie nie oszukasz – uniwersalna prawda, którą WOLSKA przypomina w dobrym momencie.

"Niewidomy świat" napisałam, gdy miałam 17 lat. Wówczas nie do końca wiedziałam, dlaczego tak ułożyły mi się jej słowa. Byłam chyba zbyt młoda, żeby to w pełni rozumieć. Ta piosenka dojrzewała wraz ze mną i dziś jest ten czas, żeby się nią podzielić. Nie chcę dorabiać żadnej ideologii, nie pisałam jej do konkretnej osoby ani o konkretnej sytuacji. Pozostawiam słuchaczom dowolność – mam nadzieję, że sami znajdą w niej coś, co będzie dla nich ważne i prawdziwe - tak sama autorka mówi o utworze "Niewidomy świat.

WOLSKA kolejny raz sama napisała tekst oraz muzykę, a ostateczny kształt ta piosenka zawdzięcza współpracy z producentem Piotrem Siejką oraz Marysią Jagłowską, która przygotowała oprawę graficzną utworu.

 


Źródło: QL CITY Music & Entertainment PR

Pokrewne wątki:

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania