Newsy muzyczne

Solowy debiut Iwony Skv

Utwór „Nie ma” to pierwszy singiel z debiutanckiej płyty Iwony Skwarek (Rebeka, Shyness!), która jako Iwona Skv rozpoczęła karierę solową.

Tak o pierwszej solowej piosence oraz nadchodzącej płycie mówi Iwona Skv:

- Napisałam „Nie ma” rok temu przed świętami Bożego Narodzenia przy okazji nagonki na osoby LGBT+. Czułam się przestraszona, a zarazem wściekła na polityków i potrzebowałam to z siebie wyrzucić.  Obecnie okazuje się, że tekst jest złowieszczo jeszcze bardziej aktualny.  Idąc za słowami Doroty Sumińskiej, myślę, że winniśmy nauczyć się żyć ze sobą na Ziemi jako jeden gatunek, a nie wywozić dzieci do lasu, bo się urodziły w innym miejscu.  Wszyscy jesteśmy przede wszystkim ludźmi, a nie homo, imigrantami, uchodźcami, etc. Stąd moje podstawowe pytanie w refrenie - kto tu serce ma, a kto go nie ma? I dlaczego ktoś w ogóle ma prawo o tym decydować? Wydaję „Nie ma” rok później, gdyż nie wiedziałam pod koniec 2020 kim jest Iwona Skv, a moją głowę i serce zajmowała muzyka i produkowanie debiutanckiej płyty mojego poznańskiego girlsbandu Shyness! W końcu zrozumiałam niedawno, że nie czuję się już Rebeką. Pamiętam, że od początku bycie „Rebeką” było odświętne, związane z wystrojeniem się na koncert, było na chwilę.  Teraz już wiem, że chcę by ta osoba na scenie była po prostu mną, by nie znikała po wyjściu ze świateł reflektorów. I przyznaję, chyba od zawsze chciałam wszystko robić sama, nie musieć iść na kompromis. Klip do piosenki ukazuje mnie w nowy sposób, moja dziewczyna, po obejrzeniu go powiedziała, że to właśnie jestem dla niej ja. To ważne. Wyjście z koszul, garniturów, ku własnemu flow, ryzyko ukazania się w nowy sposób słuchaczom i słuchaczkom. Produkuję obecnie dalszy materiał na płytę, siedząc sobie w swoim domowym studio w Poznaniu. 

Iwona Skwarek to piosenkarka, tekściarka, producentka muzyczna i dj’ka poruszająca się w kręgu muzyki elektronicznej. Jest posiadaczką niesamowitego głosu i songwriterskiego zmysłu. Właśnie wydała swój pierwszy solowy singiel jako Iwona Skv.  

Muzyką zajmuje się od zawsze, a mieszka i komponuje w Poznaniu. Jej dyskografię zamyka wydany w 2021 roku debiutancki album czteroosobowego girlsbandu Shyness!, którego była producentką. Jako połowa duetu Rebeka zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i poza jej granicami (Sziget Festival w Budapeszcie, Zandari Festa w Seulu). W tym duecie wydała trzy płyty długogrające :”Hellada”, "Davos" i "Post Dreams" oraz wiele singli, EP i remixów docenionych zarówno przez publiczność, jak krytyków.  

Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec. Obecnie jest ulubionymi instrumentami są syntezatory analogowe. Jest absolwentką kulturoznawstwa na UAM. Gościnnie wystąpiła na płytach takich artystów jak: Fisz Emade Tworzywo, Moullinex, Catz’n’Dogz, Daniel Bloom, Wczasy czy Mirror People. Jej głos był remiksowany przez klasyków klubowej muzyki - RAC, Punks Jump Up i Kamp!.  

Utworem “Pocałunek” po raz pierwszy otwarcie zaangażowała się w sprawy społeczności LGBT+, dokonując przy tym coming outu. Iwona Skv to nowy etap w jej karierze, będący sumą doświadczeń i zmian, jakie zaszły w życiu artystki i jej muzycznym świecie na przestrzeni ostatnich lat. 

 


Źródło: Mystic Production

Leftfield, Barry Adamson i Crime & The City Solution na łódzkim Soundedit

2022-08-19

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield.

Czytaj więcej...

Częstochowski Set The Point wydał 'Orientację'

2022-08-19

"Orientacja" to pierwszy singel zapowiadający nową płytę częstochowskiej grupy Set The Point, która ukaże się jesienią tego roku.

Czytaj więcej...

Sorry Boys narysowali mapę gwiazd

2022-08-19

Po trzech latach od wydania albumu “Miłość” Sorry Boys wracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. “Mapy Gwiazd” to pierwszy singiel z płyty, której premiera planowana jest na jesień 2022 r.

Czytaj więcej...

Agnostic Front wróci do Warszawy

2022-08-18

Nowojorscy pionierzy nurtu hard core zagrają 17 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Happy Prince wydał singel 'Anyday'

2022-08-18

"Anyday" to owoc międzynarodowej współpracy kompozytorskiej (muz. Carsten Koch/Jakub Prachowski, sł. Jakub Prachowski). Utwór opowiada o obietnicy pokonania zezowatego szczęścia i niezauważania siniaków, które rozdaje nam los, tak by rozpocząć lepsze i piękniejsze życie jeśli tylko będzie przy nas ten wybrany "ktoś". Piosenka dotarła do finału konkursu Song of the Year w USA.

Czytaj więcej...

Dawid Karpiuk z solowym debiutem

2022-08-18

Lider i wokalista grupy Dziwna Wiosna nagrał solowy debiutancki singel na potrzeby soundtracku filmu "Johnny".

Czytaj więcej...

Counting Crows za miesiąc w Warszawie

2022-08-17

Amerykańska grupa Counting Crows zagra 18 września w warszawskiej Stodole. Pierwotnie koncert miał się odbyć 13 marca tego roku.

Czytaj więcej...

Robert Gawliński gościem Patrycji Markowskiej

2022-08-17

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu.

Czytaj więcej...

'Słomki' od Julii Bury

2022-08-17

„Słomki” to najnowszy singiel Julii Bury. Letnie brzmienia gitary połączone z dźwiękami syntezatorów tworzą niezapomniane wrażenia, a do utworu chce się wracać bez przerwy.

Czytaj więcej...

Nocny Kochanek nagrał cover Sabatonu

2022-08-17

Nocny Kochanek, w porozumieniu z zespołem Sabaton, wziął na warsztat jego utwór „GOTT MIT UNS”. Krzysiek Sokołowski napisał do niego nowy tekst w języku polskim, który - jak można się spodziewać - stworzony został z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla Zdrajców Metalu humorem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania